Skocz do zawartości

15 Jesienny Zlot Miłośników Astronomii Roztocze 2020 - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, dobrychemik napisał:

A jaka proporcja płci wśród chętnych? ;)

 

Na zlocie nie ma "płci"...są linie widma :Astrobrać:. Stowarzyszenie HaLRGB+ się tym zajmuje i myślę, że prezes Daria Bobak (@Darek_B) będzie tutaj kompetentna w udzielaniu informacji ;) 

  • Lubię 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda co mówiła pani, pan , pano viceprezes Daniella

Myślę o pogadance na temat linii widma w kolorach tęczy, temat jakże na czasie, na pewno dyskusja będzie burzliwa. :friends: Ale to pod warunkiem odpowiedniej pogody.

Jeśli nie daj Boże będzie żyleta to z klubowej pogadanki nici.

 

ps. dla przypomnienia z poprzednich spotkań stowarzyszenia.

15148213936o0zZv.jpg

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 21:37, Paether napisał:

Na zlocie nie ma "płci"...są linie widma :Astrobrać:. Stowarzyszenie HaLRGB+ się tym zajmuje i myślę, że prezes Daria Bobak (@Darek_B) będzie tutaj kompetentna w udzielaniu informacji ;) 

 

W dniu 25.08.2020 o 21:45, Darek_B napisał:

Tak to prawda co mówiła pani, pan , pano viceprezes Daniella

Myślę o pogadance na temat linii widma w kolorach tęczy, temat jakże na czasie, na pewno dyskusja będzie burzliwa. :friends:

Zastanawiam się, czy aby na pewno zapisałem się na ten zlot, na który chciałem się zapisać... :uhm:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak już wszyscy ministrowie, prezesi, wiceprezesi, wojewodowie skończą się wczasować i wrócą z wyjazdów to nic nie stanie na przeszkodzie, by wprowadzać kolejne ograniczenia i zakazy. Życzę Wam powodzenia, ale trzeba się liczyć z tym, że losy zlotu są niepewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dobrychemik napisał:

Problem w tym, że jak już wszyscy ministrowie, prezesi, wiceprezesi, wojewodowie skończą się wczasować i wrócą z wyjazdów to nic nie stanie na przeszkodzie, by wprowadzać kolejne ograniczenia i zakazy. Życzę Wam powodzenia, ale trzeba się liczyć z tym, że losy zlotu są niepewne.

Oni tak szybko nie wrócą :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thymo napisał:

No jak to czemu? No bo kowid szaleje... wiemy wszyscy przecież.

Nie pogniewam się wcale, jeżeli będziesz występować w maseczce, albo w maseczce z przyłbicą, albo nawet dodatkowo w lateksowych rękawiczkach. Tylko proszę pamiętaj: nie dotykaj tymi rękawiczkami czegokolwiek, czego potem dotkniesz gołymi rękami! Wiem, to wymaga dużego samozaparcia. ;)

 

3 godziny temu, Adamo napisał:

Oni tak szybko nie wrócą :)

Hmm, być może trzeba będzie jednak jakoś utajnić ten zlot. W razie czego ogłoś publicznie na forum, że zlot odwołany a potem wyślij uczestnikom SMS-y, że to tylko maskarada. ;)

W sumie nie wiem, czy tych SMS-ów Pegasus nie znajdzie. Ale szansa raczej mała. Ważne, żeby nikt nie doniósł do posiadaczy Pegasusa. ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 18:53, Adamo napisał:

Czekam na chętnych do prelekcji lub paneli otwartych.

Hej, jeśli w zlocie biorą też udział osoby początkujące, które np. jadą pierwszy raz, chcą się zorientować w sprzęcie itp., to mam gotowe dwa wystąpienia - pierwsze o sprzęcie (krótki przegląd tego co jest na rynku pod kątem przydatności dla początkujących), drugie o tym co w ogóle można zobaczyć na niebie. Każde wystąpienie na ok. godzinę.

 

Mam podobne wystąpienia co roku w Izerach, dydaktycznie jestem ogarnięty (doświadczenie w pracy na UWr procentuje ;) ), a w niebo gapię się od ładnych kilku lat, więc to i owo już wiem.

 

Ponadto prowadzę też co roku w Izerach warsztaty z podstaw fotografii dziennej, ale do tego uczestnicy powinni mieć własne aparaty (choć clue programu to wstęp teoretyczny, a do ćwiczeń później wystarczy w sumie nawet smartfon...).

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 00:21, diver napisał:

W sumie nie wiem, czy tych SMS-ów Pegasus nie znajdzie. Ale szansa raczej mała.

Wystarczy SMS "Sprzedam okular 2,65 mm" czy coś w tym stylu, co nie istnieje i wszyscy wtedy wiedzą o co chodzi. (kwestia wstępnego umówienia się. Jak kapitan Kloss i kwiatki czy żelazka na parapecie okna. :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Zlotu "Roztocze 2020"

 

  

 

 

czwartek 17 IX:

 

- przyjazd i zakwaterowanie uczestników

 

- 18:00-20:00  kolacja

 

- Czas wolny

 

 

 

piątek 18 IX:

 

- 8:00-10:30  Śniadanie

 

- 11:00  Uroczyste otwarcie XV Zlotu 

 

- 13:00  Marek Setlak  Montaże 10micron jako alternatywa dla ASA "

 

- 15:00  Piotr K. „Co widać na niebie – podstawowe informacje”

 

- 16:00 - 18:00 Obiadokolacja

 

- 19:00  VirtualQuest – „wirtualna podróż w kosmos z gogle VR OCULUS”

 

- 21:00  Grill party  

 

- Czas wolny

 

 

 

sobota 19 IX:

 

- 8:00-10:30 Śniadanie

 

- 11:00  Krzysztof  Zbroszczyk - "Astrofotografia mobilna"

 

- 12:30  Piotr K.  „Wstęp do obserwacji wizualnych (metodyka i sprzęt)”

 

- 13:30   Koło Fortuny

 

- 15:30  Zdjęcie grupowe ( przed domkiem nr 5)

 

- 16:00-18:00  obiadokolacja

 

- 19:00 VirtualQuest – „wirtualna podróż w kosmos z gogle VR OCULUS”

 

- 21:00  Grill Party SE (bierzemy co mamy )

 

- Czas wolny

 

 

 

niedziela 20 IX:

 

- 7:00-11:00  Śniadanie

 

- Wyjazd uczestników

 

 

 

Program może ulec zmianie.

 

Dla wyjaśnienia, virtualquest będzie tylko jednego dnia w zależności od pogody.

 

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.