Skocz do zawartości

PAT i PHD - same problemy


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, dobrychemik napisał:

Nowym AZ-EQ6 steruję poprzez SynScan Wifi - najpierw trzeba go połączyć ze smartfonem, a następnie z komputerem.

Dlaczego?

Jeżeli masz komputer umiejący wifi, to możesz podłączyć się bezpośrednio do sieci tworzonej przez montaż (czy tam ten jego dynks od wifi), odpalasz aplikację SynScan na kompie (generalnie obsługa jest taka sama jak na telefonie) i w niej łączysz się z montażem, i potem w dowolnym programie wybierasz sobie "SynScan telescope" i włala! Tylko musisz zainstalować sterownik ASCOM ze strony SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

Pora odświeżyć temat, bo mam nowy montaż, a to zawsze oznacza nowe problemy.

 

Gratuluję nowego montażu! :)

Ale nowy montaż oznacza bardziej nową zabawę niż nowe problemy. Trochę optymizmu poproszę. ;)

 

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

Nowym AZ-EQ6 steruję poprzez SynScan Wifi - najpierw trzeba go połączyć ze smartfonem, a następnie z komputerem. Dziwne to jest, ale trudno. Samo połączenie z komputerem bez smartfona nie działa.

 

To jakaś masakra. Trzeba mieć jeszcze dodatkowo smartfona żeby połączyć się z komputerem??? :lightning:

Oskar, wywal te wszystkie wynalazki. Weź dobry kabel USB do montażu, zainstaluj sobie ASCOM. Nie wiem co to PAT (ja do akwizycji używam APT), ale chyba każdy soft do akwizycji łączy się z urządzeniami przez ASCOM. U mnie USB+ASCOM+APT+PHD2 = zero problemów, no może prawie zero. ;)

 

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

Nie wiem co to PAT 
 

 

 

PAT, to program napisany przez kolegę @bujarek i pozwolę sobie zamieścić kawałek tekstu z instrukcji.

 

Practical Astrophoto Tools Practical Astrophoto Tools (w skrócie: PAT) jest zestawem narzędzi, które mają za zadanie ułatwiać czynności wykonywane przez astrofotografów. W wersji 1.6.0.17 dostępne są następujące funkcje: pomiar błędu ustawienia montażu paralaktycznego względem bieguna północnego lub południowego, bez konieczności bezpośredniego widoku okolic bieguna, wsparcie w wykonywaniu korekt ustawienia montażu względem bieguna, za pomocą wskazówek graficznych nanoszonych na zdjęcia wykonywane w czasie rzeczywistym, weryfikacja bieżącego ustawienia montażu względem bieguna za pomocą zdjęć dryfu gwiazd, precyzyjne pozycjonowanie i kadrowanie na podstawie wcześniej wykonanego zdjęcia (wersja beta) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.