Skocz do zawartości

15 Jesienny Zlot Miłośników Astronomii Roztocze 2020 - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, Anna W-ka napisał:

A czy to wypada przyjechać, jeśli nie mam sprzętu i się nie znam na astro, a chciałabym wejść w ten świat głębiej, posłuchać mądrych osób, zobaczyć ciekawe rzeczy itd.?  :icon_redface: :)

 

Nie to, że wypada, tyko to jest chyba najlepszy z możliwych sposobów.

Oczywiście np. na forum znajdziesz mnóstwo informacji i odpowiedzi na swoje pytania, ale właśnie choćby w kwestii sprzętu i jego używania i możliwości najlepiej po prostu zobaczyć to wszystko na żywo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie to, że wypada, tyko to jest chyba najlepszy z możliwych sposobów.

Oczywiście np. na forum znajdziesz mnóstwo informacji i odpowiedzi na swoje pytania, ale właśnie choćby w kwestii sprzętu i jego używania i możliwości najlepiej po prostu zobaczyć to wszystko na żywo.

Trochę już zobaczyłam na żywo, dzięki kilku osobom z forum. :) :heart: No i ja na razie tak z boku obserwuję, słucham, zachwycam się, zadziwiam itp. Zakup planuję dopiero za kilka miesięcy, a teraz po prostu doświadczam i chłonę. I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) Ale Twoja odpowiedź jest motywująca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anna W-ka napisał:

Trochę już zobaczyłam na żywo, dzięki kilku osobom z forum. :) :heart: No i ja na razie tak z boku obserwuję, słucham, zachwycam się, zadziwiam itp. Zakup planuję dopiero za kilka miesięcy, a teraz po prostu doświadczam i chłonę. I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) Ale Twoja odpowiedź jest motywująca. :)

Hej Aniu

Na zlot zawsze warto pojechać, to nie opisane przeżycie. Ludzie którzy tworzą tą społeczność są niesamowicie pomocni i wyrozumiali. Tutaj nie liczy się tytuł naukowy, wykształcenie czy grubość portfela - każdy z każdym jest na "ty" - gdyż łączy nas ta sama pasja. Duża wartość zlotów to to, że możesz na nich popatrzeć przez wiele sprzętów, co w przyszłości może zaoszczędzić trochę grosza przy zakupie, parametry to jedno, a co innego obsługa i sam komfort obserwacji. Ja np. bywając na zlotach baaardzo przekonałem się do obserwacji dużymi lornetkami. 

To co obserwowaliśmy wczoraj ( byłem tam :) ) to tylko namiastka dobrego nieba które można spotkać w Bieszczadach, Beskidzie czy na Roztoczu, czyli tam gdzie odbywają się zloty.

Także ten - do zobaczenia na jesiennym zlocie :) 

Pozdrawiam Paweł

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bas.sic napisał:

Hej Aniu

Na zlot zawsze warto pojechać, to nie opisane przeżycie. Ludzie którzy tworzą tą społeczność są niesamowicie pomocni i wyrozumiali. Tutaj nie liczy się tytuł naukowy, wykształcenie czy grubość portfela - każdy z każdym jest na "ty" - gdyż łączy nas ta sama pasja. Duża wartość zlotów to to, że możesz na nich popatrzeć przez wiele sprzętów, co w przyszłości może zaoszczędzić trochę grosza przy zakupie, parametry to jedno, a co innego obsługa i sam komfort obserwacji. Ja np. bywając na zlotach baaardzo przekonałem się do obserwacji dużymi lornetkami. 

To co obserwowaliśmy wczoraj ( byłem tam :) ) to tylko namiastka dobrego nieba które można spotkać w Bieszczadach, Beskidzie czy na Roztoczu, czyli tam gdzie odbywają się zloty.

Także ten - do zobaczenia na jesiennym zlocie :) 

Pozdrawiam Paweł

 

Bardzo dziękuję za te słowa zachęty! To że jesteście pomocni i wyrozumiali to już zauważyłam wczoraj - za to też dziękuję. :) A zlot mnie bardzo kusi, więc jest spora szansa. :)

Edytowane przez Anna W-ka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Anna W-ka napisał:

I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie.

No pomyśl - komu ci, którzy już wszystko wiedzą, mają swoją wiedzę przekazywać? Przecież nie takim hardkorowym wymiataczom jak oni sami, tylko właśnie komuś takiemu jak Ty, kto jeszcze wszystkiego nie wie :D Bez takich osób, to zloty wyglądałyby jak rozmowa tych dwóch najmądrzejszych rabinów w dowcipie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Jeszcze nie ochłonąłem po zlocie wiosennym a już czasu nie wiele pozostało do zlotu jesiennego.

Jak na razie wpłaciło mało osób. Jest nas na liście 60 a wpłaciło 15?

Bardzo proszę osoby które rezygnują o szybką informację.

Oczywiście liczę na to że nikt nie zrezygnuje.

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 21:04, Anna W-ka napisał:

I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) 

Czy to dobry moment... najlepszy! Więcej niż na takim zlocie to się nigdzie nie dowiesz. A do tego jeszcze grill i kiełbaski :P Ja na swoim pierwszym zlocie to wiedziałam w którą stronę niebo.

Edytowane przez Agatek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, panasmaras napisał:

Byłem wtedy. Nie wiedziałaś.

No dobra nic nie wiedziałam, niech będzie. Jeszcze dodam od razu, że od tego czasu niewiele się zmieniło, zaoszczędzę Tobie pisaniny :P

Edytowane przez Agatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartolini napisał:

@Agateknie było tak źle :) - to był chyba Jodłów 2009?

Ooo jaka młoda :) To dlatego nigdy nie będę miała synty 12", za duża. To był mój trzeci zlot w tym sezonie i już odnalazłam drogę do teleskopu, czyli jest progres.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy są chętni do wygłoszenia prelekcji?

Temat: dowolny ocierający się o astronomię i fizykę. :)

Może może jakiś panel dyskusyjny?

Może ktoś z Was był by chętny przygotować coś na temat komety? wyniki obserwacji oraz dotychczasowe zachowanie się komety odkąd była obserwowalna w Polsce?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakoś udało mi się wyrwać z pracy i mam nadzieję przybyć na zlot. Będzie ktoś jechał przez Rzeszów 17.09, najlepiej w godzinach południowych i byłby w stanie mnie zgarnąć na zlot w ramach dopłaty do paliwa ?

 

Z góry dzięki

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.