Skocz do zawartości
  • 0

Druga obserwacja


Jędrzej Doman

Pytanie

Stawiam pierwsze kroki w Astrofoto. Posiadam Canon EOS 60D i kitowy obiektyw 18-55mm. Dopiero uczę się na ile ustawiać ekspozycje, ISO itp. Uczę się również stakowania. Mam świadomość, że o istnieniu Light, Dark, Flat, Bias. Niestety do niech nie doszedłem i tylko atakuje po 7 zdjęć w programie Siril. W załączniku widać gorące piksele. Gdy atakuje w Lightroomie gorących pikseli. To wina tego, że nie atakuje w Sirilu wszystkich rodzajów zdjęć czy sprzętu jest do wymiany?
Zrzut_ekranu_2020-06-22_o_21_05_46.thumb.png.2e877e2e5c10078cc90fa46e05de9822.png 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, Jędrzej Doman napisał:

Stawiam pierwsze kroki w Astrofoto. Posiadam Canon EOS 60D i kitowy obiektyw 18-55mm. Dopiero uczę się na ile ustawiać ekspozycje, ISO itp. Uczę się również stakowania. Mam świadomość, że o istnieniu Light, Dark, Flat, Bias. Niestety do niech nie doszedłem i tylko atakuje po 7 zdjęć w programie Siril. W załączniku widać gorące piksele. Gdy atakuje w Lightroomie gorących pikseli. To wina tego, że nie atakuje w Sirilu wszystkich rodzajów zdjęć czy sprzętu jest do wymiany?

To było pisane jakimś translatorem ? :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze z tego zdjęcia wywnioskowałem, że chciałeś zrobić tzw. Startrail ale gwiazdki nie są smugami są nierówne porozrzucane jak powiększysz. Zapewne wina statywu, wiatru.Ja tam gorących pikseli nie widzę może myślałeś, że te gwiazdy to gorące piksele. 

 

A jednak są czerwone i niebieskie na dole również porozrzucane jak gwiazdki. 

Edytowane przez Refraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Refraktor napisał:

Po pierwsze z tego zdjęcia wywnioskowałem, że chciałeś zrobić tzw. Startrail ale gwiazdki nie są smugami są nierówne porozrzucane jak powiększysz. Zapewne wina statywu, wiatru.Ja tam gorących pikseli nie widzę może myślałeś, że te gwiazdy to gorące piksele. 

 

A jednak są czerwone i niebieskie na dole również porozrzucane jak gwiazdki. 

W poniższym zdjęciu też robiłem z 5 zdjęć i ze stakowałem w Siril. Gwiazdy nie są jakoś rozmazane ale widać gorące piksele. Gwiazdy nie są jakoś rozmazane tak jak w wcześniejszym zdjęciu. Pewnie jak mówisz to wina statywu. 
Więc ponawiam pytanie. To wina Sirila czy aparatu? :)

Zrzut_ekranu_2020-06-22_o_21_12_34.png

Edytowane przez Jędrzej Doman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.