Skocz do zawartości
  • 0

Budżet 1000 $ - start w astrofotografii, co kupić ?


jareksmolak

Pytanie

Witam,

ostatnio wygrałem konkurs w firmie i dostałem bon do AMAZON.COM na 1300 $. Biorąc pod uwagę koszty trasportu mam do dyspozycji 1000 $.

 

Obecnie posiadam tylko Skyluxa 70/700, lornetkę Bresser 10X50 i Nikona P910 i uwielbiam fotografować księzyć, chmury, gwiazdki, konstelacje, ostatnio nawet ustrzeliłem Jowisza z Ksieżycami i Saturna z pierscieniami. (zdjęcia poniżej)

 

Pytanie co kupić by dobrze rozdysponować te 1000$ ?

 

OCZEKIWANIA:

 

Wiem, że to nie  dużo i nie oczekuje zdjęc z teleskopu Hubbla, ale chciałbym się skupić na fotogafowaniu obiektów mgławicowych i galaktyk tj. M31, M57, M27, M51, M81.

 

Co wybrać?

 

Myslałem o Pentaxie K-3 mark II z fukcją astro tracer, ale zastanawia mnie na jakim montażu musiałby go musiał umieścić i z jakim obiektywem ?

 

Myślałem o lustrzance FULL FRAME jak Nikon D610  lub CANON 6D mark II  z jakimś jasnym obiektywem i STAR ADVENTURE. Tylko jaki montaż ?

 

Pomożcie, zrewidujcie moje plany. Jest mozliwe zrobić zdjęcia galaktyk w tym przedziale cenowym ? Powiedzmy, że 1000 $ jest na Amazonie i mógłbym wydać jeszcze z 2000 zł w polskich sklepach. Ale to byłby max....

 

Dzięki.

 

 

DSCN3943i.JPG

IMG_6831.JPG

P1240723.JPG

saturn.JPG

 

DSCN3646bestv2.JPG

ultimate jupiter moons saturn.jpg

Edytowane przez jareksmolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, jareksmolak napisał:

Ten Ioptron ma mega slabe opinie. A jako ze kupuje z Ameryki i zwrot kosztowałby mnie z 300 dolarów wolałbym unikać ryzyka. 

Niestety w tej półce cenowej zawsze musisz liczyć na łut szczęścia. Pewność względna dają ci montaże za kilka tysięcy USD. Tak już jest. Tańszy montaż = większy rozrzut jakościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, jareksmolak napisał:

Jest coś podobnego do Samyang 135mm f2 ale z działającym autofocusem? 

 

Wiem, ze do astro wystarczy ustawić nieskończoność ale autofocus przydałby się do fotografii portretowej. 

 

 

Legendarne 135L canona :) obiektyw naprawdę świetny, jedna z perełek Canona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.