Skocz do zawartości

Zestaw Mak127 + Vixen Porta + bonusy


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zdecydowałem się postawić wszystko na jedną kartę, tj. astrofoto. W związku z tym chce sprzedać cały mój sprzęt do wizuala, a pieniążki przeznaczyć na jakiś dobry montaż paralaktyczny z napędem.

 

Oferta:

 

Główne danie to SW Mak 127 wersja OTAW czyli 2". Używka, wizualnie bardzo dobry stan, optycznie - igła. Kupiony tutaj na forum. Jestem z niego bardzo zadowolony, rozdziela bez problemu epsilony Lutni na cztery składniki, oczywiście po wychłodzeniu. W sam raz do oglądania planet i gwiazd podwójnych, gromad kulistych. Jak najbardziej astrofoto planetarne. Ode mnie z balkonu niestety tylko Wenus, mogę podesłać zdjęcia jak trzeba :)

Jeśli chodzi o dovetail to powiem tak: wolę porysowany metal niż potłuczone szkło ;)

 

Teleskop był większość czasu użytkowany na balkonie przymocowany do montażu: Vixen Porta kupiony też na forum. W montażu brakuje podstawki przy nogach i zauważyłem lekki luz w mikroruchach osi Alt. Przeszkadza to tylko po zmianie obiektu bo przy śledzeniu na bieżąco przekładnia jest cały czas obciążona. Ogólnie to świetny montaż i robiłem też z niego trochę fotografii statywowej. A właśnie: statyw zwykły aluminium, ale nie zauważyłem, żeby nie spełniał swojej funkcji w 100%. 

 

Do teleskopu standardowe wyposażenie: * kątówka 2" 90* bardzo solidna. 

* szukacz 30x5 doskonale wyjustowany

* okular 28mm chyba 68* (nie mierzyłem). Mało używałem, bo raczej nie interesowały mnie małe powiększenia :)

 

A teraz bonusy:

* Okular ES 14mm 82* azot. Bez zatyczek, stan dobry, trzymam go w woreczku. Nie miałem w życiu wiele okularów, ale ten jest najdoskonalszy, jaki znam. Myślę że marka znana i ceniona.

* Okular planetary  TMB II, 5mm. Nie za bardzo miałem warunki, żeby go używać potraktujmy go więc jako ciekawostkę.

* Barlow 2" 2x GSO. Bez zarzutu. Zaślepek niestety u mnie niet. 

* Przejściówka 2" -> T2 -> EOS. Odkręcana, więc do Nikona wystarczy dokupić T2 -> Nikon. Produkcja chyba Astrokrak.

* Maska Bahtinova - do ostrzenia w astrofoto niezbędna. Daje komfort, bo samo Live View dla mnie to jednak była loteria.

* Odrośnik DIY - gdy rosa miałaby być problemem to jest rozwiązanie tego problemu. Zrobiony z plastiku, wyłożony czarnym materiałem. 

* Folia Baadera słoneczna, samoróbka. Można przez nią (i tylko przez nią!)patrzeć na Słońce, choć ostatnio coś mało plam...

 

Wszystko gotowe do spakowania w torbę Camrock Tank która wchodzi w skład zestawu. Wszystkie elementy się mieszczą, poza statywem i montażem. Bardzo fajna torba: w jedną rękę, w drugą montaż i można iść w pole, las, góry, co kto lubi.

 

 

Za wszystko proponuję niewygórowaną cenę: 2300zł. Moim zdaniem to bardzo atrakcyjna cena za zestaw (przypominam: Teleskop, montaż, ES 14mm, Barlow,  torba... ) Raczej jedyna opcja to kupno całości (bez teleskopu nie potrzebuję montażu, bez montażu nie potrzebuję okularów itp...)  i odbiór osobisty w Krakowie. Chyba że ktoś opłaci przesyłkę i poinstruuje mnie co i jak spakować na poczcie. Mam oryginalny karton od Maka ale wszystkiego tam nie zmieszczę. Sprzedaję z dużym żalem, bo kompletowałem to dłuższy czas i osiągnąłem zestaw kompletny. Nie zależy mi jakoś bardzo na sprzedaży bo to świetny sprzęt w sam raz na opozycję Marsa czy Jowisza. Niestety nie mam czasu na obserwację, jeśli już to na astrofotografię. Tymczasem żona uważa to za graty zaśmiecające nasze małe mieszkanko, i gdybym teraz kupił jeszcze jeden montaż i statyw to chyba sama by to wyrzuciła przez balkon ;)

Zestawem można rozpocząć obserwacje lub fotografię w pierwszą pogodną noc :)

 

na koniec garść zdjęć. Mam ich więcej, na życzenie mogę sfotografować dowolny element z dowolnego kąta na tle aktualnego paska TVP Info :)

 

calosc.thumb.jpg.e3ae6263f03af4d8ccd53dffc5d5f4e0.jpg

 

cropped_all.thumb.jpg.96664fb7536bc2c9713483682691fdea.jpg

 

torba.thumb.jpg.eeb70b3665f500c6cd24232e03f8eda7.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latka lecą, wzrok nie młodnieje, więc kolejny astroamator idzie w astrofoto... ;)

 

Przez kilka dni miałem okazję korzystać ze sprzedawanego przez Behlura montażu i statywu. Bardzo fajny sprzęt. Gdybym potrzebował trzeci zestaw, to pewnie bym kupił. :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dobrychemik napisał:

Latka lecą, wzrok nie młodnieje, więc kolejny astroamator idzie w astrofoto... ;)

 

 

 

 

Raczej powodem jest to, że wizualna fotometria i spektrometria jest bardzo niedokładna ;)

 

Nie martw się, na starość jeszcze kupię czerwonego, sportowego dobsona tak z pół metra rury z drabinką do okularów i działkę w Bieszczadach ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.