Skocz do zawartości

Odliczanie przy uruchamianiu Windows


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy w wykonaniu bardzo prostego programiku, ktory podczas uruchamiania windowsa7/10 wyswietl mi np czerwone/czarne/moze byc nawet zwykła linia komend okno w którym bedzie odliczany czas.

Program siedzi w autostart windowsa, rozpoczynamy odliczanie w dół od 20s i przy 0 sie zamyka.

oczywiscie po zakmnieciu tegoż programu windows ma nadal pracowac i w żadnym wypadku nie moze sie wyłączyc :)

Dzięki za pomoc.

 

obraz.thumb.png.84321088a60c09402dfa7a0c3232939f.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać usługi nie będę ale jeśli chcesz odszukać chętnego to raczej sprecyzuj jak rozumiesz uruchamianie Windows.

Program z Autostart rusza PO uruchomieniu Windows. Wcześniej startują USŁUGI. Można oczywiście napisać usługę, która będzie się uruchamiała jako pierwsza po niezbędnych systemowych - tak np. robią antywirusy ale przy wyświetlaniu własnej treści trzeba panować nad tym, co dzieje się na ekranie (system wyświetla w czasie startu swoje info). Wbrew pozorom jeśli ma to być zrobione dobrze i nie generować alertów to nie jest takie trywialne. Zaletą dobrze napisanej usługi będzie to, że możne nie być skojarzona z żadnym kontem i niezależnie od tego ile kont i użytkowników stworzysz zawsze będzie działać u każdego...

Jeśli ma to być jednak tylko prosty licznik to może zadziała to z załącznika.

Tayson20s.zip

Edytowane przez RMK
Zapomniałem dołączyć program. Skleroza jest okrutna.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

zapisujesz poniższy kod jako plik powiedzmy time.bat

@echo off

mode 64,10

title Tayson is the best :)

set time=15

echo Waiting For %time% sec.

TIMEOUT /T %time%

 

A następnie dodajesz skrót do tego pliku do autostartu, jak to zrobić, opisane jest tutaj https://www.computerhope.com/issues/ch000322.htm

 

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, isset napisał:

Tak na szybko:

zapisujesz poniższy kod jako plik powiedzmy time.bat


@echo off

mode 64,10

title Tayson is the best :)

set time=15

echo Waiting For %time% sec.

TIMEOUT /T %time%

 

A następnie dodajesz skrót do tego pliku do autostartu, jak to zrobić, opisane jest tutaj https://www.computerhope.com/issues/ch000322.htm

 

:) 

Spróbowałem to u siebie ale wyskakuje mi błąd w tytule. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wismat napisał:

Spróbowałem to u siebie ale wyskakuje mi błąd w tytule. 

Tak, nie wspiera emotikonek :D

 

Teraz ćwiczę w Lazarusie i zrobiłem coś takiego:

odliczanie.png.4475707bfeabe2c5b0184b1783f39df6.png

Czerwony prostokąt niemal dokładnie  jak w Twoim pierwszym poście. Oczywiście mogę zmienić cokolwiek :)

Programik odliczanie.exe wystarczy przenieść do autostartu.

odliczanie.exe

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.