Skocz do zawartości

[S] Okulary - różne modele, różne półki cenowe


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Wakacyjnych porządków część pierwsza: OKULARY

 

Postanowiłem zdecydowanie odchudzić moją kolekcję okularów. Stwierdziłem nawet, że trzeba pozbyć się okularów specjalnie kupionych do bino, którego to jakoś nie zdążyłem nabyć – tylko proszę bez złośliwych komentarzy ;)

 

Optycznie i mechanicznie wszystkie okulary są w stanie idealnym, z kompletem zatyczek i opakowaniami. Jedyny problem dotyczy Morfeusza 4.5mm, który ma zbyt miękką i luźną muszlę oczną, przez co przy zbyt energicznym jej wywijaniu potrafi spadać z przedłużki. Nie jest to coś, co by przeszkadzało w normalnym użytkowaniu, ale okular w tej cenie powinien mieć to lepiej dopracowane.

 

Odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka paczkomatem InPost – cena 15 zł. Jeśli ktoś okaże się tak miły i zakupi od razu więcej niż jedną sztukę oszczędzając mi fatygi na pakowaniu i wysyłaniu to gotów jestem obniżyć ceny.

 

 

1. Baader Morpheus 4.5 mm, 76deg, 1.25/2” – 600 zł

Okular jakościowo bardzo dobry, z olbrzymią przednią soczewką i z niezwykle wygodną odległością od oka - ESy 82deg nie umywają się do tego szkła. Sama wielkość świadczy, że ten okular jest… WIELKI. Niestety u mnie tylko leży w walizce ze szkliwem.  W komplecie jest dokręcana przedłużka do muszli ocznej.

 

2. Vixen LVW 22mm – jest na zdjęciu, ale jeszcze nie jestem pewien czy chcę się go pozbyć. Moje najbardziej ulubione szkło, ręka drży na myśl o sprzedaży.

 

3. SVBony 16mm, 80deg, 1.25” – 230 zł

Okular szerokokątny za niewielkie pieniądze. Jakościowo trochę ustępuje bardziej renomowanym markom, ale stosunek jakość/cena w tym przypadku jest trudny do pobicia.

 

4. SVBony 68 deg, 1.25”, seria 6mm, 9mm, 15mm, 20mm – 140 zł za sztukę

Okulary zdecydowanie lepsze od „kitowców” SkyWatchera mających tylko ok. 50-stopniowe pole widzenia. Bardzo dobry wybór dla osób szukających lepszych wrażeń wizualnych w swoim pierwszym teleskopie, a nie mogących sobie pozwolić na kupowanie okularów droższych niż ich teleskop.

 

5. SVBony 62 deg, 1.25”,  seria 4mm, 10mm, 23mm – 70 zł za sztukę

Kolejna alternatywa dla okularów „kitowych” – szersze pole widzenia w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Okulary1.jpg

Okulary2.jpg

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.