Skocz do zawartości

Zlot Kudłacze 2020


Edgens

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.:-)

Aktualnie pozostaje nam trzymać "Kciuki" aby Pandemia popuściła i były prawne przyzwolenia publicznych zgromadzeń , tak aby mógł się odbyć nasz coroczny Zlot Kudłacze Sierpień 2020r.

Tak było na ubiegłych ostatnich dwóch Zlotach Kudłacze , miło się wspomina , jest sentyment wspomnień tych wspaniałych spędzonych razem w świetnym gronie nocy i dni. Aż łezka kręci się w oku , był z nami wtedy Św.P.Janusz , Nasz Wspaniały Niezastąpiony Przyjaciel i Organizator Tych Zlotów:

https://www.youtube.com/watch?v=nOBlRg1 ... Hwh5rtYccc

https://www.youtube.com/watch?v=t8ngbWm ... Wjt1UAdiXc

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie.:-)

 

Jako aktualny organizator corocznych Zlotów Kudłacze informuję Was iż tegoroczny nasz Zlot odbędzie się w dniach.Od wtorku 18 Sierpnia 2020r. do czwartku 27 Sierpnia 2020r.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy , rezerwacji noclegów udzielam telefonicznie , tel.604054008 jak i na PW.

 

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B przypiął/eła ten temat

Cześć.:-)

 

Wczoraj odbył się taki szybki nasz wypadzik na Kudłacze.

Kolega Marcin z BINO 2X120ED i ja z maleńkim moim BINO Fujinon 10X50 FMT-SX.

Byli też z nami oczywiście zaciekawieni turyści , co i jak można pooglądać na niebie.

Była sobota , więc sporo turystów było na Kudłaczach w górnym schronisku i ośrodku w którym odbywają się coroczne nasze Zloty.

 

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

kk1.jpg

kk2.jpg

kk3.jpg

kk4.jpg

kk5.jpg

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.:-)

Cennik noclegów w Ośrodku gdzie odbywają się Zloty za jedną osobę wynosi 50zł-doba i pozostał bez zmian.
Cały czas dokonuję rezerwacji i cieszę się że pojawi się na naszym tegorocznym Zlocie sporo nowych całkowicie Miłośników Oglądania Nieba.

Pozdrawiam Krzysztof. :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.:-)

 

Dzisiaj dostałem info od nowego Kolegi Marcina który będzie na Zlocie Kudłacze Sierpień 18-27 2020r. , iż jak nie będzie pogody to Kolega Marcin ma parę bardzo ciekawych Wykładów-Prelekcji , które nam przedstawi i poprowadzi , dodatkowo zdjęcia będą na rzutniku wyświetlane.:-)

 

Wszystkich Serdecznie Zapraszamy.:-)

 

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie. :-)
Na dzień dzisiejszy około 40 osób ma zrobione rezerwacje pobytu na Zlocie Kudłacze Sierpień 2020r.
Najwięcej osób na Zlocie pojawi się w okresie weekendu , Piątek-Poniedziałek.Można też przyjechać i rozbić się z własnym namiotem. Cena za nocleg w ośrodku od osoby wynosi w tym roku 60zł , koszty namiotu do ustalenia na miejscu z uwzględnieniem ilości osób.Można też wynająć jak nie będzie wolnych miejsc , nocleg w Schronisku powyżej.
Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.
Pozdrawiam Krzysztof.:-)
Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie. :D

Zlot Kudłacze Sierpień 2020r. dzisiaj dobiegł końca.

W tym roku byliśmy na Kudłaczach od wtorku do niedzieli.Wszystkich uczestników było około 50 osób.Zlot trwał krócej niż w zeszłym roku ze względu na zmianę pogody.

Dziękuje Wszystkim uczestnikom za przybycie.
Na dniach wrzucę jakieś zdjęcia.

Była świetna atmosfera , masa sprzętu , wspaniali uczestnicy i masa nowych wspaniałych wrażeń.Druga nocka z ekstra Seeingiem.Planety wyglądały znakomicie.
Niestety tym razem byłem bez sprzętu , mój Mak OMC 200 F20 nadal w serwisie ORIONA U.K.
Ale były piękne widoczki z Waszych zacnych sprzętów.
Cieszę się że jesteście zadowoleni z naszego tegorocznego spotkania. :D

Marcinowi Kolonko z Krakowskiego Oddziału PTMA Dziękujemy za ciekawy wykład.
Marcinie Zapraszamy z nowymi tematami wykładów i prelekcji za rok na kolejny nasz Zlot.

Myślę że znowu wszyscy w tak wspaniałym gronie spotkamy się za rok na Zlocie Kudłacze Sierpień 2021.

Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udana impreza ,masa sprzętu i ludzie z ciekawymi informacjami .

 

Przez 130 APO Takahashi widziałem przy 200x tak naszpikowanego Jowisza detalami, ze oniemiałem...

nie było tego widać w 100 APO tej samej firmy a wiec Panowie włóżcie miedzy bajki ,ze większa apertura nie jest potrzebna...

100 ED w porównaniu z setka Takahashi wypadło blado...

brak przejrzystości  by dostrzec detale jak w APO Takahashi… i o ile patrząc przez 100 APO cos tam możesz zlokalizować w 40% tego co jest w 130 Takahashi to w 100ed tego nie ujrzysz nawet jeśli włożysz tam kątówkę Zeiss-a czy tez okular Abbe Ortho Takahashi ,który deklasował swoja ostrością wszystkie inne okulary na zlocie.

 

50cm Newton Marcina przy 200x ?  - ukazał mi najwięcej detalu Marsa … rozpoznawalności ciemnych terenów ,czap ,etc. tu nawet 130 APO nie spełniło tego lepiej.

Dużymi zaskoczeniem było dla wielu Saturn z refractora achro S.W. 90/910 który w średnich powiększeniach był prawie wzorcowy.

 

J

ps

testowaliśmy oryginalny : Converter "Light Frequence" z tym co krążył po forach i zlotach : home-made, oba wskazywały podobne pomiary tła nieba.

Edytowane przez YOKER
x
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.