Skocz do zawartości

Poza Horyzont Zdarzeń - audycje o astronomii z miłośnikami astronomii


astro4u.net

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie, 

 

W mediach lokalnych jakie prowadzę (https://kmy.pl) rozpoczęliśmy nowy cykl audycji poświęconych astronomii. Poprzedni cykl nadawany był tylko w naszym radio internetowym teraz nadajemy go zarówno w wersji audio jak i na YT.

 

Moim planem i zamiarem jest pokazanie miłośniczej astronomii czym się zajmujemy i jak fajna jest ta dziedzina wiedzy jaka jest naszym udziałem. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy zajmują się ciekawymi projektami, mają ciekawe osiągnięcia i chcą się podzielić z innymi. Audycje są nadawane we wtorki o 19.00 na YT oraz w radio.kmy.pl.

 

Mam nadzieję, że wielu z Was zechce uczestniczyć w tych audycjach, kilka pierwszych dostępnych na YT oraz w systemach podcastowych.

Zapraszam do współpracy pokażmy się światu :)

 

Bartek 

 

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zachęcam do oglądania rozmów prowadzonych przez Bartka (czasami omyłkowo zwanego Radkiem :) ). W poprzednich audycjach brali udział panowie: Robert Szaj (o popularyzacji astronomii) oraz Adam Tużnik (o kometach) i były bardzo ciekawe. Są dostępne na YT. 
Pomyślałem dziś sobie, że aby zachęcić Was do obejrzenia powyższego, o supernowych, proponuję zagadkę/zabawę (łatwą dla doświadczonego astroamatora). W rozmowie tej popełniłem pewien błąd. Nie chodzi o językowy (bo tych jest mnóstwo :) ), ale rzeczowy. Dla ułatwienia dodam, że wynika on z prowadzonych przeze mnie niegdyś obserwacji wizualnych.

 

Dodane: jeżeli ktoś wie, to proszę o info tylko na PW. Podam publicznie nazwę zwycięzcy, ale nie będziemy psuć zabawy innym, aby mogli też samodzielnie znaleźć.

Edytowane przez Jagho
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2020 o 15:26, Jagho napisał:

... proponuję zagadkę/zabawę (łatwą dla doświadczonego astroamatora). W rozmowie tej popełniłem pewien błąd. Nie chodzi o językowy (bo tych jest mnóstwo :) ), ale rzeczowy. Dla ułatwienia dodam, że wynika on z prowadzonych przeze mnie niegdyś obserwacji wizualnych.

 

Dodane: jeżeli ktoś wie, to proszę o info tylko na PW. Podam publicznie nazwę zwycięzcy, ale nie będziemy psuć zabawy innym, aby mogli też samodzielnie znaleźć.

Z wielką przyjemnością informuję, że nasz kolega @Tomi jako pierwszy odnalazł ten błąd. Brawo !!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.