Jump to content
Adamo

15 Jesienny Zlot Miłośników Astronomii Roztocze 2020 - Zapisy

Recommended Posts

8 minut temu, Darek_B napisał:

qrde sfotografuję wam trawę w trybie makro.

Będzie nieaktualne po najbliższym koszeniu :D 

Godzinę temu, Paether napisał:

Tu chyba detal był nieco lepszy :D (fotki by @dziki w kooperacji z @Szymek_O)

IMG_0425_2560px.jpg

Pełno śmieci ktoś zostawił koło basenu :D 

• Haha 2

Witajcie

Pozostało 30 wolnych miejsc czyli jest nas 50 szt.

Przypominam się ws płatności.

Będę z Wami pierwszy raz. Pora poznać koleżeństwo z forum. :)

• Like 6

A czy to wypada przyjechać, jeśli nie mam sprzętu i się nie znam na astro, a chciałabym wejść w ten świat głębiej, posłuchać mądrych osób, zobaczyć ciekawe rzeczy itd.?  :icon_redface: :)

• Like 1

17 minut temu, Anna W-ka napisał:

A czy to wypada przyjechać, jeśli nie mam sprzętu i się nie znam na astro, a chciałabym wejść w ten świat głębiej, posłuchać mądrych osób, zobaczyć ciekawe rzeczy itd.?  :icon_redface: :)

Nie to, że wypada, tyko to jest chyba najlepszy z możliwych sposobów.

Oczywiście np. na forum znajdziesz mnóstwo informacji i odpowiedzi na swoje pytania, ale właśnie choćby w kwestii sprzętu i jego używania i możliwości najlepiej po prostu zobaczyć to wszystko na żywo.

• Like 1

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie to, że wypada, tyko to jest chyba najlepszy z możliwych sposobów.

Oczywiście np. na forum znajdziesz mnóstwo informacji i odpowiedzi na swoje pytania, ale właśnie choćby w kwestii sprzętu i jego używania i możliwości najlepiej po prostu zobaczyć to wszystko na żywo.

Trochę już zobaczyłam na żywo, dzięki kilku osobom z forum. :) :heart: No i ja na razie tak z boku obserwuję, słucham, zachwycam się, zadziwiam itp. Zakup planuję dopiero za kilka miesięcy, a teraz po prostu doświadczam i chłonę. I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) Ale Twoja odpowiedź jest motywująca. :)

1 godzinę temu, Anna W-ka napisał:

Trochę już zobaczyłam na żywo, dzięki kilku osobom z forum. :) :heart: No i ja na razie tak z boku obserwuję, słucham, zachwycam się, zadziwiam itp. Zakup planuję dopiero za kilka miesięcy, a teraz po prostu doświadczam i chłonę. I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) Ale Twoja odpowiedź jest motywująca. :)

Hej Aniu

Na zlot zawsze warto pojechać, to nie opisane przeżycie. Ludzie którzy tworzą tą społeczność są niesamowicie pomocni i wyrozumiali. Tutaj nie liczy się tytuł naukowy, wykształcenie czy grubość portfela - każdy z każdym jest na "ty" - gdyż łączy nas ta sama pasja. Duża wartość zlotów to to, że możesz na nich popatrzeć przez wiele sprzętów, co w przyszłości może zaoszczędzić trochę grosza przy zakupie, parametry to jedno, a co innego obsługa i sam komfort obserwacji. Ja np. bywając na zlotach baaardzo przekonałem się do obserwacji dużymi lornetkami. 

To co obserwowaliśmy wczoraj ( byłem tam :) ) to tylko namiastka dobrego nieba które można spotkać w Bieszczadach, Beskidzie czy na Roztoczu, czyli tam gdzie odbywają się zloty.

Także ten - do zobaczenia na jesiennym zlocie :) 

Pozdrawiam Paweł

• Like 1
  • Love 1

Posted (edited)
Godzinę temu, bas.sic napisał:

Hej Aniu

Na zlot zawsze warto pojechać, to nie opisane przeżycie. Ludzie którzy tworzą tą społeczność są niesamowicie pomocni i wyrozumiali. Tutaj nie liczy się tytuł naukowy, wykształcenie czy grubość portfela - każdy z każdym jest na "ty" - gdyż łączy nas ta sama pasja. Duża wartość zlotów to to, że możesz na nich popatrzeć przez wiele sprzętów, co w przyszłości może zaoszczędzić trochę grosza przy zakupie, parametry to jedno, a co innego obsługa i sam komfort obserwacji. Ja np. bywając na zlotach baaardzo przekonałem się do obserwacji dużymi lornetkami. 

To co obserwowaliśmy wczoraj ( byłem tam :) ) to tylko namiastka dobrego nieba które można spotkać w Bieszczadach, Beskidzie czy na Roztoczu, czyli tam gdzie odbywają się zloty.

