Skocz do zawartości

Efekt uboczny


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

elefant_s_2a.thumb.jpg.42d2dc61a93ae04ec1d2cb2ae60cbfe7.jpgW zamyśle to miała być Trąba Słonia, czyli IC1396. Niestety suby były nie do końca ostre, doszedł brak wiedzy o Pixie, a na koniec desperacka próba wywalenia gwiazd Starnetem. Efekt zaskakuje ;-)

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, apolkowski napisał:

Efekt zaskakuje ;-)

Coś tu jednak widać, mimo, że taki postimpresjonizm wyszedł :flirt:

EDIT Im dłużej paczam, tym ciekawsze. Ale dlaczego słoń jest jednojajowy?...

Edytowane przez kjacek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, apolkowski napisał:

Efekt zaskakuje ;-)

Nie tylko ciebie :D Nie wiedziałem że tam jest tak kolorowo ;) 

No dobra , na poważnie trudno cokolwiek dobrego powiedzieć o tym zdjęciu, chyba że to impresjonizm malarski jak zauważył kolega wcześniej. Spróbuj na spokojnie jeszcze raz popracować z tym lub nowym materiałem , może z jakimś łatwiejszym obiektem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, apolkowski napisał:

W zamyśle to miała być Trąba Słonia, czyli IC1396. Niestety suby były nie do końca ostre, doszedł brak wiedzy o Pixie, a na koniec desperacka próba wywalenia gwiazd Starnetem. Efekt zaskakuje ;-)

 

Jak dla mnie Astrobin Picture of a Day :)

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apolkowski napisał:

Kontynuując rozpoczęty kilka dni temu niepoważny wątek zamieszczam jeszcze jeden żarcik - efekt frustracji tym, że chmury zakryły skutecznie niebo.  

 

A może Ty masz głęboko rozkalibrowany monitor? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Refraktor napisał:

Wygląda jak mgławica a gwiazdki mają normalny kolor myślę, że laika byś wkręcił, że to mgławica:laughbounce2:

Taki był pomysł i tak na FB to było przyjęte, ale w tytule od początku był żart. Poległem na odwzorowaniu palety Hubbla, za szybko chciałem się pochwalić ;-) A swoją drogą chmury wczoraj aż się prosiły o fotki.

 

To było też dla mnie ćwiczenie, bo od niedawna robię zdjęcia astro. Byłem ciekaw jak proces Starnet z Pixa poradzi sobie ze spajkami generując maskę gwiazd.

Edytowane przez apolkowski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

eleph7.thumb.jpg.fd0af758b225785dc2175d9bfbd32393.jpgZabrałem się jeszcze raz za ten sam materiał (materialik) tym razem w celu spróbowania PixelMath. Narzędzie niesamowite. Praktycznie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, co z nim można zrobić. Dla tej opcji warto było Pixa kupić.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Faktycznie, dużo łatwiej jest zrobić maskę. Przy okazji spróbowałem zastosować usuwanie szumu formułą  iif($T>0.25&$T<0.85,0.10+random()*0.10,$T) na obrazie z nałożoną maską i okazało się, że działa tylko na Replace a nie na Create. Efekt niezły jak na tak tragiczne dane wejściowe.526685605_M31_oldaftergame.thumb.jpg.754b60031fd475ebabea235ce7af4517.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już któryś raz, kiedy ktoś wrzuca fotkę do działu DS typu "żarcik". Po co to komu ??? Mówiłem, żeby stworzyć odpowiedni dział np. astro-grafika, czy jakikolwiek inny astro-collage i niech wrzucają takie twórczości. Picasso byłby bardzo zadowolony, w końcu to część sztuki nowoczesnej, a nie efekt uboczny.

Edytowane przez kosmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tayson napisał:

ciekawe czemu tak dziwnie wyglada tlo na stacku?

robiles kalibracje? moze flaty cos brudza....

To było raptem parę klatek i kalibracja nie do końca poprawna. To były moje bardzo wczesne początki i ważne dla mnie było, że cokolwiek widać. Poza tym miałem z  boku na domu lampy.

Może rzeczywiście dam sobie spokój z publikowaniem tych wprawek, bo widać, że przeszkadzają.

 

A tak przy okazji, właśnie "odkryłem", że mogę w PixelMath tworzyć gradientowe maski i fajnie to działa na takie zaświetlone rogi. Używasz EZ Processing Suite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdzałem dziś skuteczność kalibracji nowymi darkami i flatami stacku z 5 klatek Ha mgławicy Serce po 900 sekund z kamery ASI1600MM i postanowiłem odjąć stack skalibrowany od nieskalibrowanego żeby zobaczyć co zostaje usunięte z szumów i amplglow. No i wyszło to poniżej. Dziwne co najmniej, zwłaszcza ta trójwymiarowa struktura. Trafia do wątku Efekt uboczny.

image.png.2ace3982dd39aeaa73ba37fe237195cd.png

 

Edit. To samo ze stackiem z Andromedy:

2110931323_noncalibrated-calibrated.jpg.36e1b3007d70d703688131db4a9bd4ee.jpg

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.