Skocz do zawartości

NGC 6888 Asi 071 mc pro


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna sprawa. Będąc na etapie wyboru nowej kamery, definitywnie Twoje zdjęcie rozwiązało moje problemy co do cmosów Asi. Mój prehistoryczny Atik 314e takich dziwolągów nie daje. Cenne doświadczenie. Dziękuję.

Edytowane przez kosmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawią chłopaki (Tayson i Piotr) Niestety...

Lepsza taka "łajza" co szczerze Ci powie co nie tak i podpowie niż by słodził, że super fota jak tak nie jest.

Poza tym o czym wspomnieli, a właściwie przede wszystkim to dozbieraj materiału, szumi straszliwie. 10x300s to jest nic.

Ale walcz bo skoro z takiej ciupinki materiału coś już wychodzi to dobry znak :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Maetrik
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Wy rodacy moi - serce rośnie od tej konstruktywnej krytyki;) Mi sie i tak podoba a atik 314e to przeciez kamera niczego sobie ;) Pamietam jak kiedys przekonywalem siebie, że eos 40 jest lepszy od qhy8 ;)

Edytowane przez Kirien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosmit napisał:

Fajna sprawa. Będąc na etapie wyboru nowej kamery, definitywnie Twoje zdjęcie rozwiązało moje problemy co do cmosów Asi. Mój prehistoryczny Atik 314e takich dziwolągów nie daje. Cenne doświadczenie. Dziękuję

Wyciągnąłeś mym zdaniem zupełnie błędne wnioski. 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maetrik napisał:

Dobrze prawią chłopaki (Tayson i Piotr) Niestety...

Lepsza taka "łajza" co szczerze Ci powie co nie tak i podpowie niż by słodził, że super fota jak tak nie jest.

Poza tym o czym wspomnieli, a właściwie przede wszystkim to dozbieraj materiału, szumi straszliwie. 10x300s to jest nic.

Ale walcz bo skoro z takiej ciupinki materiału coś już wychodzi to dobry znak :)

Pozdrawiam

Tu się zgodzę. Chłopaki mają doświadczenie i jeśli nam początkującym doradzają to nie ze złośliwości tylko z chęci pomocy. Wyszedł jakiś dziwoląg. Warto popatrzeć jak robią to inni i dążyć do zbliżonych efektów. A jeśli chodzi atencję i pochwały to od tego jest Instagram albo FCB.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak się podoba - fajnie - cieszy mnie to!

13 minut temu, Tuvoc napisał:

Tu się zgodzę. Chłopaki mają doświadczenie i jeśli nam początkującym doradzają to nie ze złośliwości tylko z chęci pomocy. Wyszedł jakiś dziwoląg. Warto popatrzeć jak robią to inni i dążyć do zbliżonych efektów. A jeśli chodzi atencję i pochwały to od tego jest Instagram albo FCB.

Widzę, że indoktrynacja autorytetów robi swoje, ale pomyśl kolego czy zawsze chcesz robić to co inni :)? Z przyjemnością popatrzę na twoje prace - serio :)

 

Oczywiście zgadzam się, że kolorowanie jest nierzeczywiste ale chłopaki - luzu troche bo strasznie duszno sie tu robi od pewnego czasu ;) Klatka w mono ha byla dla mnie smutna to pokolorowałem i fajnie, że sie podoba ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak każdy przejdziesz swego rodzaju ewolucję i zmienisz w bliższej lub dalszej perspektywie czasowej pogląd co do koloru, szumu i otoczek.

Jeśli masz frajdę i Ci się podoba to ok i obyś jak najdłużej takową czerpał z tego hobby ;)

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kirien napisał:

Widzę, że jednak się podoba - fajnie - cieszy mnie to!

Widzę, że indoktrynacja autorytetów robi swoje, ale pomyśl kolego czy zawsze chcesz robić to co inni :)? Z przyjemnością popatrzę na twoje prace - serio :)

 

Oczywiście zgadzam się, że kolorowanie jest nierzeczywiste ale chłopaki - luzu troche bo strasznie duszno sie tu robi od pewnego czasu ;) Klatka w mono ha byla dla mnie smutna to pokolorowałem i fajnie, że sie podoba ;)

 

Jaka indoktrynacja? O czym Ty w ogóle mówisz?

