Skocz do zawartości
  • 0

Polska lornetka


Dominik76

Pytanie

Witam was wszystkich przyjaciele gwiazd!

 

Potrzebuję pomocy od ekspertów.

Planuję kupić pierwszą lornetkę. Ma ona być mała, mniej więcej 10*50,  tak żeby ręce mi nie odpadły bez statywu, jak będę gdzieś podróżował. (Statyw już posiadam - statyw fotograficzny -może mi się nawet do lornetki jakoś przyda.) Mieszkam w centrum Bydgoszczy, ale w pobliżu lasów, może to troszkę coś da.

 

Moje wymagania: 

  • polski producent
  • nie większy objektyw niż 60mm, najlepiej 10*50. Może jeszcze mniejsza, jeżeli to ma sens. Chcę poznać porządnie niebo, ale podróżuję i nie wiem czy zawsze będę nosił statyw na moich podróżach, więc lornetka nie ma być za ciężka. 
  •  jak najlepsza jakość (mniej odblasków itd., dobre szkło)
  • do 1000 zł
  • do źrenicy 44latka

 

Jaka w ogóle jest najlepszą polska lornetka? Wolałbym nie wydać więcej niż 5 stów, ale nie chcę kupić zabawki. Jeżeli będzie potrzebne to wydam więcej niż 1000. W jakim sklepie najlepiej kupić, żeby nie pokrzywdzić producenta ale i mnie też nie ^^Wróciłem po 33 latach do Polski sorki za dziwny styl języczny ^^.

 

Pozdrawiam kosmicznie

 

Dominik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może w jakimś komisie foto optycznym. Jednak to nie najlepszy wybór jeśli chodzi o oglądanie nocnego nieba. Nie było dużego wyboru w ofercie PZO. 

Jest stronka PZO z ofertą lrnetki wojskowej 7x45. http://www.pzo.warszawa.pl/

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm.. wiedziałem już o PZO troszeczkę wcześniej, ale z tego co przy najmniej teraz na olx widzę i po wszystkich komentarzach, to nie jestem jeszcze całkowicie przekonany.. jeszcze poszukam. 

Co z Delta Optical? Czy to nie polski producent..?  przynajmniej chyba polska firma? Jeżeli to nie jest całkowicie zły pomysł, to czy te myśliwska linia typu "Chase" jest dobrym pomysłem (szkło obiektywu ED, powłoki przeciwobiciowe: FMC)? Czy wystarczy Silver na początek? Czy lepiej jednak coś innego?

 

Co byście mi radzili (jaką lornetkę), po przeczytaniu tego wszystkiego, jeżeli ten cały  pomysł z polską firmą nie jest najlepszym wyborem? Najwyżej kupię coś innego może Nikon czy coś w tym stylu. Wolałbym po prostu nasze. Dziękuję wam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, YOKER napisał:

Polskie to PZO, osobiście polecam : 7X50 - potężne pryzmaty !!!

jest tego duzo na olx, alegro ,itp.- do ceny należy bezwarunkowo doliczyć profesjonalne czyszczenie,kolimowanie,etc. jakieś 150-350 zł.

Cześć, kto w Polsce profesjonalnie kolimuje lornetki?

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DO lornetki to przecież 99 % chiny, wcześniej DO to Himpol i mieli trochę rosyjskich...

Pisałeś o polskich lornetkach dlatego taki na 100% to PZO .

sprawność optyczna jest na poziomie 70% ale jak ktoś chce to rozumiem...

 

Na forum optycznym /optyczne.pl/ jest masa inf. odnośnie lornetek,  jakości, różnic ,etc.

a tu masz rodzynki ale niestety nie made in Poland :j

http://www.greatestbinoculars.com/allpages/reviews/zeiss/zeiss.html

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, YOKER napisał:

DO lornetki to przecież 99 % chiny, wcześniej DO to Himpol i mieli trochę rosyjskich...

Pisałeś o polskich lornetkach dlatego taki na 100% to PZO .

sprawność optyczna jest na poziomie 70% ale jak ktoś chce to rozumiem...

 

Na forum optycznym /optyczne.pl/ jest masa inf. odnośnie lornetek,  jakości, różnic ,etc.

a tu masz rodzynki ale niestety nie made in Poland :j

http://www.greatestbinoculars.com/allpages/reviews/zeiss/zeiss.html

Dzięki za precyzyjne informacje! W sumie PZO jest na przyszłość dla mnie na pewno ciekawe. Przypuszczam, że i tak raczej kupię kiedyś jeszcze jedną lornetkę. Wgłębię się w ten klimat jeszcze. Na razie pomyślę chyba dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Mateusz Dlutko napisał:

Cześć, kto w Polsce profesjonalnie kolimuje lornetki?

https://www.olx.pl/oferta/lornetki-profesjonalna-naprawa-makroskopowego-sprzetu-optycznego-CID619-IDdQDGW.html#c9fcaa5367

 

naprawia, kolimuje wszelkiej maści i średnicy ,

polecam

 

GKG kolimowal tak swojego Fujinona 10x70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, lemarc napisał:

Może w jakimś komisie foto optycznym. Jednak to nie najlepszy wybór jeśli chodzi o oglądanie nocnego nieba. Nie było dużego wyboru w ofercie PZO. 

Jest stronka PZO z ofertą lrnetki wojskowej 7x45. http://www.pzo.warszawa.pl/

 

1 godzinę temu, Mateusz Dlutko napisał:

Cześć, kto w Polsce profesjonalnie kolimuje lornetki?

PZo produkowała jeszcze 11X40 miałem taką z indywidualnym ostrzeniem i nadal uważam ją za najlepszą polską lornetkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Marcin_G napisał:

A dlaczego MUSI być polskiej produkcji?

Jakby to miało jakiś sens, to wolałbym polskich astronomów wspierać i w ten klimat tutaj inwestować. Czytałem stronę na Delta Optical i się cieszyłem, że to polska firma z takim wyposażeniem i dobrą wiedzą na temat.Oczywiście fakt, że firma to nie to samo co producent. Ale nie, to nie musi być koniecznie. Nikona np mam lustrzankę i jestem zadowolony. 

Edytowane przez Dominik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.