Skocz do zawartości

Okulary, okulary...


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam :

 

1.  2 okulary ( idealne do bino i tak je wykorzystywałem - ale teraz potrzebuję też 15-tki , ale 82 st  )

     Mają pole 66 st., są lekkie i cieszą się powodzeniem - do bino właśnie !

 

    Stan idealny, nawet wymieniłem gumowe muszle oczne, bo oryginalne były cieniutkie, wiotkie i zaczęły się urywać !

    Te właśnie : https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_125&products_id=589&lunety=Okular WA 66 15 mm 1 25 Starguider

 

     Na fotce te z prawej strony : 

DSC07810.JPG.572a699f2f7da58be1335b70567637cd.JPG

 

    

    

 

      CENA 100.-zł za sztukę , wpłata należności na polskie konto, by nie podrażać kosztów transakcji .

      Najchętniej sprzedałbym obydwa za jednym "zamachem" ;  mniej pakowania, adresowania etc

       Opłata pocztowa z Czech będzie ciut wyższa.  Uwzględniłem to w cenie sprzedaży oczywiście.

 

2.   Okular  DO/GSO Super View  20 mm , pole 70 st.  - ten :

      https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_318&products_id=2018&lunety=Okular GSO SV 20 mm 1 25 SuperView 70 stopni

      Kupowany w Delta Optical, dlatego ten oferowany ma oznaczenie DO/GSO - ale to są identyczne okulary

 

      Stan prawie nowego, obie zatyczki , bieluteńkie pudełko .  Planowałem dokupić drugi  ( Franek Motloch ma takowe do refraktora APO

       i potwierdził mi , że "jest podejrzanie dobry " )  - ale ostatecznie zmieniłem plany co do wyposażenia do bino.

       Płatność też na polskie konto !

 

      CENA 90.- zł  + opłata pocztowa z Czech.    Fotki:

 

     DSC08050.JPG.4265ba29964cf36127d6ede8be3b9855.JPGDSC08051.JPG.4a153451ea14605fd0bd92fc9d8ff57c.JPGDSC08052.JPG.9489e6ece2bf7be467ef683eed70c2a7.JPG

 

 

3.   2 okulary SVBONY  9 mm, pole własne 66 st.  Te z lewej strony :

      DSC07810.JPG.ede80e5d04583ba701b478641a89bb19.JPG 

 

    

Gdy wykręci się zespół soczewek widocznych w tulejkach  ( a nie jest to absolutnie problemem ) otrzymuję się okulary o ogniskowej ok. 17 mm -

sprawdzone "organoleptycznie "  :) Kto ma z kolei te starguidery 15 mm i wkręci te zespoły soczewek -  otrzymuje okulary o ogniskowej 9-10 mm.

Też sprawdzone !  :)

Ilustruje to fotka :

DSC07811.JPG.3b3628379e5426ffa2f689ae1eeab1c9.JPG

 

 

 

 

Mnie osobiście, właścicielowi oczu z metryką 78 lat przeszkadzają w nich te black bean-y , inaczej czarne fasolki . Ale pozwolę sobie  zacytować wypowiedź  lulu  na temat tych okularów SVBONY :

 

Używam tych okularów Svbony - są faktycznie dość podatne na nieosiowe patrzenie, ale bez przesady. Jak się siądzie na tyłku zamiast łapać dziwne figury to można bez problemu uniknąć "fasolek". Mówię o zastosowaniu mono, nie wiem jak w wypadku bino. Ich zaletą jest niska cena i moim zdaniem bardzo dobry obraz o rzeczywiście dużym polu. Porównując na Księżycu okular 9mm z porządnym orto Zeissa 10mm nie widzę specjalnej różnicy poza tą, że Svbony ma o wiele większe pole widzenia. Biorąc pod uwagę, że zestaw czterech takich okularów (5-elementowa optyka, FMC) kosztuje tyle co jeden przeciętnej jakości okular "markowy" uważam, że jest to całkiem dobry pomysł na jakiś zapasowy czy wyjazdowy zestaw, nad którym nie trzeba by się było specjalnie "trząść" czy ryzykować zwałem w razie jakiegoś uszkodzenia.  "

 

Tak czy owak - proponuję cenę 50.- zł za sztukę + opłata pocztowa . Też chętniej sprzedałbym odrazu obydwa . Wpłata należności też na

polskie konto.

 

:) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedany jeden okular z pozycji 1 , okular z pozycji 2 i jeden okular z pozycji 3.

Do dyspozycji pozostały : jeden z pozycji 1 i jeden z pozycji 3 . W sam raz do zabawy w przekładaniu
dolnego zespołu soczewek z svbony do UW 15 mm

I żeby było jasne : pierwszym na PW był user z AP i Jemu sprzedałem po jednym okularze z każdej
pozycji ... no, dokładniej z pozycji 1 i 3 - bo poz.2 to był tylko jeden okular 20 mm

Obniżam cenę pozostałych dwóch okularów na 130.- zł + 30 zł za pocztę z Czech.
Wchodzi w rachubę kupno WYLACZNIE OBYDWU OKULAROW . Na propozycję sprzedaży tylko
jednego - sorry - nie będę reagował .

Pozdrawiam, Zbyszek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę nie jasne to co napisałeś, dlatego pytam. SV BONY 15MM dostępny? 
"Obniżam cenę pozostałych dwóch okularów na 130.- zł + 30 zł za pocztę z Czech.
Wchodzi w rachubę kupno WYLACZNIE OBYDWU OKULAROW "
Czyli za dwa okulary chcesz 130zł? Jakie to są ogniskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.