Skocz do zawartości

Słoneczna analema


DARK

Rekomendowane odpowiedzi

Solarigrafia, to temat wspaniały, ile rzeczy wydarzyło się podczas, gdy papier wchłaniał kolejne fotony... Powiedz coś więcej, czy sam zakrywałeś otworek czy zrobiłeś jakiś mechanizm, np. na serwomechanizmie?

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki temat , nie pamiętam tylko czy Twojego autorstwa czy kogoś innego  nie są one jednak takie same(inna sceneria) obie jednak piękne .Ta jak widzę jest nowsza.Wielkie gratulację 

za ogrom pracy i cierpliwości które włożyłeś no i za efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sidiouss napisał:

Solarigrafia, to temat wspaniały, ile rzeczy wydarzyło się podczas, gdy papier wchłaniał kolejne fotony... Powiedz coś więcej, czy sam zakrywałeś otworek czy zrobiłeś jakiś mechanizm, np. na serwomechanizmie?

Analema była otwierana ręcznie w pogodne dni przeze mnie lub kogoś z rodziny jeśli nie mogłem sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirek01 napisał:

Ja mam pytanie techniczne:

Skoro naświetlałeś cały rok, dlaczego drzewa są bez liści?

Różne czasy otwarcia "migawki" latem i zimą? Czy jakiś inny powód? 

To jest druga zagadka tej analemy która mnie nurtuje. Na analemach z ubiegłych lat świetnie widać ten efekt a tą robiłem podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tayson napisał:

moglbys pokazac jak wyglada taka kamera z papierem w srodku?

Papier w środku wygląda mniej więcej tak http://www.solarigrafia.pl/imgs/1273/podglad.html

a moje pojemniczki tak:

IMG_9551a.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DARK napisał:

To jest druga zagadka tej analemy która mnie nurtuje. Na analemach z ubiegłych lat świetnie widać ten efekt a tą robiłem podobnie. 

Jasne niebo za liśćmi zimą naświetliło papier w ten sposób "wymazując" ciemniejsze letnie liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sidiouss napisał:

czy sam zakrywałeś otworek czy zrobiłeś jakiś mechanizm, np. na serwomechanizmie?

W sumie racja. Aparat mozna wydrukowac na drukarce 3D. Zasilanie z pionowo postawionego panelu slonecznego (w koncu fotografujemy tylko w sloneczne dni). Arduino sterujace serwomechanizmem. W roli drogiego RTC mozna uzyc GPS (nie wiem, czy bateria zwyklego zegarka nie padnie na mrozie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, r.ziomber napisał:

W sumie racja. Aparat mozna wydrukowac na drukarce 3D. Zasilanie z pionowo postawionego panelu slonecznego (w koncu fotografujemy tylko w sloneczne dni). Arduino sterujace serwomechanizmem. W roli drogiego RTC mozna uzyc GPS (nie wiem, czy bateria zwyklego zegarka nie padnie na mrozie).

 

Ja już od dłuższego czasu mam taki temat w głowie, ale ciągle nie ma kiedy :D serwo leży w szufladzie, panele słoneczne, akumulatorki, rtc - wszystko jest, tylko czasu zawsze mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.