Skocz do zawartości

NGC 6888 Asi 071 mc pro


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Tayson napisał:

Jakby kazdemu podobało sie to samo, to na świecie wystarczyłaby 1 kobieta :)  

Aż boję się myśleć o takiej sytuacji...:new_shocked:.

To by raczej doprowadziło do szybkiego wzajemnego wybicia się mężczyzn :-).

 

Ale to zdjęcie moim zdaniem jest..., trochę zepsute w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TUR napisał:

 

Maciek,

 

To nie żarcik. uważam, że sama mgławica wyszła całkiem nieźle. Pozostałe elementy to inna sprawa. 

Jako lider forum powinieneś zachęcać ludzi do wrzucania fotek , a nie karcić bo niedługo tylko razem z Tomkiem, Mapą i Łukaszem będziecie jedynymi, którze coś publikują :) 

 

Dlaczego wszyscy tylko piszą, że cos jest źle z tym zdjęciem ? 

 

Pozdrawiam

Paweł 

 

Po pierwsze- żaden ze mnie lider. Po drugie - wybacz Kirien - ale ta fotka albo jest żartem albo wymaga złożenia od nowa. W moich kategoriach odbioru widoczków tego obszaru się nie mieści.

Jeżeli taki tekst kogoś zniechęca to znaczy że nie powinien zajmować się astrofotografią. Co do Kiriena jestem pewny że jutro pokaże nową wersją np. pędzlem Van Gogha a'la Słoneczniki :)

 

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wessel napisał:

Żarcik?

Żarcik ale chyba się na nim wzorowałeś... tylko masz większe przybliżenie niebieskich otoczek ;)

 

A tak poważnie jak na kolorową kamerę i filtr Ha przy tych czasach staka to sporo widać. Obróbki nie oceniam.... Zawsze można zrobić wersję mono

 

ngc6888_jpg_large_small_new_(1).jpg.1c62f34228f55993def67fc40f6e5e7a.thumb.jpg.e1ae17cc44f717aa8a82bf554a551862.jpg

 

 

 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Po pierwsze- żaden ze mnie lider. Po drugie - wybacz Kirien - ale ta fotka albo jest żartem albo wymaga złożenia od nowa. W moich kategoriach odbioru widoczków tego obszaru się nie mieści.

Jeżeli taki tekst kogoś zniechęca to znaczy że nie powinien zajmować się astrofotografią. Co do Kiriena jestem pewny że jutro pokaże nową wersją np. pędzlem Van Gogha a'la Słoneczniki :)

 

 

 

Groźnie zabrzmiało - " w moich kategoriach sie nie mieści, więc jak kogoś zniechęca taki tekst to nie powinien sie zajmować astrofoto " - Maciek, uważasz że dajesz dobry przykład takimi wypowiedziami? Pędzle Van Gogha - pomyślę, grunt żeby jednym sie podobało a drudzy spokojnie spali. O jakości zdjęcia wiem doskonale, ale smuci mnie kierunek w którym zmierza forum a jestem tu już parę ładnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój i już nie prowokuj. Żaden z Ciebie impresjonista, "realista", czy inny ekshibicjonista. Kupiłeś chińską kamerę za prawie 8 kawałków  i się wyłożyłeś. Tak tragicznych gwiazd i tych niebieskich otoczek nigdy nie widziałem. Na dodatek obrażasz innych bardzo zasłużonych astrofotografów, którzy owszem, srogą swoją oceną skarcili nie jednego nowicjusza, ale w dobrej wierze, by lepszą fotografię kosmiczną czynił.  

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zorg7 napisał:

Żarcik ale chyba się na nim wzorowałeś... tylko masz większe przybliżenie niebieskich otoczek ;)

 

Nie zaśmiecaj tematu kolegi.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem , że trzeba będzie tłumaczyć ABC astrofotografii tak zacnemu zgromadzeniu. Astrofotografii a nie astrografiki na temat której się nie wypowiadam bo to nie moja dziedzina. No cóż, to ja wracam do swojego konserwatywnego świata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczki nie powstały w kamerze, a w post produkcji. Kamera jest ok, ten sam czip jest w nikonach . Zdjęć z asi071 jest bardzo dużo i na podstawie jednej pracy trudno ocenić kamerę. A ile kolega zapłacił to chyba jego prywatna sprawa?Każdy ma prawo zrobić ze swoim materiałem co mu się podoba. Można komentować, ale również można się powstrzymać, bo przecież autor nie uraził uczuć z gatunku religijnych? Wg mnie nie prowadzimy tu szkółki niedzielnej i nie każdy oczekuje porad. 

22 minuty temu, kosmit napisał:

Daj spokój i już nie prowokuj. Żaden z Ciebie impresjonista, "realista", czy inny ekshibicjonista. Kupiłeś chińską kamerę za prawie 8 kawałków  i się wyłożyłeś. Tak tragicznych gwiazd i tych niebieskich otoczek nigdy nie widziałem. Na dodatek obrażasz innych bardzo zasłużonych astrofotografów, którzy owszem, srogą swoją oceną skarcili nie jednego nowicjusza, ale w dobrej wierze, by lepszą fotografię kosmiczną czynił.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kosmit napisał:

Daj spokój i już nie prowokuj. Żaden z Ciebie impresjonista, "realista", czy inny ekshibicjonista. Kupiłeś chińską kamerę za prawie 8 kawałków  i się wyłożyłeś. Tak tragicznych gwiazd i tych niebieskich otoczek nigdy nie widziałem. Na dodatek obrażasz innych bardzo zasłużonych astrofotografów, którzy owszem, srogą swoją oceną skarcili nie jednego nowicjusza, ale w dobrej wierze, by lepszą fotografię kosmiczną czynił.  

