Skocz do zawartości

Duch, Duchowa i mały duszek czyli pyły Cefeusza w większej skali


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śmiem krytykować Mistrza, ale jednak spróbuję, tym bardziej, że to kontruktywna krytyka ;) Jakoś nienaturalnie wygląda krawędź centralnej i prawo-dolnej mgławicy, jakby maska wyostrzająca na krawędzi trochę oddzieliła ją od reszty zdjęcia :) Reszta dla mnie bajka, chciałbym zrobić kiedyś takie zdjęcie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sidiouss napisał:

Nie śmiem krytykować Mistrza, ale jednak spróbuję

Luz, żaden ze mnie Mistrz :-) Na FB dostałem info, że wynaturzyłem zdjęcie dodając spajki :-)

 

7 minut temu, sidiouss napisał:

Jakoś nienaturalnie wygląda krawędź centralnej i prawo-dolnej mgławicy, jakby maska wyostrzająca na krawędzi trochę oddzieliła ją od reszty zdjęcia

Kwestia kontrastów - pewnie dlatego, ale dzięki - będę zwracał na to uwagę :-)

 

47 minut temu, Morth napisał:

Ale piękny budyń.

aż tak mękko wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo12311 napisał:

Paweł piękna praca. 300s w L z Asi zrobiło swoje.

Dzięki, śmiałbym twierdzić, że oprócz 300sek w L, ważne jest również ciemne niebo, szybkość optyki i ilość materiału.

 

55 minut temu, wessel napisał:

No tak!

 

29 minut temu, maciek z napisał:

Nie wiem co napisać.

 

12 minut temu, WaldekG15 napisał:

Niesamowite zdjęcie

Dziękuję Wam bardzo za miłe słowo. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pav1007 napisał:

Niemniej mogę powiedzieć, że w końcu zrobiłem vdB141 :-)

Temu pięknemu obiektowi poświęciłem 112 x 300 s RGB na kolorowej matrycy pod miejskim niebem w ramach swojego "projektu taras". Udało mi się wydobyć ledwie główne kształty Ducha, a i tak byłem bardzo zadowolony ze swoich dokonań. :) Twój obraz pokazuje mi, jak bardzo "nie zrobiłem" Ducha. Jestem pod wrażeniem Twojej pracy.

 

4 godziny temu, Pav1007 napisał:

Ta wersja kolorystyczna chyba mi najbardziej odpowiada.

Zrobiłeś dość delikatną wersją kolorystyczną, bez nadmiernej saturacji kolorów. Mnie się bardzo podoba taka estetyka. Moje oko widzi jednak odrobinkę za dużo "powietrza". Inaczej mówiąc, zdjąłbym może z tła odrobinę luminancji, wtedy obraz byłby bardziej plastyczny. Ale to oczywiście sprawa gustu.

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał:

Moje oko widzi jednak odrobinkę za dużo "powietrza". Inaczej mówiąc, zdjąłbym może z tła odrobinę luminancji, wtedy obraz byłby bardziej plastyczny. Ale to oczywiście sprawa gustu.

Mam takie samo wrażenie i także dodam, że to kwestia gustu. Bo materiał rewelacyjny i zdjęcie wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, diver napisał:

Jestem pod wrażeniem Twojej pracy.

Dziękuję bardzo

 

10 godzin temu, diver napisał:

Moje oko widzi jednak odrobinkę za dużo "powietrza". Inaczej mówiąc, zdjąłbym może z tła odrobinę luminancji, wtedy obraz byłby bardziej plastyczny. Ale to oczywiście sprawa gustu.

 

Godzinę temu, ryszardo napisał:

Mam takie samo wrażenie i także dodam, że to kwestia gustu. Bo materiał rewelacyjny i zdjęcie wspaniałe.

Oczywiście, że to kwestia gustu :-) Ja staram się pokazać ile mogę z materiału nie degradując go - jak oglądałem różne zdjęcia z netu to bardzo rzadko się zdarza, że ktoś pokazał pył w tle - zazwyczaj autorzy skupiają się na głównych punktach takiego kadru, zupełnie ignorując to co siedzi w tle. Być może dlatego nasza percepcja tego obszaru wymaga odrobiny mniejszej luminancji, żeby było widać bardziej tło. To oczywiście tylko moje tłumaczenie :-)

Cieszę się, że materiał umożliwił mi pokazanie tego co siedzi głębiej.

 

Dziękuję za uwagi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka nie wiadomo na czym skupić wzrok, tyle subtelności jest w tym zdjęciu . Po raz kolejny pokazujesz jak duża ilość materiału wpływa na jakość zdjęcia nie umniejszając oczywiście twoich umiejętności obróbki :) No i gwiazdy piękne , no może minimalnie lewy dolny róg ucieka ale to jest w zasadzie bez znaczenia.

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HAMAL napisał:

może należy robić kilka wersji ?

Wiesz co - myślałem o tym, bo tego zdjęcia zrobiłem chyba 7 wersji kolorystycznych, potem ograniczyłem do 3 a następnie z tych 3 wybrałem jedną... w sumie to ja wybieram którą wersją mam Wam pokazać :-) Padło na tą, która mi się najbardziej podoba :-)

 

4 godziny temu, isset napisał:

Ty jak coś zapodasz, to już konkret

:-) Dzięki - taka historyjka - jestem przyzwyczajony do robienia zdjęć z tarasu, po 200-300 klatek, te 150 natłukłem spod ciemnego nieba a miałem w głowie zakodowane, żeby dopalić do 200. Jak zobaczyłem co siedzi w tym materiale po 150 klatkach to stwierdziłem, że "zdjęcie" mogłem już zrobić 70 klatek temu... ale nie miałbym tego co mam. Kolejna nauka płynie dla mnie: zbierać materiał aż zaskoczę się tym co mogę z niego wyciągnąć :-)

 

4 godziny temu, isset napisał:

Ja tradycyjnie zapytam, gdzie tam jest ten duch? Widzę ogon szczura, łeb ślimaka, ale gdzie duch?

heh - w życiu nie porównałbym tego "duszka" do łba ślimaka :-DD Wyobraźnia piękna jest :-) HAMAL Ci odpowiedział widzę :-)

 

3 godziny temu, wessel napisał:

TopPick na Astrobin już jest :) Idziemy w stronę IoTD!

To i tak duże wyróżnienie dla mnie, nigdy Top Pick nawet nie miałem :-) Ja tam jestem zadowolony :-)

na Astrobinie @Jarzyna B. napisał, że odchodzi jak nie zdobędę IoTD :-D Dzięki za wiarę :-)

 

3 godziny temu, gryf188 napisał:

Na pierwszy rzut oka nie wiadomo na czym skupić wzrok, tyle subtelności jest w tym zdjęciu . Po raz kolejny pokazujesz jak duża ilość materiału wpływa na jakość zdjęcia nie umniejszając oczywiście twoich umiejętności obróbki :) No i gwiazdy piękne , no może minimalnie lewy dolny róg ucieka ale to jest w zasadzie bez znaczenia.

Dzięki Marek za miłe słowo. Tak, masz rację. LD róg trochę odlatuje - cóż, osiowość :-) Z fazy 10 zdjęć na noc przeszedłem na 1 zdjęcie przez 10 nocy i wiesz co? Podoba mi się taka tranzycja :-)

 

3 godziny temu, MaPa napisał:

Piękna praca. Brawo !

 

32 minuty temu, ziebol1 napisał:

ale cudo

Dzięki Wam :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.