Skocz do zawartości

Lajkowanie emocji - nowe możliwości


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie było takiej dyskusji... 

IMG_20200614_111259.jpg.f35f3475aa91c57b185265c8e9a29c6e.jpg

 

Brakuje mi tu pewnej emocji:

- "mega fota" - 3 zwykle lajki zamiast obecnej dziękuję 

- "dziękuję" - zdecydowanie inna ikonka, dziękuję za pomoc, a nie za ukazanie nowych horyzontów np w astrofoto. 

- "kocham" - coś ala mega fota / fajny strzał. 

 

Przynajmniej jedna ikonka powinna być z motywem nieba/gwiazdek (przecież to forum o astronomii). Może ta budząca najbardziej pozytywne emocje? 

 

Zachęcam do dyskusji ;-) 

 

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 7
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tayson napisał:

Dawno nie było takiej dyskusji... 

IMG_20200614_111259.jpg.f35f3475aa91c57b185265c8e9a29c6e.jpg

 

Brakuje mi tu pewnej emocji:

- "mega fota" - 3 zwykle lajki zamiast obecnej dziękuję 

- "dziękuję" - zdecydowanie inna ikonka, dziękuję za pomoc, a nie za ukazanie nowych horyzontów np w astrofoto. 

- "kocham" - coś ala mega fota / fajny strzał. 

 

Przynajmniej jedna ikonka powinna być z motywem nieba/gwiazdek (przecież to forum o astronomii). Może ta budząca najbardziej pozytywne emocje? 

 

Zachęcam do dyskusji ;-) 

 

 

Jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiję trochę kij w mrowisko :flirt:

"Wincyj lajków" i w trzech punktach trzy nawiązania do foto ;)

Mam wrażenie, że to idzie w bardzo złym kierunku, coraz bliżej facebookowego szukania "uznania".

Kiedyś była tu dyskusja czy system reputacji jest w ogóle potrzebny i dobry. Widząc ten wątek, zmieniam nieco zdanie na ten temat...

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, M4teusz said:

Jestem za

Na to już jest ikonka - nie ma potrzeby kopiować całego wpisu bezpośrednio nad Twoim - wystarczy zlajkować ;)

Ja zaś nie musiałbym tych oczywistości pisać, gdybyśmy konsekwentnie zwiększyli paletę wyrażania emocji nie tylko pozytywnych.

Np. ja przy Twoim mógłbym użyć ikonki "lame" a Ty mógłbyś poczęstować mnie "I hate your guts" itp. Itd.

"Sad" I "confused" to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson zastanawia mnie powód dla którego potrzebne są te zmiany, np. wstawiająca 3 lajki. Mógłbyś szerzej uzasadnić do czego tego potrzebujesz?

 

20 minut temu, Agent Smith napisał:

Ja zaś nie musiałbym tych oczywistości pisać, gdybyśmy konsekwentnie zwiększyli paletę wyrażania emocji nie tylko pozytywnych.

Np. ja przy Twoim mógłbym użyć ikonki "lame" a Ty mógłbyś poczęstować mnie "I hate your guts" itp. Itd.

koniecznie trzeba dodać jeszcze ze trzy z różnymi pociskami, sprzężone z prawdziwymi armatami i karabinami. Żeby można było nawet ogień wymienić bez wstawania od komputera :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agatek napisał:

Ja tam lubię seruszko, proszę mi dać jedno w tej chwili! :szczerbaty: 

A tak na poważnie to chyba właśnie lajki powstały po to, żeby ludzie nie musieli zaśmiecać wątku postami typu 'super fota',  no i fajnie, że można w tak prosty sposób wyrazić uznanie dla czyjejś pracy. Jestem za kosmicznym lajkiem, będę dawać :) 

Już była akacja wyłączenia lajków. Pamiętacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tayson napisał:

- "mega fota" - 3 zwykle lajki zamiast obecnej dziękuję 

w takiej sytuacji klikam: kocham

po co to powielać?

Tak jak jest, powinno zostać. "kocham" przydaje się również przy ocenie bardzo wyjątkowych postów/tematów nie koniecznie związanych z fotografiami.

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paether napisał:

Wbiję trochę kij w mrowisko :flirt:

"Wincyj lajków" i w trzech punktach trzy nawiązania do foto ;)

Mam wrażenie, że to idzie w bardzo złym kierunku, coraz bliżej facebookowego szukania "uznania".

Kiedyś była tu dyskusja czy system reputacji jest w ogóle potrzebny i dobry. Widząc ten wątek, zmieniam nieco zdanie na ten temat...

Zgadzam się w 100%

 

Tayson - nie potrzebujesz lajków by poczuć się dowartościowanym.

 

Robisz świetne foty.

 

Może zlikwidować je w ogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darek_B napisał:

Była już na ten temat burzliwa dyskusja, po co do tego wracać.

Wtedy na 100 osób chyba z pięć było przeciw a reszta na tak albo obojętnie.

Aaa ok - wiec wycofuje petycję hehe :)

 

Ale darujmy sobie mega lajki i tego typu duperele .....

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego duperele ? Tworzymy tu pewną społeczność i myślę, że nawet drobne inicjatywy mogą mieć pewne znaczenie dla nas wszystkich. Ostatecznie wszystko leży w rękach administratora, jednak nasz głos może mieć pewne znaczenie. Nie jest to wnioskowanie o diametralne zmiany, a o drobną modyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Winter napisał:

Dlaczego duperele ? Tworzymy tu pewną społeczność i myślę, że nawet drobne inicjatywy mogą mieć pewne znaczenie dla nas wszystkich. Ostatecznie wszystko leży w rękach administratora, jednak nasz głos może mieć pewne znaczenie. Nie jest to wnioskowanie o diametralne zmiany, a o drobną modyfikację.

Dla mnie dodatkowa emotka typu "mega fota" - to duperele

 

Mamy już 6 emotek  :) - bedzie 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

Dla mnie dodatkowa emotka typu "mega fota" - to duperele

 

Mamy już 6 emotek  :) - bedzie 

Przecież napisałem, że chodzi o modyfikację a nie dodatkową. Czytasz co ktoś inny pisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Winter napisał:

Przecież napisałem, że chodzi o modyfikację a nie dodatkową. Czytasz co ktoś inny pisze ?

Nie unoś się tak szanowny kolego ;)

Szkoda zdrowia ;) czytam.czytam - tzn. staram się czytać - bez okularów coraz trudniej na telefonie hehhe

 

Ja jestem i przeciwny modyfikacji tych emotek.

 

Tak jak napisał Paether wcześniej - najważniejsze wirtualne uznanie lajkowe ;)

Ten co ma.lajki jest fajny  - a ten co będzie miał mega emotki  bedzie.mega fajny - yuppii hehe

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.