Skocz do zawartości

Myśli rewolucyjne


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, dobrychemik napisał:

@lkosz: Mam np. sporą kolekcję różnych okularów, lubię je, ale coraz mniej z nich korzystam. A może by się tego pozbyć? Tego typu problem. 

to to chyba nie jest rewolucja, tylko odgracanie. Perfekcyjna pani domu radzi zasadę 3P: piękne, pożyteczne, pamiątkowe. Jeśli jakaś rzecz nie należy do żadnej z tych grup, a ostatni raz używałeś jej ponad rok temu, to znaczy że jest niepotrzebna (nie dotyczy sprzętu do zaćmień Merkurego i Wenus) i należy sprzedać :D

na własny użytek mam jeszcze czwarte P  - przydasie. Dość liczna grupa

Poczekaj z miesiąc z tymi myślami, jeśli nie przejdzie to wówczas można sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w lepszej trochę sytuacji ....

 

Wprawdzie jutro operacja usunięcia zaćmy w lewym ( wiodącym) oku , ale potem perspektywa wyjazdu w nowosądeckie,

lukanie pentaxem xw 40 mm z barlowem  i bez niego - w Cassegrainie 8 cali  ( Czech by napisał 8 palcu :) )

W symulatorze , z  tym okularem i barlowem, Księżyc wypełnia całe pole - cudnie ! )

No i nieporadne/poradne próby wyfocenia czegoś refraktorem TS 102/f7 z dedykowanym reduktorem/flattenerem 0,8x

na "ciepłym"  jeszcze montażu EQM-35 gt.

 

Do tego piękne zachody i wschody Słońca i Księżyca , sierpniowa Droga Mleczna  - tylko wyjść przed dom , bez windy

i okolicznych świateł... Wychodzę w ciemną noc , oby jak najmniej wilgoci w powietrzu , adaptuję ok. 15 minut siatkówkę -

i jazda ... :) 

Takie małe/duże radości ... , które daje to hobby !  I będę potem tęsknił do podobnego przyszłego roku , OBY ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dobrychemik napisał:

Ty akurat masz sprzęt niczym święty graal dla 95% forumowiczów. Apetyt rośnie w miarę jedzenia? :)

 

Ale ja myślę o sprzedaży co drugi dzień, nie o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wessel napisał:

Ale ja myślę o sprzedaży co drugi dzień, nie o wymianie.

od miesiąca, długi weekend łącznie, każdy wolny dzień mam chmury a idąc do pracy gwiazdy, dziś podobnie, po pochmurnym weekendzie clear niebo, pewnie do piątku :D rachunek prawdopodobieństwa rozkłada ręce i nie wie jakim cudem ot możliwe, więc.... nie narzekaj, widząc jakie Ty fotki z sumarycznymi czasami pokazujesz, masz naprawdę dobrze Panie Macieju :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwalmy zasadę, że raz kupionego sprzętu się nie sprzedaje i koniec. Tak jak u gitarzystów - tam jest jasne, że nie pozbywamy się raz kupionego instrumentu. Oczywiście ludzie sprzedają swoje wiosła, ale w razie jakieś kontroli ze strony żony czy też niespodziewanej obniżki nastroju i podstępnego ataku wyrzutów sumienia, można zawsze sięgnąć po taką "bezdyskusyjną" zasadę. To bardzo wygodny wynalazek.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.