Skocz do zawartości

NOL który dręczy mnie od 2006 roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was forumowicze. W wieku 17 lat wychodząc z psem na spacer zaobserwowałem na niebie dziwny poruszający się migający obiekt. Obiekt leciał że zmienna prędkością wykonywał skręty nie po łuku a po kątach (przeważnie 90 stopni) a także potrafił się zatrzymywać i startować w innym kierunku niż przed zatrzymaniem. Nikt nie był mi w stanie tego wytłumaczyć. Dzisiaj przeszukując internet pod tym kątem trafiłem na nagranie tego co widziałem. Wrzucam link do tego i bardzo proszę o pomoc w zracjonalizowaniu tego co mnie męczy już 14 lat. 

https://amp.reddit.com/r/UFOs/comments/aj52tu/ufo_does_a_90_degree_angle_turn_can_you_please/

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wygląda to na jakieś latające zwierze. Chociaż nietoperze raczej nie latają tak wysoko, tylko na powiedzmy kilkunastu metrach nad ziemią (i zwykle je słychać). Ptaki mogą latać dowolnie wysoko, choć zwykle nie robią takich zakrętów (ale co ja tam wiem o ptakach :) ). Ptak jest widoczny, bo oświetla go LP. Nietoperze widywałem wiele razy, zwykle jako szybko i nieregularnie poruszający się czarny kształt. Ciekawie wygląda też stado ptaków, w pierwszej chwili wydaje się, jakby to jakieś myśliwce miały atakować :) 

Mógłby to być ewentualnie dron, ale nie 14 lat temu :) 

Edytowane przez MateuszW
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś podobnego bardzo mnie zaskoczyło i wyjaśniło się dopiero po kilku latach w tym samym miejscu. Też coś szybko przelatywało przez cały nieboskłon skręcając gwałtownie. Po latach nieco z innej perspektywy zobaczyłem to samo i okazało się, że to były jakieś owady. Całkiem blisko nad moją głową, podświetlone od dołu latały zygzakami. Tak, że można nieźle się oszukać. Co dziwne zjawisko tych owadów widziałem tylko dwa razy na tym samym stanowisku obserwując tam od lat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MateuszW napisał:

Chociaż nietoperze raczej nie latają tak wysoko, tylko na powiedzmy kilkunastu metrach nad ziemią (i zwykle je słychać).

Nietoperze również mogą latać wysoko, wiele gatunków na przelotach było widywanych na wysokościach od kilkudziesięciu metrów do ponad 3km.

Sam widziałem kiedyś w lornetce (w dzień) lecące stado kilkuset osobników nietoperzy, które gołym okiem były ledwo dostrzegalne.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu który opisuje to na reddicie pisze ze nie będzie to nietoperz że względu na sprzęt jakim robił nagranie. Ja się na tym nie znam, ale wkleję tu jego opis sprzętu. 

I was outside on my back deck looking towards Brisbane CBD with a Sony A7sii 50mm 1.8 lens and a very high ISO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pomocne, ale patrzymy tu:

8658630.png.4b64520533bc9777b82dbe1c8e09050e.png

4355676.jpg.be0de7d6374f5b2f1d45d37395c728c6.jpg

na mapie bedzie to mniej wiecej tak

607484930_Beztytuu.png.47476deaa5264a82cfdc68345f4ec140.png

Center (RA, hms): 09h 38m 56.087s
Center (Dec, dms): +07° 44' 22.846"
Size: 17.1 x 9.59 deg

Radius:

9.811 deg

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.