Skocz do zawartości

Obróbka komety w DSS, Pixinsight LE i PS


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Tayson napisał:

Podrzucam Wam linka do mojego filmu sprzed 3lat. Całość jak najbardziej aktualna.

Jak dobrze pamiętam materiał był @Lukasz77

 

bez dzwieku

 

 

Pod koniec filmu w PS składasz jedno zdjęcie z dwóch tzn na tło z gwiazd nakładasz kometę z drugiego zdjęcia. Nie rozumiem tego momentu. Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tayson napisał:

Co na to pix star aligmnent? 

Skoro masz gwiazdki pociagniete, to i detal komety równiez uciekł. Nie wiem czy warto takie coś obrabiać. 

Możesz pokazać screena jak to wygląda? 

Przy 5s DSS nie miał problemu a przy 8s ani pix ani dss nie rozpoznają gwiazdek przy domyślnych ustawieniach (taki Canon ma przeskok) - czy warto obrabiać to jakby temat na inną dyskusję.

Po złożeniu na 1 gwiazdkę (kometę) wychodzi zabawna rotacja pola w efekcie której gwiazdki wokół jądra pozostają a na brzegach kadru się usuwają od mediany ;) 

 

Pytanie czy można zmianą ustawień domyślnych któryś soft zmusić do współpracy.

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixa raczej nie. Zauważyłem w ogóle ciekawą rzecz - kilka ostatnich wersji Pixa jest jakby mniej tolerancyjnych w alignacji na lekko pojechane lub zbyt ciemne gwiazdy- wczoraj np. nie chciał mi alignować kanału B po rozbiciu na RGB dobrze naświetlonego obiektu. Może gdzieś są jakieś parametry, ale nie znalazłem tutoriala na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HAMAL napisał:

Gdzie dla Panów z tutorialami i po 100 podziękowań pod postami? :uhm:

Co za czasy, co za obyczaje! (O tempora, o mores! cytując Cycerona, nie Oberona :))

W ogóle, to nauczyciele nie powinni oczekiwać wdzięczności, niech się cieszą że nie ma hejtu, naprawdę w dziwnych czasach żyjemy :icon_cry:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, .zombi. napisał:

Przy 5s DSS nie miał problemu a przy 8s ani pix ani dss nie rozpoznają gwiazdek przy domyślnych ustawieniach (taki Canon ma przeskok

Wiesz wszystko rozbija się o ogniskową i co za tym idzie długość tych kresek w stosunku do szerokości.

Robiłem canonami kometę po 10 i więcej sekund ale na ogniskowych 50 i 70mm , Dss sobie poradził. Może przy 300mm by wymiękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek_B napisał:

Robiłem canonami kometę po 10 i więcej sekund ale na ogniskowych 50 i 70mm , Dss sobie poradził. Może przy 300mm by wymiękł.

Tak, to by się zgadzało bo ja robiłem na 135 - pytanie czy da sie z tym coś zrobić.

 

Eureka - miałem plan zrobić duży resize tak żeby kresek nie było widac wiec zrobie przed alignacja ;)

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎07‎-‎17 o 00:08, Tayson napisał:

Sebastian sprawdzałeś skopiować moje ruchy z filmu? Kometa chyba jest screen. 

W pewnym momencie pogubiłem się. Plan mam taki aby w DSS zrobić dwa stacki - na gwiazdy i  na komety i połączyć to w jeden obraz. Na rozmytą kometę i dobre gwiazdy nałożyć obraz ostrej komety z drugiego stacka - użyć maskowania i warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.