Skocz do zawartości

Motyl musi być kolorowy :-)


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tayson napisał:

Spoko fota, pewnie inspiracja był mój kadr :) 

Jakbyś sie pod zdjęciem nie podpisał, to nie wiedziałbym ze Twoje.

Dzięki Tomek,

Nie do końca bo zdjęcie zacząłem naświetlać już w tamtym roku. Mam parę takich nie zakończonych kadrów :-)

No właśnie astrofotograf cały czas główkuje :-) Dzisiaj  zupełnie przypadkiem wpadłem na ciekawą metodę pozwalającą na nowe możliwości w obróbce narrowband.

Muszę to jeszcze jednak ujarzmić i porządnie przetestować :-)

Hejo,

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Antoni napisał:

Fajna praca, ale dla mnie brakuje troch takiego czegoś jak przejrzystość wtedy lepiej widać detale dla porównania poniżej.

The_Butterfly_Nebula_koniec.jpg.a957435f20805017ee8c4e4f38a37222.jpg

Oczywiście Antek, że można wydobyć więcej kontrastu i przejrzystości nie mniej jednak ja staram się nie ruszać kanałów tak aby widać było, że jednak pyły które tutaj mocno świecą przesłaniały się wzajemnie. Czasami traci na tym detal ale ogólnie zdjęcie jest przykryte warstwą innych gazów i taki odbiór ostatnio mi się podoba. No wiesz dobrze, że nie trafisz do wszystkich odbiorców jednym zdjęciem jednak najważniejsze jest to, że głównie robimy te zdjęcia dla własnej satysfakcji i zaspokojenia głodu tego hobby :-)

Mimo wszystko fajnie, że wrzuciłeś  swoją wersję!

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kadrze jest MEGA ciężko opanować się z wyciąganiem kontrastów i spłaszczania dynamiki, aby ukazać kolejne mikrowłókna pyłów. 

Trzeba doświadczenia i rozwagi nad pracą z materiałem oraz spojrzenia w przód na kilka kroków wcześniej. 

 

Przedobrzyć można bardzo łatwo, co spowoduje brak plastyczności pyłów. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Ten fragment wygląda niczym foto z HST jakiejś południowej mgławicy :) wymiata

 

The_Butterfly_Nebula_koniec.jpg.a957435f20805017ee8c4e4f38a37222x.jpg.71e196cc7c7170b0b78baf94937e2081.jpg

Też mi się podoba ten fragment! Starałem się zachować oryginalną rozdzielczość ale minimalnie ją zmniejszyłem. Trochę mało materiału jak na processingowe szaleństwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pod wpływem zdjęcia Tomka tegoż kawałka nieba ciąg dalszy  astro-zmian czyli na bardziej kolorowo i intensywnie :-)

Jako uzupełnienie tematu zamieszczam wyprodukowane wczoraj wersje maped clour SHO z gwiazdami i bez.

Już kiedyś dawno, dawno temu produkowałem takie intensywne wersje narrow ale spotkały się delikatnie mówiąc z różnym odbiorem :emotion-5:  Jak widać czas robi swoje a gusta obserwujących również się zmieniają :-)

 

 

The-Butterfly-Nebula_brightnes_koniec.jpg

The-Butterfly-Nebula_star_removed_brightnes_koniec.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.