Skocz do zawartości
  • 0

Dlaczego?


Gość wessel

Pytanie

Dlaczego myszka bezprzewodowa Hama nie jest widziana przez moduł Bluetooth laptopa Dell? Inny standard? Czy ochrona rynku ( tylko nasz myszka do naszego komputera?)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
7 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Komputery stacjonarne, telewizory, konsole itp. urządzenia niekoniecznie mają BT, a też ktoś może mieć potrzebę podłączenia do nich myszy bezprzewodowej.

No to wtedy dokupuję odbiornik, albo dodają odbiorniki zgodne z BT zamiast własnego protokołu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez własnego nadajnika dołączonego do zestawu będzie myszką BT. Mając nadajnik nie podłączysz ja bez niego. 

 

Nadajnik często wciskany (żeby sie nie zgubil) jest w obudowę myszki od spodu lub od góry (zdejmuje się cały górny panel). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wessel napisał:

Myszka ma własny odbiornik- czyli nie jest BT? O psiakość..

Raczej nie jest, to jakiś własny protokół radiowy. Nie do końca rozumiem po co to robią, skoro każdy laptop posiada BT, to nie trzeba by wkładać tego odbiornika... Może to działa bardziej stabilnie od BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, MateuszW napisał:

Nie do końca rozumiem po co to robią, skoro każdy laptop posiada BT

Komputery stacjonarne, telewizory, konsole itp. urządzenia niekoniecznie mają BT, a też ktoś może mieć potrzebę podłączenia do nich myszy bezprzewodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nawet gdyby wszystkie urządzenia mialy BT (nie mają) lub umożliwiały łączenie się z BT poprzez wsadzenie dongla BT (nie umożliwiają) to dodatkowym powodem stosowania własnego adaptera jest też to, że BT z czasów przed BLE nie był zbyt dobry w oszczędzaniu energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, wessel napisał:

Dlaczego myszka bezprzewodowa Hama nie jest widziana przez moduł Bluetooth laptopa Dell?

1. Czy to Twoja pierwsza myszka bezprzewodowa?

2. Wetknąłeś konwerter USB/BT załączony do myszki do portu USB swojego laptopa?

Przepraszam, ale takie są kluczowe pytania rozpoznawcze z mojej wieloletniej praktyki informatyka skierowane do "zwykłego" użytkownika komputera. ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sławku, pytanie może było źle sformułowane, ale clou jest tutaj " Nie do końca rozumiem po co to robią, skoro każdy laptop posiada BT, to nie trzeba by wkładać tego odbiornika...". Korzystałem,  ale zawsze w konfiguracji urządzenie - dongle. Dopiero jak chciałem podłączyć kilka urządzeń na jednym donglu to zacząłem drążyć temat bo nigdy wcześniej mnie to nie interesowało. Podejrzewam, że dodatkowo trasmisja po 2.4 jest albo kodowana albo jakoś specjalnie wybiera kanały bo odbiornik też jest dedykowany- odbiornik od klawiatury nie pracuje z myszką na przykład. I vice versa.

W opisach te "radiowe" 2.4 GHz mają "interfejs USB", a bluetooth "Bluetooth".

Ale tak jak piszę - nie była mi ta wiedza do wczoraj potrzebna.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.