Skocz do zawartości

Thymo czy Bellatrix - Vox Populi (ankieta)


VOX POPULI DLA ADELI - "Thymo" czy "Bellatrix"?   

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który "nick" naszej forumowej gwiazdy bardziej Ci się podoba?

    • Thymo (od Thymoloftaleiny - C28H30O4)
      5
    • Bellatrix aka Bella (wiadomo od czego)
      40
    • Trudno powiedziec - jeden i drugi ładny.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bellatrix
5 godzin temu, Agent Smith napisał:

Byle tylko nie Fenoloftaleina (w czyimś drinku) :)

 

eeejj, weź... ale zrobiłeś mi zagwostkę. Nie znam się na drinkach, ale domyślam się, że miałaby zabarwić całość na pink-róż?.. Ciekawi mnie jak? Ktoś by tam ługu sodowego dolał? Albo chociaż amonaku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Thymo said:

eeejj, weź... ale zrobiłeś mi zagwostkę. Nie znam się na drinkach, ale domyślam się, że miałaby zabarwić całość na pink-róż?.. Ciekawi mnie jak? Ktoś by tam ługu sodowego dolał? Albo chociaż amonaku...?

To by zepsuło całą zabawę (i mogło przy okazji "uszkodzić obiekt doświadczenia")
Po prostu fenoloftaleina. Dolać po cichu do drinka i cierpliwie czekać na efekt.
Zabawa murowana! :)

 

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Agent Smith napisał:

To by zepsuło całą zabawę (i mogło przy okazji "uszkodzić obiekt doświadczenia")
Po prostu fenoloftaleina. Dolać po cichu do drinka i cierpliwie czekać na efekt.
Zabawa murowana! :)

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Niebezpieczna zabawa. Jest lepsza: pewien nieszkodliwy barwnik ma tą ciekawą właściwość, że jest w organizmie częściowo metabolizowany i wydalany przez nerki. Tenże metabolit ma z kolei to do siebie, że w kontakcie z powietrzem utlenia się do niebieskiego związku nadającego niesamowity zielony kolor roztworowi, w którym się znalazł. Mina ofiary bezcenna.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenoloftaleina w drinkach, barwienie moczu na zielono... Chemicy potrafią przebić nawet niemieckie dowcipy :D dla chwili ubawu gotowi podmienić cukier na azydek ołowiu i poprosić o zrobienie karmelu. Rozrywka dla całej okolicy. Od chemika teoretyka gorszy jest już tylko chemik z kluczem do szafy z odczynnikami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Ja raz zrobiłam azydek ołowiu i wyrzuciłam z balkonu na 6. piętrze. Ale to bardziej ze strachu, bo robiłam reakcje analityczne dla rożnych jonów i mi się przypomniało w ostatniej chwili, że azydki metali ciężkich są, lekko mówiąc, termodynamicznie nietrwałe. I przecież nie mogłam tego od tak pójść i spuścić w zlewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Thymo said:

Wstyd i szkoda pieniędzy. Za to ja miałam kiedyś wisiorek z talem. Sama sobie zrobiłam. 

Wstyd? I to mówi "zwolenniczka patriarchatu" ? :)

"Diamonds are girl's best friends" !

Szkoda jakich pieniędzy? Tych papierowych (też termodynamicznie niestałych) czy tych elektronicznych (które nie mają już nawet symbolicznej żadnej wartości, bo banksterstwo może zawsze dopisać albo odjąć parę zer albo po prostu wyłączyć prąd) ?

 

Diamenty są super - są piękne, czynią kobiety jeszcze piękniejszymi i przy okazji są bardzo dobrą inwestycją! ;)

 

 

 

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.