Także ten - do zobaczenia na jesiennym zlocie :) 

Pozdrawiam Paweł

Bardzo dziękuję za te słowa zachęty! To że jesteście pomocni i wyrozumiali to już zauważyłam wczoraj - za to też dziękuję. :) A zlot mnie bardzo kusi, więc jest spora szansa. :)

Edited by Anna W-ka
  • Like 2

4 godziny temu, Anna W-ka napisał:

I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie.

No pomyśl - komu ci, którzy już wszystko wiedzą, mają swoją wiedzę przekazywać? Przecież nie takim hardkorowym wymiataczom jak oni sami, tylko właśnie komuś takiemu jak Ty, kto jeszcze wszystkiego nie wie :D Bez takich osób, to zloty wyglądałyby jak rozmowa tych dwóch najmądrzejszych rabinów w dowcipie :)

Posted (edited)

Moi drodzy.

Jeszcze nie ochłonąłem po zlocie wiosennym a już czasu nie wiele pozostało do zlotu jesiennego.

Jak na razie wpłaciło mało osób. Jest nas na liście 60 a wpłaciło 15?

Bardzo proszę osoby które rezygnują o szybką informację.

Oczywiście liczę na to że nikt nie zrezygnuje.

Edited by Adamo

Posted (edited)
W dniu 7.08.2020 o 21:04, Anna W-ka napisał:

I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) 

Czy to dobry moment... najlepszy! Więcej niż na takim zlocie to się nigdzie nie dowiesz. A do tego jeszcze grill i kiełbaski :P Ja na swoim pierwszym zlocie to wiedziałam w którą stronę niebo.

Edited by Agatek
  • Like 2

9 godzin temu, Agatek napisał:

Ja na swoim pierwszym zlocie to wiedziałam w którą stronę niebo.

Byłem wtedy. Nie wiedziałaś.

• Haha 6

Godzinę temu, panasmaras napisał:

Tak ogólnie czy tylko po grillu? ;)

9 godzin temu, Paether napisał:

Tak ogólnie czy tylko po grillu? ;)

Po sosiku z papryczek, oczy się spociły :D

Posted (edited)
10 godzin temu, panasmaras napisał:

No dobra nic nie wiedziałam, niech będzie. Jeszcze dodam od razu, że od tego czasu niewiele się zmieniło, zaoszczędzę Tobie pisaniny :P

Edited by Agatek

Posted (edited)

@Agateknie było tak źle :) - to był chyba Jodłów 2009?

Dscn7727.jpg 

Edited by bartolini
  • Like 4

Posted (edited)
2 minuty temu, bartolini napisał:

Dscn7727.jpg 

Ale przecież to @Darek_B a nie @Agatek. Nie wprowadzaj ludzi w błąd :naughty:

Edited by Lukasz83
  • Haha 6

2 minuty temu, bartolini napisał:

Ooo jaka młoda :) To dlatego nigdy nie będę miała synty 12", za duża. To był mój trzeci zlot w tym sezonie i już odnalazłam drogę do teleskopu, czyli jest progres.

4 minuty temu, Agatek napisał:

To dlatego nigdy nie będę miała synty 12", za duża.

W takiej np. szesnastocalowej to byś właściwie mogła zamieszkać :D

• Haha 2

To pewnie na Bieszczadach weszłaś przez przypadek do Trollowni...

Po dłuższej wizycie w tam, Mikołaj Kopernik nie znalazłby Gwiazdy Polarnej :D

• Like 2
  • Haha 2

To do kiedy trzeba się zdeklarować i zapłacić? Jest jakiś konkretny "deadline"?

10 godzin temu, dobrychemik napisał:

To do kiedy trzeba się zdeklarować i zapłacić? Jest jakiś konkretny "deadline"?

Zapłacić należy do 20.08

• Thanks 1

Witajcie

Czy są chętni do wygłoszenia prelekcji?

Temat: dowolny ocierający się o astronomię i fizykę. :)

Może może jakiś panel dyskusyjny?

Może ktoś z Was był by chętny przygotować coś na temat komety? wyniki obserwacji oraz dotychczasowe zachowanie się komety odkąd była obserwowalna w Polsce?

• Like 1

Posted (edited)

Cześć, jakoś udało mi się wyrwać z pracy i mam nadzieję przybyć na zlot. Będzie ktoś jechał przez Rzeszów 17.09, najlepiej w godzinach południowych i byłby w stanie mnie zgarnąć na zlot w ramach dopłaty do paliwa ?

Z góry dzięki

Edited by lukaszp

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Like
      • 76 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Haha
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
      • 123 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Like
      • 17 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.