Skocz do zawartości

Megrez 72FD APO F6, obiektyw ze szkła fluorytowego


kjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. To ten egzemplarz: https://astropolis.pl/topic/64782-megrez-fd-72-apo-woiiiprzedłużki/

Miał służyć jako ultralekki teleskop w podróże i nawet ze trzy razy udało mi się go wykorzystać w tym celu :flirt:, jednak poszedłem w nieco większe średnice. Leży, a ja mam zupełnie inne, niestety trudniejsze sprawy na głowie, zatem idzie na giełdę. 

 

Zacytuję poprzedniego właściciela:

"Nagwintowana końcówka wyciągu okularowego (by Mitek) w celu osiowego mocowania flattenera i oprzyrządowania.

Szkło czyste, trochę drobnych pyłków.

Jedyny minus - trzeba podregulować przekładnie mikroruchów (czasem działa, czasem nie) - ja ustawiałem ostrość bez jego użycia.

Kolejna rzecz, lekko luźne soczewki w Megrezie. Otrzymałem informację, że mam to zostawić w spokoju. Wykładnikiem optyki jaką jest w Megrezie są przedstawione zdjęcia. Ja całkiem o tym zapomniałem i nie zwracałem uwagi.
Tuba waży 2,2 kg, można użyć ją do obserwacji wizualnych z wykorzystaniem okularów 1,25" i 2" . Wyciąg okularowy ma nagwintowaną końcówkę,co nie przeszkadza w zastosowaniu w/w okularów.
Tuba jest przemalowana profesjonalnie nową powłoką z identycznym kolorem jak oryginał. Tylko część wyciągu została nie odnowiona."

 

Od siebie dodam:

- wyciąg jest rotacyjny

- dodałem takie śruby motylkowe do mocowania kątówki, łatwiej tego użyć na mrozie (w środku jest clamping-ring. nic się nie rysuje)

- dodałem gniazdo na szukacz lub laser

Gdy obserwowałem nim niebo widoki robiły wrażenie, zwłaszcza szerokie pola i kolory gwiazd.

 

Fotki z telefonu.

Cena 900zł plus wysyłka.

APO-WO-72F6-01.jpg

APO-WO-72F6-02.jpg

APO-WO-72F6-03.jpg

APO-WO-72F6-04.jpg

APO-WO-72F6-05.jpg

APO-WO-72F6-06.jpg

APO-WO-72F6-07.jpg

APO-WO-72F6-08.jpg

APO-WO-72F6-09.jpg

APO-WO-72F6-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.