Skocz do zawartości

zasilanie laptopa


adamsz12

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu baterii w laptopie jestem ograniczony do 2,5 godz nagrywania avików w terenie. Poszukuje jakiegoś źródła zasilania.

Na laptopowym zasilaczu jest napisane output: 4,5A, 16V , czyli tyle potrzebuję. Najlepszy bylby akumulator żelowy ale nie ma takich na 16V, może ktoś coś doradzi.

Może są akumulatory żelowe na 4 lub 2 V to może mógłbym połączyć je szeregowo ale się z takimi nie spotkalem., choć wolałbym cos w jednym kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni to chyba robia specjalnie żeby ludzie musieli kupic ich baterie. Akumulatory o których wspominasz tzw. żelowe są na 12V i 6V. Chyba jedynym rozwiązaniem jest 3x6V=18V raczej nic sie nie powinno stać choć głowy nie dam.

 

Pomijam tu problem ponownego naładowania zestawu 3x6V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam swego laptopa w polu czasem i 10 godzin. Baterie wewnętrzne wywaliłem, bo dawno już były do niczego. Kupiłem akumulator łodziowy o pojemności 50Ah. Początkowo używałem przetwornicy na 220V o mocy 100W, ale strasznie siała i miałem zakłócenia interferencyjne na obrazie. Zaopatrzyłem się w zasilacz samochodowy, który daje na wyjściu 18V(tyle wymaga mój laptop). Napięcie jest bardzo czyste, żadnych zakłóceń. Obrazy są czystsze niż z normalnego zasilacza sieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 1,2 1,4 V jest spadek napięcia na diodzie krzemowej włączonej w szereg zgodnie z kierunkiem przepływu prądu . 2 dioby o prądzie ok 10 A powinny wystarczyć połączone w szereg z akumulatorami 18 V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas nocnych ekapad używam notebooka, który swobodnie pracuje 4-5 godzin (na centrino) ze swojej strony mogę polecić adapter do gniazda zapalniczki w samochodzie, to wspaniałe rozwiązanie, kosztuje od 150-300 zł i działa w większości notebooków. Idealnym rozwiąznaiem jest zakup notebooka z mozliwością "podpięcia" drugiej baterii zamiast CD. Marcin Sienko

Edytowane przez Astrohobby.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, faktycznie taki zasilacz samochodowy to dobre rozwiązanie, zastanawiam się jeszcze nad pojemnością akumulatora, coby z laptopem jeszcze napęd pociągnął i starczyło minimum 8 - 10godzin, 7Ah będzie chyba za mało, może 17Ah ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrać właściwą pojemność akumulatora, trzeba znać wielkość konsumpcji prądu przez wszystkie urządzenia. Suma prądów x godziny pracy, dadzą pojemność akumulatora. Trzeba doliczyć jeszcze jakąś rezerwę np. 10%.

Prądy najlepiej pomierzyć jakimś multimetrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.