Chłopie wróć skąd przybyłeś ;) Jak poczytasz czym jest ha bez rgb wróć, porozmawiamy. Pamiętaj, że lizusostwa nikt tu nie lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wessel napisał:

Nie sądziłem , że trzeba będzie tłumaczyć ABC astrofotografii tak zacnemu zgromadzeniu. Astrofotografii a nie astrografiki na temat której się nie wypowiadam bo to nie moja dziedzina. No cóż, to ja wracam do swojego konserwatywnego świata ...

Maciek, przecież nie wszyscy są na tak wysokim poziomie obróbki astro jak Ty. Tyle teraz sie mówi o tolerancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TUR napisał:

 Tyle teraz sie mówi o tolerancji :)

To zależy , w jakiej stacji :) .

A wracając do tematu dziwi mnie , że w "czystym" HA wystepują aż takie obwódki wokół jasnych gwiazd. Ed100 nie jest w pełni skorygowany , ale w przypadku NB nie powinno mieć to znaczenia. Nie rozumiem , jaki zabieg w trakcie obróbki może dać taki efekt . Co innego, jeżeli do Halfa dodajemy RGB , wtedy często mamy problem z takimi zjawiskami.

A kamery bym się nie czepiał - jest bardzo dobra i na pewno nie "wtopiłeś"

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kosmit napisał:

Daj spokój i już nie prowokuj. Żaden z Ciebie impresjonista, "realista", czy inny ekshibicjonista. Kupiłeś chińską kamerę za prawie 8 kawałków  i się wyłożyłeś. Tak tragicznych gwiazd i tych niebieskich otoczek nigdy nie widziałem. Na dodatek obrażasz innych bardzo zasłużonych astrofotografów, którzy owszem, srogą swoją oceną skarcili nie jednego nowicjusza, ale w dobrej wierze, by lepszą fotografię kosmiczną czynił.  

Jezeli dobrze pamietam właściciel tego forum zrobił kiedyś z tej kamery mega foty z Afryki. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Duser napisał:

To zależy , w jakiej stacji :) .

A wracając do tematu dziwi mnie , że w "czystym" HA wystepują aż takie obwódki wokół jasnych gwiazd. Ed100 nie jest w pełni skorygowany , ale w przypadku NB nie powinno mieć to znaczenia. Nie rozumiem , jaki zabieg w trakcie obróbki może dać taki efekt . Co innego, jeżeli do Halfa dodajemy RGB , wtedy często mamy problem z takimi zjawiskami.

A kamery bym się nie czepiał - jest bardzo dobra i na pewno nie "wtopiłeś"

Duser przeca JA TE OBWODKI SOM ŻEM DOROBIŁ;) to jest czysty kanał HA :))))) Czytam i czytam i czekam, aż ktoś zaskoczy wreszcie. Wierz mi ed100 jest skorygowany super :) Cheers :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Duser napisał:

No , to juz wszystko jasne. A ja myślałem przez chwilę , że jako pierwszy amator  sfotografowałeś zakrzywienie przestrzeni wokół masywnych gwiazd :)

grawitacja-s.jpg.afbf27f7a2da83d56b4da9c8863635b7.jpg

Piotrek, czy Ty dalej jesteś amatorem czy masz juz papiery zawodowca :) ? No bo jak jesteś juz zawodowcem, to powinieneś dostać bana za publikowanie na forum amatorskim ;)

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wessel napisał:

Nie sądziłem , że trzeba będzie tłumaczyć ABC astrofotografii tak zacnemu zgromadzeniu. Astrofotografii a nie astrografiki na temat której się nie wypowiadam bo to nie moja dziedzina. No cóż, to ja wracam do swojego konserwatywnego świata ...

Eh, na co dzień liberał, a w astrofotografii jednak konserwa - to taka autorefleksja o mnie samym. Jak ktoś chce, to niech sobie koloruje, domalowuje i rysuje. Moim ideałem jest jednak dążenie do możliwie realistycznego oddawania rzeczywistości.

  

3 godziny temu, TUR napisał:

Moze warto zadbać o to, aby forum pełniło również funkcje dydaktyczną. 

W Polsce tak mała garstka ludzi zajmuje sie astrofoto, że samo ruszenie dupy na zimno w nocy zasługuje na docenienie.

No właśnie doceniają, edukują. To nie tak, że Ci co bardziej doświadczeni i zaawansowani objeżdżają tych początkujących. Usłyszałem już wiele dobrego słowa od tych "starych wyjadaczy". To jest bardzo budujące i pełni kapitalną funkcję dydaktyczną - ok, popraw to i to, jeszcze dużo przed tobą, ale idziesz w dobrym kierunku. Czyż nie o to właśnie chodzi?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.