Skocz do zawartości
  • 0

Nowy teleskop


Nerrazur

Pytanie

Witam, 

zamówiłem przed weekendem mój pierwszy, nowy teleskop z allegro Celestron Astromaster 70EQ. Sprzedawca zaznaczył że opakowanie zewnętrzne jest uszkodzone ale produkt sprawny. Dzisiaj zakupiony teleskop otrzymałem ale przy rozpakowywaniu w tubie znalazłem dwie soczewki - LUZEM. Nie przymocowane. Mam wrażenie że czegoś brakuje bi jako laik nie mam pojęcia jak je zamontować w tubie. Nic nie rozkręcałem. Odesłać do sprzedającego czy da się z tym coś zrobić? Załączam zdjęcia. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
22 godziny temu, Nerrazur napisał:

Na 90mm niestety nie mam funduszy. Rozumiem, że z tymi soczewkami to jakiś bubel i tak nie powinno być? 

Nerrazur ja mam akurat do sprzedania refraktor 70/400 tyle, że giełda jeszcze u mnie nieaktywna teleskop sprawny tylko gwint w kątówce (pryzmacie) jest wyrobiony i się śrubka nie wkręca ale mogę dorzucić nową kątówkę jak chcesz to na pw możemy o cenie porozmawiać

Edytowane przez Refraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po złożeniu jeszcze trzeba soczewki ustawić względem siebie. Doświadczyłem tego w SW102/500 po rozebraniu zalanej celi obiektywu.

Tak w ogóle to tam nie było jeszcze jakiś uszczelek? Dokręca się metal do szkła?

Ja bym odesłał, bo nie możliwe żeby samo się rozkręciło, wygląda to na szczyt chamstwa sprzedawcy.

Edytowane przez Ajot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Refraktor napisał:

Nerrazur ja mam akurat do sprzedania refraktor 70/400 tyle, że giełda jeszcze u mnie nieaktywna teleskop sprawny tylko gwint w kątówce (pryzmacie) jest wyrobiony i się śrubka nie wkręca ale mogę dorzucić nową kątówkę jak chcesz to na pw możemy o cenie porozmawiać

70/400 ma wbudowanego Barlowa? 

57 minut temu, Ajot napisał:

Po złożeniu jeszcze trzeba soczewki ustawić względem siebie. Doświadczyłem tego w SW102/500 po rozebraniu zalanej celi obiektywu.

Tak w ogóle to tam nie było jeszcze jakiś uszczelek? Dokręca się metal do szkła?

Ja bym odesłał, bo nie możliwe żeby samo się rozkręciło, wygląda to na szczyt chamstwa sprzedawcy.

Żadnej uszczelki, tylko plastik. Po zmontowaniu przylegało dobrze, tzn soczewki były nieruchome. Nie wiem jak zbudowane są te części z soczewkami, czy posiadają jakieś uszczelki. Sprzedawca tłumaczył, że w takim stanie dostał od dystrybutora i nie zaglądali do tuby. Pierwszy i ostatni teleskop z allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, Nerrazur napisał:

Sprzedawca tłumaczył, że w takim stanie dostał od dystrybutora i nie zaglądali do tuby. 

Skoro pomimo uszkodzonego opakowania rzekomo nie zaglądali do środka, to niby na jakiej podstawie stwierdzili, że teleskop jest sprawny? Odeślij ten szrot i to jak najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłeś błąd że w ogóle dotykałeś tych soczewek, bo jeśli są na nich jakiekolwiek ślady - a na 99,9% są jakieś po takiej podróży - to nie udowodnisz czy powstały w transporcie wadliwego produktu, czy sam się do nich dołożyłeś składając obiektyw (co nie jest proste zważywszy że nie ma tam wyjmowanej celi, ale soczewki trzeba umieścić wprost w tubusie, z którego "wysypują się" po odkręceniu pierścienia dociskowego). Taki patent stosowany jest w wielu tańszych refraktorach - także tych 90 mm. Nie należy takich rzeczy tykać tylko odesłać, bo prawidłowe ustawienie soczewek względem siebie może wymagać większej precyzji niż ta, która wynika z dokręcenia plastikowego kołnierza. Sprzedawca nie ma prawa stawiać klienta w sytuacji, w której sam musi brać się za takie operacje. Powinien przyjąć zwrot bez gadania - jak nie przyjmie, to daj nam znać na forum co to za firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, lulu napisał:

Zrobiłeś błąd że w ogóle dotykałeś tych soczewek, bo jeśli są na nich jakiekolwiek ślady - a na 99,9% są jakieś po takiej podróży - to nie udowodnisz czy powstały w transporcie wadliwego produktu, czy sam się do nich dołożyłeś składając obiektyw (co nie jest proste zważywszy że nie ma tam wyjmowanej celi, ale soczewki trzeba umieścić wprost w tubusie, z którego "wysypują się" po odkręceniu pierścienia dociskowego). Taki patent stosowany jest w wielu tańszych refraktorach - także tych 90 mm. Nie należy takich rzeczy tykać tylko odesłać, bo prawidłowe ustawienie soczewek względem siebie może wymagać większej precyzji niż ta, która wynika z dokręcenia plastikowego kołnierza. Sprzedawca nie ma prawa stawiać klienta w sytuacji, w której sam musi brać się za takie operacje. Powinien przyjąć zwrot bez gadania - jak nie przyjmie, to daj nam znać na forum co to za firma.

Firma to MJ-Elektronik. Teleskop był chyba jedynym jaki sprzedawali. Teraz już wiem, że popełniłem błąd i powinienem kupować u oficjalnych dystrybutorów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odeślij im to i nie sugeruj się tym że nie widzisz na pierwszy rzut oka wyraźnych wad obrazu. Rzecz w tym, że nigdy się nie dowiesz jakiej jakości obraz mógłbyś uzyskać, gdyby obiektyw zestawiony był fabrycznie...

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.