Skocz do zawartości

IC5070, czyli koronawirusowy Pelikan


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, dziki napisał:

[kozetka mode ON]

Niestety od wielu miesięcy zmagam się z straszną chorobą, którą roboczo nazwałbym "Niechcica Obrabialska Natrętno-Przewlekła" - jest to mikstura lenistwa, prokrastynacji, wstrętu i nie wiem czego jeszcze do walki ze słabym (albo nawet - jakimkolwiek) materiałem. Strasznie frustrująca rzecz :(

[kozetka mode OFF]

psych.jpg

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny ten Pelikan!

 

 

46 minut temu, dziki napisał:

[kozetka mode ON]

Niestety od wielu miesięcy zmagam się z straszną chorobą, którą roboczo nazwałbym "Niechcica Obrabialska Natrętno-Przewlekła" - jest to mikstura lenistwa, prokrastynacji, wstrętu i nie wiem czego jeszcze do walki ze słabym (albo nawet - jakimkolwiek) materiałem. Strasznie frustrująca rzecz :(

Zebrać materiał - spoko. Posegregować, pokalibrować - też daję radę (działa instynkt samozachowawczy - jak nie zrobię tego tuż po sesji to przepadam, ginę marnie). Stack - idzie. Nawet wstępna obróbka składowych. Ale kiedy przychodzi do złożenia zdjęcia... OMG, zabieram się do tego jak za pójście do dentysty. Zaczynam, wchodzę w ślepą uliczkę, rzucam, wracam po kilku tygodniach zapominając oczywiście na jakim etapie skończyłem. WSTRĘTNE!!

 

Właśnie sobie uświadomiłem, że cierpię na tą samą chorobę. I to w ostrzejszym przebiegu - jeszcze od września leżakuje na dysku dobry, "bieszczadzki" materiał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzędziel napisał:

Właśnie sobie uświadomiłem, że cierpię na tą samą chorobę. I to w ostrzejszym przebiegu - jeszcze od września leżakuje na dysku dobry, "bieszczadzki" materiał.

Kurcze, tez to u siebie zauważyłem. Mam jeszcze jeden obiekt z wiosny i ciągle nie mogę się za niego zabrać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mnie chyba za dziecka zaszczepili, bo mam zupełnie odwrotnie - jak mam materiał to wysiedzieć w robocie nie moge czekam tylko z niecierpliwością na wieczór jak dzieci pójdą spać by usiąść do obróbki, siedzę do późna - potem tryb zombi w robocie, czasem kilka (naście?) takich dni ale fotka obrobiona :)

To z Wawy? Jak tak to szacun! 

Bardzo fajne kolorki, detal - super!

Zdecydowanie warte palenia tylu godzin :)

Dla mnie ver1 - najbogatsza kolorystycznie, dobrze podana odrobina zieleni nie boli :)

Pozdrawiam 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maetrik napisał:

jak mam materiał to wysiedzieć w robocie nie moge czekam tylko z niecierpliwością na wieczór jak dzieci pójdą spać by usiąść do obróbki, siedzę do późna

No mnie "niechcica" trafia przez ostatnie parę miesięcy ;) Kiedyś było tak że w drodze z sesji paliły się w bagażniku darki a po przyjeździe do domu kalibracja i stack, a w robocie oczy na zapałi :D

 

2 godziny temu, Maetrik napisał:

To z Wawy? Jak tak to szacun!

Tak całość z Wwy (nie)stety :)

 

2 godziny temu, Maetrik napisał:

Bardzo fajne kolorki, detal - super!

Zdecydowanie warte palenia tylu godzin :)

Dla mnie ver1 - najbogatsza kolorystycznie, dobrze podana odrobina zieleni nie boli

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HAMAL napisał:

Mam to samo :D ale to dobrze :) bo to oznacza, że bardziej nas kręci obcowanie z obiektami nieba niż samo w sobie graficzne ugniatanie pixeli 

Chyba tak, ostatnio Newton coś tam naświetla a ja gapię się w okular 152 refraktora przyczepionego do tegoż i zachwycam się widokiem gwiazdek :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem wiedzieć jak się fachowo nazywa odkładanie czegoś na później, ale wciąż z tym uporczywie zwlekałem. Teraz wreszcie wiem, że to prokrastynacja. Dzięki @dziki :)

 

P.S. Fotka bardzo fajna, podoba mi się, że gwiazdy nie są kolorowe jak M&M'sy. Na tak kolorowym tle barwne gwiazdy dałyby już zbytnio odpustowy obrazek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dziki napisał:

Fajnie fajnie :) Zawsze ktoś zobaczy coś czego ja nie zobaczę.

Technicznie to jest 50% z drugiego zdjęcia nałożone na trzecie? Czy jeszcze jakieś akcje?

Zgodnie z sugestią kolegi Taysona dodałem w PixelMath 0,5 zdjęcia nr 2 do zdjęcia nr 3 i sumę podzieliłem przez 1.5 żeby zachować max na poziomie 100%. 

Edytowane przez apolkowski
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.