Skocz do zawartości
  • 0

Montaż do Tuby optycznej Sky-Watcher BK 80/400 OTA


Patka123

Pytanie

Witajcie. Już mam dosyć czytania o tym wszystkim chce dojść do praktyki. Kupiłam Tube sky watcher bk 80/400 OTA

szukam do niego montażu. Za niewielkie pieniędzy był mi polecony montaż AZ3 +statyw LT1

na tę chwilę nie ma go dostępnego nigdzie w sklepach. W jednym powiedzieli że dopiero mają dostawę pod koniec sierpnia. Nie chcę tyle czekać bo chciałabym go zabrać na wyjazd. Czy mogę go zastąpić np  synta AZ-3+ STATYW

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1593&lunety=Monta azymutalny Synta AZ 3 g owica statyw

 

A może czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=58387

 

Spróbuj kupić tego jeśli jeszcze nie sprzedany. AZ3 jest bardziej do obserwacji pleneru, celowanie nim wysoko w niebo jest dość kłopotliwe i nie polecam. Ta porta z linu co podałem będzie mega współpracować z tym maluszkiem i przede wszystkim będzie rozwojowa bo powiesisz na tym montażu również coś większego jak już złapiesz bakcyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Patka123 napisał:

Witajcie. Już mam dosyć czytania o tym wszystkim chce dojść do praktyki. Kupiłam Tube sky watcher bk 80/400 OTA

szukam do niego montażu. Za niewielkie pieniędzy był mi polecony montaż AZ3 +statyw LT1

na tę chwilę nie ma go dostępnego nigdzie w sklepach. W jednym powiedzieli że dopiero mają dostawę pod koniec sierpnia. Nie chcę tyle czekać bo chciałabym go zabrać na wyjazd. Czy mogę go zastąpić np  synta AZ-3+ STATYW

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1593&lunety=Monta azymutalny Synta AZ 3 g owica statyw

 

A może czymś innym ?

Przecież ten z linku to LT1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten używany Vixen Porta lub AZ4 to b. dobra rada, bo to są montaże o niebo lepsze od AZ3 i w dodatku można na nich powiesić coś większego (na AZ4 nawet duże teleskopy). Przy tym nadal łatwe w przenoszeniu.  Nie będziesz musiała potem 2x kasy na montaż wydawać. A 80/400 bardzo szybko przestanie Ci wystarczać jako jedyny sprzęt. Nawiasem mówiąc, ten teleskopik (80/400) możesz też na upartego powiesić na solidnym statywie foto, ale tylko do pracy z  małymi powiększeniami (maks. 50-60x, do których i tak jest stworzony), ze względu na konstrukcję głowicy statywów foto (decyduje pewna cecha wrodzona tych głowic, a nie że któraś lepsza czy gorsza). Zdecydowanie warto jednak zainwestować w coś porządniejszego, omijając AZ3. Statyw foto możesz wykorzystać, jeśli już go masz na stanie/możesz pożyczyć, szczególnie na jakieś szybkie wypady na ultralekko.

Pozdrawiam

-J.

P.S. Do obserwacji Księżyca czy Jowisza tym cackiem warto zaopatrzyć się w filtr Baader Fringe Killer lub inny podobnej klasy -  obcinający fiolet.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.