Skocz do zawartości

Tuba SW N150/700 pod foto + elektrofokuser SW + MPCC III (opcja)


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

Tuningowany Newton SW 150/750 OTA + elektrofocuser SW

 

1. Tuba SW 150/750 - z niskim wyciągiem, wyczerniona welurem i niemiecką super-astrofarbą, tak bardzo, że w środku nic nie widać. Nawet brzegi lustra zamalowałem na czarno, nie mówiąc o wyciągu, LW i pająku.

Prawdziwe czarnowidztwo.

Takie coś (tylko lepsze!):

https://www.teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_287&products_id=2521&lunety=Tuba_optyczna_Sky-Watcher_N-150/750_OTAW


Co do lustra - częste mycie skraca życie, a poprzedni właściciel był na tym punkcie chyba kompulsywny, bo na lustrze można było od kiedy je mam dopatrzeć się śladów po nieumiejętnym myciu właśnie (mikro-rysek). Moje pierwsze "przygody" z myciem, które wydawało mi się konieczne, zapewne nie poprawiły sytuacji.

Nie ma siły, żeby im zdjęcie zrobić. Lustro jest więc przykurzone, na życzenie kupującego mogę lustro fachowo umyć - bez strachu, to było sporo lat temu, od tego czasu nabrałem wprawy :))

Ale wolałbym je zostawić tak jak jest - do dyspozycji nowego właściciela

Nie wydaje mi się aby stanowiło to problem - mnie nie przeszkadza, od czasu eksperymentów, które dowiodły, że mycie lustra niewiele daje (a jest zawsze pewnym ryzykiem).

 

Wyciąg działa płynnie i precyzyjnie (jak na tego typu wyciąg), nie był nadmiernie obciążany.

 

Śruby kolimacyjne lustra - bez zarzutu.

 

Wyjęta jest z tyłu czarna zaślepka - miałem montować chłodzenie. 

 

W cenie obejmy i dovetail.

2. Mikrofokuser SW - wiadomo. Wszystko działa, bateria do wymiany.
http://teleskopy.pl/Microfocuser-napêd-do-wyci±gu-teleskopów-Sky-Watcher-teleskopy-1519.html

 

3. Reduktor wyciągu 2" -> 1 1/4" (pytaj o dowolne inne złączki - moja kolekcja przybrała rozmiary absurdu ;))

 

4. Filtr słoneczny (folia Baader nr 5) w oprawie (nie chce mi się robić zdjęć)

 

Cena za powyższe 600 zł (+ ew. wysyłka).

Nie opuszczę wiele bo zbyt dużo serca - i pracy włożyłem w tę tubę :)

Ale pogadać można.

 

 

Jest do niego zupełnie nowy MPCC III

Uwaga - nie sprzedaję go bez tuby !!!

Proszę nie pytać o to, błagam! ;)

(ew. sprzedaż samego MPCC nastąpi po sprzedaniu obu tubek, które sprzedaję (druga to prawie nowy GSO 150/600 - patrz inne moje ogłoszenia)

 

Cena za komplet z MPCC - 900 zł (+ew wysyłka)

 

Generalnie polecam ten zestaw. To jest dosyć stara, pancerna wersja - nie do zdarcia. Teraz to wszystko jakieś bardziej delikatne mi się wydaje - oszczędności, oszczędności.

Do bardziej konkretnego astrofoto można rozważyć zmianę napylenia lustra (trudno mi powiedzieć ile/czy to lustro straciło swojej mocy odbijającej przez te lata)

Ja rozważałem taką opcję - ale wówczas logiczna byłaby od razu wymiana wyciągu... itd ;).

Wyczernienie robiłem sam, zwłaszcza przyklejanie samoprzylepnego flocka wewnątrz tuby będę pamiętał (wyszło idealnie - potrzebny jest patent  ;))

Farba:

http://www.astrogeraete.de/Antireflexfarbe.html (świetna i trwała - mam jeszcze nieco, mogę kupującemu "odlać" trochę)

 

Potrzebujesz do niego szukacza czy guidera ? - pytaj. Mogę zaproponować rozmaite konfiguracje - za dużo by wyliczać :)

 

Dziękuję Państwu za uwagę.

 

IMG_9459_general.jpg.3adb316f21c3f15c7c6067dcb507bf68.jpg

IMG_9457_profile.JPG.266daaeccd1f151a7b5eee4fcd9fec32.JPG

DSC09390_wyczMPCC.jpg.39258838618aa56d3de08c224225230c.jpg

DSC09343.JPG_frontopen.jpg.bb0abfa39509f12db3f219c6208eee39.jpg

DSC09347.JPG_LWblack.jpg.7c35d452d8c6f522f697a83356fae6d4.jpg

IMG_9471_odprzodu.jpg.78eaf5ac199fba50785aa59b7961c43d.jpg

DSC09365.JPG_LGodtylu.jpg.9bd20268e2049682ca7d35aedb49b977.jpg

IMG_9474_LG.jpg.dc981f09b21a17340d47defea43fcf32.jpg

 

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest ZNOWU aktualne :)

 

Jednakże: dużo czasu minęło, pieniądz się zdewaluował itd. 

Umówmy się, że szokująco niska cena za całość (900 zł + wysyłka?!) obowiązuje przez 48 godzin - ot niech to będzie taki "benefis powrotu Agenta" ;)

 

Potem cenę podniosę, niestety, oraz (uwaga, uwaga) zwolnię chyba MPCC i fokuser do oddzielnej sprzedaży.

Takie czasy.

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.