Skocz do zawartości

Sprawdz sie :) - testy dla studentow III r. astro


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przyznaje, że sie trochę wkurzyłem. Zacząłem wypelniac pierwsze 10 pytań i okazało się, że mam tylko 3 odpowiedzi poprawne ? Niestety w pięciu przypadkach podałem nazwy gwiazdozbiorów z małej litery i to niestety jest traktowane jako błędna odpowiedź. No cóż dalej boję sie wypełniać :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to, albo bardzo podobne rozwiązywałem, bez zadań oczywiście - pryszcz pod warunkiem wcześniejszego doczytania nazw gwiazdozbiorów południowych. Zaintrygowało mnie jednak pytanie: 14. Czy przez gwiazdozbiór Vel przechodzi Galaktyka?

Może mi to ktoś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Od ręki 6/10 na gorąco i bez podpowiedzi czyli ujdzie w tłumie, jak zwykle niedokładnie czytałem pytania z hakiem no i są skutki pomylone skróty z nazwą i błędne dopełniacze po Łacinie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73/100.

I 2 zadania poprawnie - jedno było na policzenie k. godzinnego Capelli w miejscowosci o danej szerokości wiedzac, ze w danym czasie w Londynie Capella ma k. godzinny równy x, zadanie nr 2 było tez proste - wg mnie poziom Liceum bo poszono o wyznaczenie kulminacji dolnej Slonca...

 

Najbardziej wnerwiają mnie pytania o nazwy gwiazd bo nie zawsze je pamietam a i nie zawsze to co pisze jest uznane Arktur musi być Arcturus.

 

No i nie czytanie pytan do końca - np. podaj skrót gwiazdozbioru zajączka a ja zamiast Lep pisze pełna nazwę...

 

Ale myślę, że i tak nieźle. Na pewno gdybym się przygotował to takie zaliczenie bym zdał.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można zrobić błędów, dwa? :blink: Na sto pytań? To jakaś masakra, jak można tego wymagać od studentów, jeżeli wiele pytań jest mętnych. Na przykład jest pytanie o gwiazdozbiór Sztaluga Malarska, a od dobrych stu lat to jest po prostu Malarz (to właśnie znaczy po łacinie Pictor). Albo głupie pytanie - w którym miesiącu najlepiej widać w Polsce Teleskop. A jakiej godzinie? To nie jest sprecyzowane. Z kolei kiedy jest pytanie o to, kiedy najlepiej widać Wielką Niedżwiedzicę, poprawna odpowiedź brzmi - cały rok. Ehhh, jeszcze parę lat temu można było skończyć astronomię nie wiedząc jak wygląda Orion, a teraz katują biednych studentów takimi pierdołami. Tak najlepiej - ze skrajności w skrajność <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, to znaczy w momencie górowania i o północy. To chyba logiczne.

Arek

Nie do końca logiczne, przyjęło się, że np. gwiazdozbiory wiosenne to są te, które są najlepiej widoczne na wiosnę wieczorem a nie o północy. Dla mnie pytanie zdecydowanie nieścisłe, a przecież wymagane są bezwzględnie ścisłe odpowiedzi. A pytanie "jaki południk przechodzi przez Węgielnicę" normalnie mnie rozśmieszyło. Ciekawe ilu jest ludzi na świecie, którzy mogą na to odpowiedzieć z pamięci.. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masa AstroForumowiczów zrobiła sobie test. Ale po co TYLE POSTÓW o własnych wnikach FRAGMENTU testu?

Test, jak można się zorientować po wypowiedziach, jest ŻLE NAPISANY, skoro nie jest jasne jakie wersje nazw są dopuszczalne.

No i - jak widać - zawiera tzw. WIADOMOŚCI ENCYKLOPEDYCZNE, a tych, jak pamiętamy (z niewiarygodnej lektury o Marku P.) zawsze warto USZCZKNĄC, choćby przy pomocy amerykańskich tabletek VERACOCO, które rozpuszczają się najlepiej w grochówce!

Znajomość współrzędnych obiektów niebieskich jest NIEZBĘDNA dla każdego studiującego. To chyba wymogi dyrektywy Unii. :Boink:

 

W sumie - ubawiłem się, aż mam ochotę PRZECZYTAĆ ten test! :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.