Skocz do zawartości

Księżyc 16% (mozaika 130 MPix, skala 0,17''/pix)


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

seeing był chyba za słaby na taką skalę

kratery mają po 2, a nawet 3 krawędzie. Podobnie z jasną krawędzią Księżyca. Ostrogi wyglądają jakby wcale nie zostały zestackowane. Spróbuj zestackować materiał z mniejszym Min Bright i może warto też spróbować zmienić AP Size

szum spory. Czyżby za mało materiału?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZbyT napisał:

seeing był chyba za słaby na taką skalę

kratery mają po 2, a nawet 3 krawędzie. Podobnie z jasną krawędzią Księżyca. Ostrogi wyglądają jakby wcale nie zostały zestackowane. Spróbuj zestackować materiał z mniejszym Min Bright i może warto też spróbować zmienić AP Size

szum spory. Czyżby za mało materiału?

 

pozdrawiam

Miałem teleskop na montażu to żal było nie wykorzystać :)

Weź pod uwagę, że to tylko 22 stopnie nad horyzontem. Tam naprawdę ciężko o dobry seeing na taką skalę.

 

Co do materiału - całość ważyła ponad 90GB, wyszło jakieś 400 klatek na avik i z tego zestackowane 300. Gain spory więc i trochę szumi, ale nie odszumiałem bo by się zrobił kisiel od razu. Tym razem zostawiłem z szumem żeby nie wyprać mateirału z detalu.

Surowe klatki wyglądają dużo gorzej - stackowanie dało tu naprawdę dużo, a przy takim seeingu i takiej skali raczej problemu rozdwojonych krawędzi nie rozwiążę.

 

Ale to nie najważniejsze - najważniejsze że jest fun i fajna panorama ;) 

 

2 godziny temu, Paether napisał:

Aaaaa to tak teraz miniaturki wyglądają :D

Jak zawsze - wszystko zależy od punktu odniesienia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbyT napisał:

 

kratery mają po 2, a nawet 3 krawędzie. Podobnie z jasną krawędzią Księżyca.

Tak czy inaczej poświęciłem 10 minut i usunąłem tą obwódkę w post-processingu :) Chyba trochę lepiej to teraz wygląda? (podmieniłem w pierwszym poście)

 

Zestackowałem też materiał na innych parametrach jak sugerowałeś ale nie widzę szczególnej poprawy - cóż materiał jest, jaki jest i więcej się nie wyciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lukasz83 napisał:

Tak czy inaczej poświęciłem 10 minut i usunąłem tą obwódkę w post-processingu :) Chyba trochę lepiej to teraz wygląda? (podmieniłem w pierwszym poście)

zdecydowanie lepiej

nic się nie udało zrobić z rozdwojeniem kraterów? Szkoda bo detalu jest mimo wszystko sporo ale to rozdwojenie go rozmywa i sprawia wrażenie, że zdjęcie jest nie do końca ostre

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.