Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do fotografii DS?


Stasiek7878

Rekomendowane odpowiedzi

No to raczej nie wróżę powodzenia. Obiekty DS wymagają długich czasów naświetlania ( za wyjątkiem tzw. lucky imaging) i precyzyjnego powodzenia , a ten zestaw Ci tego nie zapewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wessel napisał:

No to raczej nie wróżę powodzenia. Obiekty DS wymagają długich czasów naświetlania ( za wyjątkiem tzw. lucky imaging) i precyzyjnego powodzenia , a ten zestaw Ci tego nie zapewni.

A wg Ciebie od jakiego montażu zaczynają się szanse na ładne DSy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem coś tym zestawem robić (sw150/750 na eq3-2) na samym początku i nie ukrywam ze 30 sekund to było maks co mogłem wyciągnąć (mając podłączonego nikona d5300). Abstrahując ze wtedy nie wiedziałem jak obrabiać zdjęcia to coś takiego mi wychodziło jak poniżej. Po przejściu na heq5 który opaskowalem zupełnie inna bajka. Zaczynając od tego ze nie trzeba klęczeć i patrzeć przez lunetkę na gwiazdę polarna bo heq5 dodatkowo otwiera możliwość podłączenia do kompa i użycia za pomocą kamerki i lunetki ustawienia baaaardzo dokładnie bieguna północnego, to sama wygoda korzystania i jakos prowadzenia jest nieporównywalna. Do tego dochodzi opcja guidingu. Jakiej byś kamerki czy aparatu nie kupił do tego zestawu jaki masz teraz i tak będziesz musiał zmienić tez montaż na lepszy. 

58463F8A-0AA5-4DDF-8984-B754330C1524.jpeg

C5023D65-6229-4CF4-BB17-6A00F73339D9.jpeg

F80A3879-C620-4595-87A0-B044C02FAFF7.jpeg

5CEEA572-970D-4912-A9B8-EF52FCAC001D.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stasiek7878 napisał:

A wg Ciebie od jakiego montażu zaczynają się szanse na ładne DSy ?

Źle kombinujesz - nie montaż a zestaw. Musi wszystko zagrać, być dopasowane do skali setupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbij sobie w stellarium swój teleskop, kamerę / aparat który planujesz kupić dokładnie podając wielkość matrycy i piksela i zobacz co ci pokazuje jako „skala” jak tym zestawem jeździsz po niebie. Im mniejsza skala tym trudniej ją opanować. Ja miałem na początku 1,7”/pix i to było wyzwanie dla początkującego. 

 

Z resztą. Nie ma co cię wrzucać na głęboka wodę od razu. Do tej tuby najlepszy będzie montaż heq5 pro. Nikt z nas nie zaczynał od docelowego zestawu. Z czasem zobaczysz z czym to się je i co jeszcze potrzebujesz zmodernizować. 
 

 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stasiek7878 napisał:

Co rozumiesz przez "skalę setupu"? Wielkość obserwowanych obiektów ?

Skala setupu to wielkość wyrażająca przeniesienie obiektu na niebie na matrycę kamery. Wyrażona w sekundach kątowych łuku na piksel.

Tu masz kalkulator dla różnych setupów. Możesz sobie wybrać kamerę do Twojego teleskopu.

http://www.12dstring.me.uk/fovcalc.php

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.