Skocz do zawartości

Dslr z PHD2 / Sharpcap


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

 

57 minut temu, cwic napisał:

Chciałbym podłączyć canona pod phd2 albo SharpCapa w celu ustawiania na biegun, podobno można to zrobić przez ASCOM i wykrywa wtedy canona jako sterownik WMD. 

Próbował już ktoś kiedyś?

Tutaj jest wątek, choć osobiście nie używam.

https://www.cloudynights.com/topic/657429-how-to-use-sharpcap-with-a-dslr/?hl=+dslr +ascom +driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to czytałem i myślałem że ktoś już testował. Idealne rozwiązanie dla montażów typu  "tracker" i dslr.

Ma takie marzenie, wbudować polar align w stylu takim jak ma sharpCap w Magic latern... ehhhh.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Phd2 działa w trybie live view. W sharpcap udało mi się tylko w trybie klatek. Może to kwestia ustawienia strumienia, ale na razie nie znalazłem na żadnym wątku, by komuś się udało.

Edytowane przez _vk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem i bez problemu się udało z C450D, pobierz ASCOM DSLR (to ten z co ci podlinkowali z forum) sterownik z git huba i próbuj.

Mi było potrzebne do ustawienia na biegun sharpcapem swego czasu gdy jeszcze nie miałem CCD.

Działało bez zarzutu.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden patent - gdy nie działa przez USB a aparat ma wyjście wideo (najczęściej HDMI) - można ten sygnał zamienić na CVBS (koszt kilki dolarów) i wprowadzić przez USB za pośrednictwem prostego videograbbera. Taki sygnał jest widoczny w SharpCapie, PHD nie próbowałem. Oczywiście obraz jest zdegradowany ale być może do wspomnianych celów wystarczy.

Warto wspomnieć także o kolejnych wielkich zaletach Magic Lantern - umożliwia ono (ona? on?)  dowolne manipulowanie obrazem livewiew i wydobycie gwiazd z tła.

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, _vk_ napisał:

Selmak, możesz rozwinąć. Sorka, ale tak jak napisałeś to takie pitu pitu. Piszesz o sharpcap i live view. Do czego sterownik z git huba?

Hej napisałem co pamiętałem.

Miałem Canona 450D a nie miałem kamerki do guidingu którą przeważnie ustawiałem biegun z Sharpcap.

Sterownik ASCOM DSLR. z git huba który znajdziesz tu.

https://github.com/vtorkalo/ASCOM.DSLR

Zainstalowałem z obecną wersją ASCOM podpinam kabel i uruchamiam Sharpcap 2.9 i działa jak należy do ustawienia na biegun. ( ale tym softem nie robię zdjęć na co dzień i sesji nie próbowałem żadnej, ale LV działało jak najbardziej ).

Pamiętam że działało z Maximem( wszystko git)  ,SGP (tu na pewno bo pamiętam że całą sesje wykonałem tak samo jak na natywnych sterownikach, nie zauważyłem różnicy ), PHD2( tylko z ciekawości sprawdziłem działanie ), Astrophotography tools ( tylko podstawowe funkcję na sucho sprawdziłem, było ok ) , NINA ( tu jak najbardziej wszystko git ) i nie pamiętam co tam więcej wypróbowałem.

Z tego co pamiętam to sterownik nie wykrywał z automatu rozmiaru piksela i trzeba było go podawać ręcznie w PHD2.

Tyle mogę napisać na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.