Skocz do zawartości

Zamiennik Vixen LVW 22


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o podpowiedź czym lepszym mógłbym zastąpić Vixena LVW 22.

 

Cechy, które sobie cenię w tym okularze to:

- świetna ostrość, całe pole widzenia w pełni użyteczne

- niesłychana wygoda użytkowania: duża przednia soczewka, duża odległość od oka i duża tolerancja na nieosiowe patrzenie (priorytet)

- pasuje do wyciągów 1.25"

- niemałe, ale rozsądne rozmiary i ciężar (to już jest mało istotne)

 

Co mogłoby być lepsze?

- bardziej naturalne kolory i lepszy kontrast

- trochę szersze pole widzenia też by nie zaszkodziło, byle nie za szerokie, bo to zawsze koliduje z podanym wcześniej priorytetem

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że takiego nie ma ;)

Jest Baader Morpheus 17,5mm który może mieć wszystkie te cechy ale niestety nie ta ogniskowa.

Jest i Nagler 22mm jak i Ethos 21mm ale oba w standardzie 2" no i nie wiem czy tam ER jest równie wygodny, bo przy dużych polach jednak trzeba trochę kleić oko, no i ceny galaktyczne :D

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explore Scientific 24 mm w oprawie 1,25" i Explore Scientific 20 mm w oprawie 1,25" są dobre i bardzo "wygodne".

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojt0000 napisał:

Obawiam się że takiego nie ma ;)

Jest Baader Morpheus 17,5mm który może mieć wszystkie te cechy ale niestety nie ta ogniskowa.

Mam dwa Morfeusze, to są naprawdę dobre okulary, ale pod względem wygody użytkowania są w tyle za Vixenem - różnica jest znaczna. No i ogniskowa wyraźnie inna.

 

Nigdy nie patrzyłem przez Naglery, Pentaxy ani ESy. Nie wiem czego się tu spodziewać.

 

Myślę o Chemicznym Nalocie na Jesiennym Zlocie - może wtedy bym coś na żywo porównał i odkrył coś dla siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Morfeusze są gorsze to myślę że Esy tym bardziej nie sprostają zadaniu.

Pentax 20mm jest tu na pewno do rozważenia, jest chyba nawet do wzięcia :) :

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=57821&hilit=Pentax

 

 

No i masz ekipę blisko, mają szkliwa różne, podejdź i sprawdź :)

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/20924-okolice-krakowa-miechowa-olkusza-spotkania-i-wypady-obserwacyjne/

Edytowane przez wojt0000
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GKG napisał:

Nie znam tej marki, cena dość niska, czy jest szansa, by ten okular był lepszy od Vixena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.