Skocz do zawartości

Interwałometr


vroobel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło, że posiadam aparat Sony Nex-6, który jak na złość, nie wspiera przewodowych interwałometrów. Pozostaje oprzeć się na podczerwieni.

 

Zapraszam do obejrzenia mojego kolejnego filmu na YouTube o tym, jak poradziłem sobie z tym problemem.

 

 

Edytowane przez vroobel
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujący projekt (tak, wiem, ATM wciąga) ;)

 

Kiedyś szukałem analogicznego rozwiązania ale postanowiłem nie wyważać otwartych drzwi :)
Rozwiązania znalazłem dwa:

 

 

a. dla mistrza lutownicy (lepiej wyciszyć to straszne audio...).
Można tu analogicznie użyć także interwała radiowego (pełen luksus) albo (jeśli potrzebny jest ramping etc. ) nawet telefona z apką TriggerTrap + takiego dongla za parę groszy:

https://www.amazon.co.uk/Triggertrap-MD-N3-Mobile-Dongle-Canon/dp/B009ABS494
 

 

b. Dla leniwych - gotowe rozwiązanie za 130-150 zł:

https://www.amazon.co.uk/JJC-MT-636-Universal-Infrared-Control-Black/dp/B00KG62LN2

Uwaga: tylko ten model (JJC MT-636) ma IR oraz tradycyjne kabelki. Obsługuje protokół IR SONY też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, vroobel napisał:

Tak się złożyło, że posiadam aparat Sony Nex-6, który jak na złość, nie wspiera przewodowych interwałometrów

to mi przypomina że kiedyś dolutowałem do przycisku w pilocie IR przewód do wyzwalacza radiowego przewodowego i... zadziałało! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agent Smith
Skłaniałbym się do rozwiązania Nr 2. Nie lubię angażować telefonu do astro. Mój aparat ma WiFi i mógłbym próbować iść w tą stronę, ale telefon ma być do dzwonienia. Ew. do obejrzenia filmu w czasie sesji. ;)

 

@szuu 

Widziałem gdzież w sieci, że ktoś rozbebeszył body i dolutował gniazdko jack 3.5mm, a potem przykleił je do korpusu. Też OK.

Edytowane przez vroobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, szuu said:

to mi przypomina że kiedyś dolutowałem do przycisku w pilocie IR przewód do wyzwalacza radiowego przewodowego i... zadziałało! :D

To wideo w moim poście to nic innego - ta sama idea :)

 

4 minutes ago, vroobel said:

@Agent Smith
Skłaniałbym się do rozwiązania Nr 2. Nie lubię angażować telefonu do astro. Mój aparat ma WiFi i mógłbym próbować iść w tą stronę, ale telefon ma być do dzwonienia. Ew. do obejrzenia filmu w czasie sesji. ;)

Do tego kupujesz za grosze jakiś stary smartfon, wychodzi finansowo na to samo albo taniej niż Twój projekt ale apki mają bardziej zaawansowane funkcje - zwłaszcza ramping (ale to domena tajmlapsiarzy)

Albo szukasz starego smartfona z IRdą - wówczas nawet tego dongla nie potrzeba. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.