Jump to content

15 Jesienny Zlot Miłośników Astronomii Roztocze 2020 - Zapisy

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A czy to wypada przyjechać, jeśli nie mam sprzętu i się nie znam na astro, a chciałabym wejść w ten świat głębiej, posłuchać mądrych osób, zobaczyć ciekawe rzeczy itd.?  :icon_redface: :)

• Like 1
17 minut temu, Anna W-ka napisał:

A czy to wypada przyjechać, jeśli nie mam sprzętu i się nie znam na astro, a chciałabym wejść w ten świat głębiej, posłuchać mądrych osób, zobaczyć ciekawe rzeczy itd.?  :icon_redface: :)

Nie to, że wypada, tyko to jest chyba najlepszy z możliwych sposobów.

Oczywiście np. na forum znajdziesz mnóstwo informacji i odpowiedzi na swoje pytania, ale właśnie choćby w kwestii sprzętu i jego używania i możliwości najlepiej po prostu zobaczyć to wszystko na żywo.

• Like 1
Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie to, że wypada, tyko to jest chyba najlepszy z możliwych sposobów.

Oczywiście np. na forum znajdziesz mnóstwo informacji i odpowiedzi na swoje pytania, ale właśnie choćby w kwestii sprzętu i jego używania i możliwości najlepiej po prostu zobaczyć to wszystko na żywo.

Trochę już zobaczyłam na żywo, dzięki kilku osobom z forum. :) :heart: No i ja na razie tak z boku obserwuję, słucham, zachwycam się, zadziwiam itp. Zakup planuję dopiero za kilka miesięcy, a teraz po prostu doświadczam i chłonę. I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) Ale Twoja odpowiedź jest motywująca. :)

1 godzinę temu, Anna W-ka napisał:

Trochę już zobaczyłam na żywo, dzięki kilku osobom z forum. :) :heart: No i ja na razie tak z boku obserwuję, słucham, zachwycam się, zadziwiam itp. Zakup planuję dopiero za kilka miesięcy, a teraz po prostu doświadczam i chłonę. I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) Ale Twoja odpowiedź jest motywująca. :)

Hej Aniu

Na zlot zawsze warto pojechać, to nie opisane przeżycie. Ludzie którzy tworzą tą społeczność są niesamowicie pomocni i wyrozumiali. Tutaj nie liczy się tytuł naukowy, wykształcenie czy grubość portfela - każdy z każdym jest na "ty" - gdyż łączy nas ta sama pasja. Duża wartość zlotów to to, że możesz na nich popatrzeć przez wiele sprzętów, co w przyszłości może zaoszczędzić trochę grosza przy zakupie, parametry to jedno, a co innego obsługa i sam komfort obserwacji. Ja np. bywając na zlotach baaardzo przekonałem się do obserwacji dużymi lornetkami. 

To co obserwowaliśmy wczoraj ( byłem tam :) ) to tylko namiastka dobrego nieba które można spotkać w Bieszczadach, Beskidzie czy na Roztoczu, czyli tam gdzie odbywają się zloty.

Także ten - do zobaczenia na jesiennym zlocie :) 

Pozdrawiam Paweł

• Love 1
Godzinę temu, bas.sic napisał:

Hej Aniu

Na zlot zawsze warto pojechać, to nie opisane przeżycie. Ludzie którzy tworzą tą społeczność są niesamowicie pomocni i wyrozumiali. Tutaj nie liczy się tytuł naukowy, wykształcenie czy grubość portfela - każdy z każdym jest na "ty" - gdyż łączy nas ta sama pasja. Duża wartość zlotów to to, że możesz na nich popatrzeć przez wiele sprzętów, co w przyszłości może zaoszczędzić trochę grosza przy zakupie, parametry to jedno, a co innego obsługa i sam komfort obserwacji. Ja np. bywając na zlotach baaardzo przekonałem się do obserwacji dużymi lornetkami. 

To co obserwowaliśmy wczoraj ( byłem tam :) ) to tylko namiastka dobrego nieba które można spotkać w Bieszczadach, Beskidzie czy na Roztoczu, czyli tam gdzie odbywają się zloty.

Także ten - do zobaczenia na jesiennym zlocie :) 

Pozdrawiam Paweł

Bardzo dziękuję za te słowa zachęty! To że jesteście pomocni i wyrozumiali to już zauważyłam wczoraj - za to też dziękuję. :) A zlot mnie bardzo kusi, więc jest spora szansa. :)

Edited by Anna W-ka
  • Like 1
4 godziny temu, Anna W-ka napisał:

I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie.

No pomyśl - komu ci, którzy już wszystko wiedzą, mają swoją wiedzę przekazywać? Przecież nie takim hardkorowym wymiataczom jak oni sami, tylko właśnie komuś takiemu jak Ty, kto jeszcze wszystkiego nie wie :D Bez takich osób, to zloty wyglądałyby jak rozmowa tych dwóch najmądrzejszych rabinów w dowcipie :)

Moi drodzy.

Jeszcze nie ochłonąłem po zlocie wiosennym a już czasu nie wiele pozostało do zlotu jesiennego.

Jak na razie wpłaciło mało osób. Jest nas na liście 60 a wpłaciło 15?

Bardzo proszę osoby które rezygnują o szybką informację.

Oczywiście liczę na to że nikt nie zrezygnuje.

Edited by Adamo
W dniu 7.08.2020 o 21:04, Anna W-ka napisał:

I nie wiem czy na takim etapie, gdy sama nie mogę podzielić się ani wiedzą, ani umiejętnościami, to czy to faktycznie jest dobry moment by pojechać na taki zlot, czy jednak to za wcześnie. ;) 

Czy to dobry moment... najlepszy! Więcej niż na takim zlocie to się nigdzie nie dowiesz. A do tego jeszcze grill i kiełbaski :P Ja na swoim pierwszym zlocie to wiedziałam w którą stronę niebo.

Edited by Agatek
  • Like 1
10 godzin temu, panasmaras napisał:

Byłem wtedy. Nie wiedziałaś.

No dobra nic nie wiedziałam, niech będzie. Jeszcze dodam od razu, że od tego czasu niewiele się zmieniło, zaoszczędzę Tobie pisaniny :P

Edited by Agatek
2 minuty temu, bartolini napisał:

@Agateknie było tak źle :) - to był chyba Jodłów 2009?

Ooo jaka młoda :) To dlatego nigdy nie będę miała synty 12", za duża. To był mój trzeci zlot w tym sezonie i już odnalazłam drogę do teleskopu, czyli jest progres.

Witajcie

Czy są chętni do wygłoszenia prelekcji?

Temat: dowolny ocierający się o astronomię i fizykę. :)

Może może jakiś panel dyskusyjny?

Może ktoś z Was był by chętny przygotować coś na temat komety? wyniki obserwacji oraz dotychczasowe zachowanie się komety odkąd była obserwowalna w Polsce?

• Like 1

Cześć, jakoś udało mi się wyrwać z pracy i mam nadzieję przybyć na zlot. Będzie ktoś jechał przez Rzeszów 17.09, najlepiej w godzinach południowych i byłby w stanie mnie zgarnąć na zlot w ramach dopłaty do paliwa ?

Z góry dzięki

Edited by lukaszp
  • Darek_B locked, unfeatured and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Like
      • 14 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
      • 250 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.