Jump to content

NOL który dręczy mnie od 2006 roku

bylewolne
 Share

Recommended Posts

Witam was forumowicze. W wieku 17 lat wychodząc z psem na spacer zaobserwowałem na niebie dziwny poruszający się migający obiekt. Obiekt leciał że zmienna prędkością wykonywał skręty nie po łuku a po kątach (przeważnie 90 stopni) a także potrafił się zatrzymywać i startować w innym kierunku niż przed zatrzymaniem. Nikt nie był mi w stanie tego wytłumaczyć. Dzisiaj przeszukując internet pod tym kątem trafiłem na nagranie tego co widziałem. Wrzucam link do tego i bardzo proszę o pomoc w zracjonalizowaniu tego co mnie męczy już 14 lat. 

https://amp.reddit.com/r/UFOs/comments/aj52tu/ufo_does_a_90_degree_angle_turn_can_you_please/

Pozdrawiam

Zdecydowanie wygląda to na jakieś latające zwierze. Chociaż nietoperze raczej nie latają tak wysoko, tylko na powiedzmy kilkunastu metrach nad ziemią (i zwykle je słychać). Ptaki mogą latać dowolnie wysoko, choć zwykle nie robią takich zakrętów (ale co ja tam wiem o ptakach :) ). Ptak jest widoczny, bo oświetla go LP. Nietoperze widywałem wiele razy, zwykle jako szybko i nieregularnie poruszający się czarny kształt. Ciekawie wygląda też stado ptaków, w pierwszej chwili wydaje się, jakby to jakieś myśliwce miały atakować :) 

Mógłby to być ewentualnie dron, ale nie 14 lat temu :) 

Edited by MateuszW
  • Haha 1

Kiedyś coś podobnego bardzo mnie zaskoczyło i wyjaśniło się dopiero po kilku latach w tym samym miejscu. Też coś szybko przelatywało przez cały nieboskłon skręcając gwałtownie. Po latach nieco z innej perspektywy zobaczyłem to samo i okazało się, że to były jakieś owady. Całkiem blisko nad moją głową, podświetlone od dołu latały zygzakami. Tak, że można nieźle się oszukać. Co dziwne zjawisko tych owadów widziałem tylko dwa razy na tym samym stanowisku obserwując tam od lat.

• Like 1

7 godzin temu, MateuszW napisał:

Chociaż nietoperze raczej nie latają tak wysoko, tylko na powiedzmy kilkunastu metrach nad ziemią (i zwykle je słychać).

Nietoperze również mogą latać wysoko, wiele gatunków na przelotach było widywanych na wysokościach od kilkudziesięciu metrów do ponad 3km.

Sam widziałem kiedyś w lornetce (w dzień) lecące stado kilkuset osobników nietoperzy, które gołym okiem były ledwo dostrzegalne.

• Like 2

Gościu który opisuje to na reddicie pisze ze nie będzie to nietoperz że względu na sprzęt jakim robił nagranie. Ja się na tym nie znam, ale wkleję tu jego opis sprzętu. 

I was outside on my back deck looking towards Brisbane CBD with a Sony A7sii 50mm 1.8 lens and a very high ISO

nie wiem czy pomocne, ale patrzymy tu:

8658630.png.4b64520533bc9777b82dbe1c8e09050e.png

4355676.jpg.be0de7d6374f5b2f1d45d37395c728c6.jpg

na mapie bedzie to mniej wiecej tak

607484930_Beztytuu.png.47476deaa5264a82cfdc68345f4ec140.png

Center (RA, hms): 09h 38m 56.087s
Center (Dec, dms): +07° 44' 22.846"
Size: 17.1 x 9.59 deg

Radius:

9.811 deg

Edited by Tayson
  • Like 1
  • Haha 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 44 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 70 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 132 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.