Skocz do zawartości

Tuba optyczna Newt 150/1000


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam do sprzedania tubę optyczną – Newton 150/1000 tuba należy do jednego z kolegów z PTMA, który ma inny teleskop i ma chęć ją sprzedać.

Prosi mnie o pośrednictwo bo nie ma on internetu.

 

Lustro jest zbadane i ma dokładność lepszą niż lambda/8. Było napylane w roku 2000 i jego stan określam na dobry. Zwierciadło robił kol. Laskowski z Łodzi słynący z dobrej renomy. Teleskop był zbudowany w roku 1998.

 

Tuba jest dobrze wyczerniona. Posiada wyciąg 1.25 cala kręcony – własnej roboty – zakończony gwintem M42x1 – można go wymienić na inny. Tym bardziej, że de facto mimo wejścia na 1.25 cala jest on wewnętrznie nieco zwężony.

Pająk również własnej roboty lusterko diagonalne prostokątne ze ściętymi „kantami”.

Przy włożeniu odrobiny serca będzie super teleskopik a i teraz już można nim obserwować. Był on na dobsonie, który nie wchodzi w skład zestawu. Nie ma również lunetki celowniczej.

 

Cena za jaką ma zostać sprzedany to 300 PLN.

 

W poniedziałek mam go dostać do domu i wtedy zrobię mu fotki.

Obserwowałem tym teleskopem ostatnio 2 lata temu i obrazy określam na poprawne.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

PS

 

Ponoć dokładna ogniskowa lustra to 1m 10 cm

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Posiadam do sprzedania tubę optyczną – Newton 150/1000 tuba należy do jednego z kolegów z PTMA, który ma inny teleskop i ma chęć ją sprzedać.

Prosi mnie o pośrednictwo bo nie ma on internetu.

 

Lustro jest zbadane i ma dokładność lepszą niż lambda/8. Było napylane w roku 2000 i jego stan określam na dobry. Zwierciadło robił kol. Laskowski z Łodzi słynący z dobrej renomy. Teleskop był zbudowany w roku 1998.

 

Tuba jest dobrze wyczerniona. Posiada wyciąg 1.25 cala kręcony – własnej roboty – zakończony gwintem M42x1 – można go wymienić na inny. Tym bardziej, że de facto mimo wejścia na 1.25 cala jest on wewnętrznie nieco zwężony.

Pająk również własnej roboty lusterko diagonalne prostokątne ze ściętymi „kantami”.

Przy włożeniu odrobiny serca będzie super teleskopik a i teraz już można nim obserwować. Był on na dobsonie, który nie wchodzi w skład zestawu. Nie ma również lunetki celowniczej.

 

Cena za jaką ma zostać sprzedany to 300 PLN.

 

W poniedziałek mam go dostać do domu i wtedy zrobię mu fotki.

Obserwowałem tym teleskopem ostatnio 2 lata temu i obrazy określam na poprawne.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

PS

 

Ponoć dokładna ogniskowa lustra to 1m 10 cm

 

 

 

 

 

 

aktualne to jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.