Skocz do zawartości

Kupię dovetail vixen


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niestety, to jest klasyczny dovetail , bez podłużnego otworu :

 

DSC08257.JPG.4db62ecee4ec7ebd015df218f5ead14b.JPG

 

Cena 2/3 nowego w TPL + przesyłka.  Ale lepiej byłoby to posłać z terenu Polski, konkretnie z Chałupek - bo z Czech

jest to drogi "szpas " . Należność wpłacałbyś na konto szwagra, też w Polsce .  Przyjmując, że wysyłka kosztowała by mnie 15.- zł

- za całość 60.-zł . Do Chałupek tak czy owak muszę wyjechać , więc sprawa benzyny nie wchodzi w grę, to by Ci się nie opłacało,

lepiej byłoby kupić nowy. Więc jeśli Ci się zbytnio nie śpieszy , wysłałbym  nie w nadchodzącym, ale kolejnym tygodniu .

 

Jakieś śrubki chyba do niego mam,musiałbym poszukać .

 

 DSC08257.JPG.4db62ecee4ec7ebd015df218f5ead14b.JPG

 

Pozdrówko, Zbyszek

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Darek_B napisał:

Niestety nie podejdzie. Taki jak pokazałeś już mam przy maku i tam spisuje się odpowiednio.

Potrzebuję złapać uchwyt, obejmę od 70-200

 

czymś w tym stylu

 

Bierzesz zwykły dovetail jak pokazał zbignieww i "pyk" robisz dziurkę wiertłem i wkrętarką w odpowiednim miejscu i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz83 napisał:

Bierzesz zwykły dovetail jak pokazał zbignieww i "pyk" robisz dziurkę wiertłem i wkrętarką w odpowiednim miejscu i już :)

Niby tak ale przykręcam telekonwerter to zmieniam środek ciężkości, wtedy muszę mieć dwie dziurki + czas na odkręcanie, zakręcanie. :)

Zobaczymy czy coś się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Code snippet dla srodowiska OpenSCAD do generowania dovetaili Vixen o dowolnych rozmiarach.

Przyjmuje nachylenie scianek 15°.

https://www.cloudynights.com/topic/298098-angle-of-a-vixen-style-dovetail/

1912434536_Vixendovetail.png.658904f1e0ba7f0927f2bc2c72917b38.png

     $fn = 500;
     dovetail_size = [50, 100, 30]; //width of the smaller base, length, length of the side edge (dovetail height/sin(90 - 15))
     screw_head = [10, 5]; //diameter and height
     screw_diameter = 6;
     module base() {
       hull() {
         rotate([0, -15, 0]) cube([0.01, dovetail_size[1], dovetail_size[2]], center = false);

         translate([dovetail_size[0], 0, 0]) rotate([0, 15, 0]) cube([0.01, dovetail_size[1], dovetail_size[2]], center = false);
       }
     }

     difference() {
       base();

       translate_height = dovetail_size[2] * sin(90 - 15) - screw_head[1] + 0.01;

       hull() {
         translate([dovetail_size[0] / 2, 0.3 * dovetail_size[1], translate_height]) cylinder(r = screw_head[0] / 2, h = screw_head[1], center = false);
         translate([dovetail_size[0] / 2, 0.7 * dovetail_size[1], translate_height]) cylinder(r = screw_head[0] / 2, h = screw_head[1], center = false);
       }

       hull() {
         translate([dovetail_size[0] / 2, 0.3 * dovetail_size[1], 0]) cylinder(r = screw_diameter / 2, h = 3 * dovetail_size[2], center = true);
         translate([dovetail_size[0] / 2, 0.7 * dovetail_size[1], 0]) cylinder(r = screw_diameter / 2, h = 3 * dovetail_size[2], center = true);
       }
     }

 

Edytowane przez r.ziomber
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.