Skocz do zawartości

Mobilny statyw pod heq5 ?


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

HEQ5 samolotem? Grubo :) 

Teoretycznie powinno się dać wyjąć rury z białych odlewów. Trzeba poluzować po 4 imbusy z każdego końca. Jednak w praktyce albo imbusy są zapieczone, albo rura tak wciśnięta (lub zaklejona), że nie idzie tego ruszyć. W iOptronie można rury fajnie wyjmować. Sama rura jest krótsza, ale może i tak być za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

HEQ5 samolotem? Grubo :) 

samyang 135 + c5dmk2 + guider wychodzą mi ponad 4kg i obawiam sie ze moj SWSA tego nie pociągnie :(

poza tym glowica heq5 to tylko dodatkowa torba 10kg w podręczny :D statyw jest juz wyzwaniem

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, orlen napisał:

samyang 135 + c5dmk2 + guider wychodzą mi ponad 4kg i obawiam sie ze moj SWSA tego nie pociągnie :(

poza tym glowica heq5 to tylko dodatkowa torba 10kg w podręczny :D statyw jest juz wyzwaniem

Overkill :) Myślę że spokojnie zejdziesz z wagi zestawu, żeby SA dał radę. Lekki guider od Wessela, zamocowany najlepiej z drugiej strony niż aparat i mieścisz się w 2,5 kg.

Albo HEQ5 zmień na CEM25 (połowę lżejszy, jego statyw można rozebrać, a mieści się nawet w podręcznym na długość).

 

Statyw można zawsze skrócić Boschem :) I wywalić mechanizm z wysuwanymi nogami, który sporo waży.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewoziłam statyw od Heq5 w walizce, ale nawet po odkręceniu tych metalowych odlewów, ciężko było znaleźć wystarczająco dużą torbę. Walizki żadnej nie znalazłam, tylko torbę i przez to nie było to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Na szczęście nie miałam problemów z rozkręceniem. Sam montaż już przewoziłam autobusem. W moim przypadku to była przeprowadzka, także nie było wyjścia. Zawsze można skrócić rurki, bo inaczej to nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, orlen napisał:

amyang 135 + c5dmk2 + guider wychodzą mi ponad 4kg i obawiam sie ze moj SWSA tego nie pociągnie

Dobry karbonowy statyw rozwiąże problem przewozów samolotowych.

Polecam pokazany tu wcześniej Innorel RT90C a nawet RT85 lub 80C też mają bardzo duży udźwig. Lepsze modele benro i temu podobne także.

Mój benro 269 waży około 1 kg a udźwignie wg producenta 12 kg .

Wieszałem na nim maksymalnie około 5-6 kg, pracował na wyjazdach do 200 mm i 3 minut, sporadycznie 280mm i dawał radę.

W okolicy zawsze była możliwość ustabilizowania go dodatkową reklamówką z kamieniami podczepianymi do haka pod głowicą.

 

No chyba że planujesz sesje z guidingiem i ogniskowymi powyżej 300-400 mm, wtedy musisz szukać czegoś większego i mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darek_B napisał:

Dobry karbonowy statyw rozwiąże problem przewozów samolotowych.

Polecam pokazany tu wcześniej Innorel RT90C a nawet RT85 lub 80C też mają bardzo duży udźwig. Lepsze modele benro i temu podobne także.

Mój benro 269 waży około 1 kg a udźwignie wg producenta 12 kg .

Wieszałem na nim maksymalnie około 5-6 kg, pracował na wyjazdach do 200 mm i 3 minut, sporadycznie 280mm i dawał radę.

W okolicy zawsze była możliwość ustabilizowania go dodatkową reklamówką z kamieniami podczepianymi do haka pod głowicą.

 

No chyba że planujesz sesje z guidingiem i ogniskowymi powyżej 300-400 mm, wtedy musisz szukać czegoś większego i mocniejszego.

Ten innorel wygląda obiecująco, kwestia tylko adaptera czy są gotowe czy trzeba robić u kogoś na zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek_B napisał:

benro 269

Ale to raczej pod Adventurera a nie HEQ5 :)

RT90C dałby radę moim zdaniem jako jedyny z wymienionych. Na pewno odpada wszystko z wysuwaną kolumną centralną (pod taki duży montaż).

11 minut temu, orlen napisał:

Ten innorel wygląda obiecująco, kwestia tylko adaptera czy są gotowe czy trzeba robić u kogoś na zamówienie. 

No właśnie, to jest klucz do trumny. Trzeba wytoczyć do tego adapter, który podwoi masę statywu i zniweczy sens jego użycia. Chyba żeby udało się zrobić jedynie adapterek redukujący gwinty, analogicznie jak 1/4" na 3/8", ale stracimy możliwość regulacji azymutu. Generalnie statywy foto pod "klasyczne" montaże to problem.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas miałem na myśli SA, dla HEQ5 oczywiście RT90 to minimum + przejściówka.

 

Adamo kiedyś w swoim ioptronie wymienił stalowe nogi na krótką wersję karbonową . Świetnie to działało , ważyło z 5 kilo mniej głowica była oryginalna wiec temat przejściówek też odpadał.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długie są te nogi od HEQ5? Ja na Kanary brałem statyw od CEM25, ale wyjąłem wewnętrzną sekcję nóg i czarne (w Twoim wypadku białe) "kołnierze". Na czas przewozu w walizce 70 cm zdjąłem też centralną bazę. Jeśli Innorel kosztuje z dostawą ~300$, to ja zdecydowanie bym dołożył do Avalona T-90, albo Berlebacha

Nie będziesz modyfikował i będzie docelowy i bardzo wygodny statyw. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.