Skocz do zawartości

Przerobione kamerki internetowe - ktoś korzysta?


numerus

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno US i DS. Obiektywów u mnie dostatek, od 50mm, przez 135mm, 400mm, do 600mm (ED80).

Tak po cichu biorę pod uwagę T7C, ale chcę zobaczy co na ten temat napiszą (zaproponują) użytkownicy.

Nie przewiduje wykorzystania do prowadzenia.

Cena ma znaczenie.

Edytowane przez numerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość porównać PointGrey Firefly z Asi120mm. 

Asia miażdży kamerkę wszystkim.

Szum dużo mniejszy, obsługa prostsza, czułość wyższa, więcej gainu, w ogóle więcej parametrów można ustawić, no i można robić fotki chyba do 15minut o ile się nie mylę. Mi wystarczało 2s na statywie. PG Firefly ma czas naświetlania max 0.2s, przez co praktycznie może służyć tylko do fotografii planetarnej...

 

BTW: no, może cena jest lepsza dla Firefly. Ale cena odgrywa rolę tylko jeśli chcesz kupić oryginalny, nowy produkt ASI.

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Agent Smith napisał:

Gratuluję cennych doświadczeń. Tylko co to ma wspólnego z tematem?

A bo ja wiem? Myślałem że PG Firefly to taka webcamerka trochę? Nie wiem, jeśli to nie ta kategoria to przepraszam.

Na pewno można rozpatrywać to w kategorii alternatywy. Ale jeśli się za bardzo rozpędziłem to proszę usunąć, i jeszcze raz przepraszam za pomyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Bartek - trochę mnie poniosło (mimo, że sam jestem mistrzem Off-topów) ;)

 

Wracając więc pokornie do tematu - webcamami coś tam się da, ale to przy założeniu, że jesteś Wołodyjowskim lutownicy i "zrobisz se sam" albo kupisz kamerkę już zmodowaną za kilkadziesiąt PLN, bo wątpię czy zlecanie przeróbki komuś może mieć finansowy sens - za dużo przy tym babraniny, no i ryzyko uwalenia kamery spore.

Zmorą webcamow są dead/hot pixele, słaba czułość, szum, małe matryce...

jakoś tych DS'ow nie widzę... Ciemność widzę! :)

Z drugiej strony widzieliśmy już przecież nawet webcamy z chłodzeniem peltierami :) - dla zdesperowanego i chcącego nic (?) trudnego...było..10 lat temu.

 

No ale jak w końcu kupisz lepszą kamerę i przeprosisz się z guidingiem (przy okazji tych DS'ów) to może wtedy spojrzysz na webcamy innym okiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tracić czas na oglądanie starannie wyselekcjonowanych zapewne przez @HAMALa (dla potwierdzenia pewnej tezy) najgorszych nagrań z jego archiwum, wpisz w gugla po prostu "webcam astrophotography" i będziesz wiedział co się da (i w mniejszym stopniu - czego się nie da) :)

 

W sumie dziwne, że tego dotychczas nie zrobiłeś ale od czego masz mnie ;)

 

Warto spojrzeć np. tu:

http://keithwiley.com/astroPhotography/images.shtml

czy poczytać np. ten wątek:

https://stargazerslounge.com/topic/98538-dsos-with-a-webcam/

 

Generalnie warto mieć w miarę pełen obraz sytuacji oraz otwartą głowę przed podjęciem decyzji sprzętowych - zwłaszcza przy bardzo ciasnym budżecie.

Na tym forum panuje jednak sprzętowy fetyszyzm, więc o obiektywizm jest raczej trudno.

 

Niemniej ja osobiście pakowania się dzisiaj w webcamy do celów innych niż guiding też bym nie polecał... już swoje lekcje w tej dziedzinie odrobiłem, dziękuję :)

 

Poniższe zdjęcie (które - nie ukrywam - zamieszczam trochę na złość HAMALowi), to pewnie jednak jest "webcamowe mistrzostwo świata", na którego

ściganie po prostu szkoda czasu i w sumie - także pieniędzy.

 

Ale da się? Da się! :terefere:

M27vesta.jpg.71e33871675d88a0bf9252ca807f90f6.jpg

(źródło: http://keithwiley.com/Downloads/WileyK_ChambersS_LongExposureWebcams.pdf)

 

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.