Skocz do zawartości

Księżyc z "mini-maczka" w różnych pasmach


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Darek_B napisał:

Ciekawi mnie ta konstrukcja, przypomina Rubinara 500/5.6.

Masz może coś na pełnej klatce? interesuje mnie czy winietuje.

To coś w stylu Rubinara, ale ostrzenie pokrętłem jak w teleskopach.

To tylko 1,25'' przelotu. Z tego co pamiętam to lekko winietował już z Canonem 500D

 

Natomiast obrazy daje bardzo fajne.

 

Godzinę temu, Tayson napisał:

Interesujace!

 

Kiedys sie zastanawiałem jakie filtry mozna tu wsadzic i gdzie je kupic????

https://www.qhyccd.com/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=135&id=31

widziałem filtry przemysłowe w tych rozmiarach - ale nie typowo astronomiczne

 

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

W ogóle to fajnie wygląda taka mała pierdółka na takim wielkim montażu :D

Dałem tylko jedną przeciwwagę a i tak było za dużo ;) 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HAMAL napisał:

Twoja głowa głodna nowych doznań :D szuka, szpera, drąży :)

To był efekt frustracji nieudanego polowania na Wenus w fazie 0,05% (elongacja 1,5*) - musiałem sobie wynagrodzić, chociaż częściowo, tą porażkę :P

Ale teraz już jestem bogatszy o nowe doświadczenia w tym temacie także następnym razem się uda.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno na giełdzie widziałem ten wynalazek, trochę przeraża duża obstrukcja. Ciekawe  jak wypada w porównaniu ze standardowymi ciemnymi makami. 

 

Ten kolorowy Księżyc to złożyłeś z tych 6 kanałów ? Pytam, bo nigdy nie robiłem kolorowego Księżyca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Charon_X napisał:

Też niedawno na giełdzie widziałem ten wynalazek, trochę przeraża duża obstrukcja. Ciekawe  jak wypada w porównaniu ze standardowymi ciemnymi makami. 

 

Ten kolorowy Księżyc to złożyłeś z tych 6 kanałów ? Pytam, bo nigdy nie robiłem kolorowego Księżyca. 

 

Ten mak to f/5,6 i to jest jego największa przewaga nad standardowymi ciemnymi makami których do foto dziennego już raczej nie wykorzystasz. Poza tym tam ogniskowa jest długa a tutaj masz tylko 500mm.

 

Obstrukcja jest spora, ale nie ma co demonizować - to ma być przenośny teleskop do Słońca i Księżyca i w tej roli sprawuje się wyśmienicie. Wymiatacz DS to raczej nie jest i nie  będzie.

Wykorzystuję go też często jako długi teleobiektyw, na przykład nad morzem do fotografowania zielonego błysku lub miraży :) 

 

PS: kolorowy Księżyc to czyste połączenie trzech kanałów - R G B

 

 

NpU0aPA8ycBJ_1824x0_QJSIG5bY.jpg

 

DRIym3n-wVHV_1824x0_xTjz_rdB.jpg

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.