 

Popatrz sobie na Astrobin, Astropolis czy np. Stargazers Lounge. Każdy doświadczony astrofotograf ma swój styl, swoją wizję obróbki i prezentacji zebranego materiału. Zdjęcia jednego obiektu potrafią być od siebie różne jak noc i dzień, a jednak wpisywać się w pewien kanon. Nawet jeśli mowa o fotografii w palecie HST. To bardziej dyskusja czy pójść w kierunku minimalizmu vide @HAMAL czy bardziej zaawansowanej obróbki jak @wessel czy @Tayson, a nie tworzenia astrofotografiki.

 

I żeby nie było, nie mam nic do Twojego rysunku, tak jak nie mam problemu z np takim Księżycem:

 

moon.jpg.fbc90c6dfd253baed5bddfe21a9fe702.jpg

Smutny był, szary i generalnie nic się na tym zdjęciu nie działo ciekawego.

 

Nie ma w tym NIC złego! To Twoja i tylko twoja licentia poetica na ten temat. Tylko nie dziw się, że wrzucając na forum astronomiczne takie jak to ludzie zwracają Ci uwagę :-) Spodziewałeś się innej reakcji?

 

A co do moich fotografii to nie mam się czym pochwalić. 80% DS-ów wyląduje w tym roku w koszu (np. M1, M 33 czy Bąbel) i doczeka się lepszej akwizycji/obróbki. Jeden rok (bo od takiego czasu mam teleskop) to chyba szczególnie na początku czas gdzie wywracamy wszystko nieraz kilka razy do góry nogami. Proszę: http://home.agh.edu.pl/~stygar/astron/galeria.html

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy juz spokoj, czy forum, czy fb czy insta - foty wrzucamy gdzie chcemy. Stargaze..clodynights... jestem na obydwu od lat i jednak milej mi dzielić się hobby z wami tym bardziej ze wiem ze tak naprawde wszystkim sie podoba ta fota tylko sie wstydzom powiedzieć ;) Zwlaszcza Wesel jest fanem mojego stylu tylko publicznie sie nie przyzna - krypto troche :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tuvoc napisał:

Popatrz sobie na Astrobin

Szczególnie np. na to:

https://www.astrobin.com/full/0p7p5j/0/?nc=user

 

Jestem pewien, że @Kirien doskonale zna obowiązujące kanony i jego świadome wyłamanie się z nich ma w sobie coś z buntu, jakim impresjonizm uderzył w realistów czy naturalistów :)
 

Obraz impresjonistyczny nie ocenia się tak, jak realistyczny.

  • Lubię 1
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Szczególnie np. na to:

https://www.astrobin.com/full/0p7p5j/0/?nc=user

 

Jestem pewien, że @Kirien doskonale zna obowiązujące kanony i jego świadome wyłamanie się z nich ma w sobie coś z buntu, jakim impresjonizm uderzył w realistów czy naturalistów :)
 

Obraz impresjonistyczny nie ocenia się tak, jak realistyczny.

No wreeeszcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Szczególnie np. na to:

https://www.astrobin.com/full/0p7p5j/0/?nc=user

 

Jestem pewien, że @Kirien doskonale zna obowiązujące kanony i jego świadome wyłamanie się z nich ma w sobie coś z buntu, jakim impresjonizm uderzył w realistów czy naturalistów :)
 

Obraz impresjonistyczny nie ocenia się tak, jak realistyczny.

Miałem na myśli raczej to:

https://www.astrobin.com/users/GaryI/collections/

 

ja tam nie wiem co autorowi przyświecało, ale zgadzam się. To dzieło :-) podlega innej ocenie niż astrofotografia, dlatego też napisałem wcześniej astrofotografika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wessel napisał:

Żarcik?

 

Maciek,

 

To nie żarcik. uważam, że sama mgławica wyszła całkiem nieźle. Pozostałe elementy to inna sprawa. 

Jako lider forum powinieneś zachęcać ludzi do wrzucania fotek , a nie karcić bo niedługo tylko razem z Tomkiem, Mapą i Łukaszem będziecie jedynymi, którze coś publikują :) 

 

Dlaczego wszyscy tylko piszą, że cos jest źle z tym zdjęciem ? 

 

Pozdrawiam

Paweł 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.