Skocz do zawartości

POMOCY!!! Problem z EOS 200D - czy konieczny będzie serwis?


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim EOSem 200D. Dzisiaj chciałem zrobić flaty po wczorajszej sesji ale nie udalo mi się. Zdążyłem zrobić jedno zdjęcie a potem:

 

Jak włączę aparat to normalnie mogę w nim przeglądać - jakby był sprawny.

Ale po zrobieniu zdjęcia aparat się zawiesza, nie da się wejść w menu ani zrobić zdjęcia.

Nie zapisuje zdjęcia - jedynie przez wyjęcie baterii wyłącza się aparat.

Zapewne czeka mnie serwis - bo jak na złość miesiąc temu gwarancja się skończyła :(

 

Tryb filmowania - zawiesza się

tryb LiveView - obraz na wyswietlaczu jest - ale przy próbie zrobienia zdjęcia zawias.

 

Probowałem 3 karty sd - z obiektywy - bez karty - bez obiektywu ---- zawsze ten sam problem czyli zawieszka.

 

Czy miał ktoś taki problem i jakoś go bez serwisowo rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, golomb79 napisał:

 

 

To inny problem niestety.

Ja nie podłączałem pod komputer.

On po prostu przy naciśnięciu na.spust migawki zawiesza się.

 

Wg mnie albo coś z matrycą albo czytnik kart - nie działa zapisywanie. Odczyt z karty jest. Nawet mogę ją.formatowac.

 

Jutro kurier zabiera sprzęt do ProClub na Żytnia w Warszawie.

 

Oby koszty jak najniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, komprez napisał:

Migawka klapie ? jak nie no to masz winowajce, ewentualnie bardziej ku FW ... bo migawka dawała by bład.

Migawka hmm chyba nie klapie

Zamyka się a nie otwiera chyba - już spakowałem do wysyłki.

Ale jak kojarzę to rzeczywiście jak pstrykne fotkę to migawka się przymyka a potem nie otwiera. 

A FW - to.co masz na myśli?

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, komprez napisał:

Firmware ;)

Firmware instalowałem.kilka miesięcy temu wersja 1.03 - więc chyba nie to. Po zainstalowaniu nowej wersji firmware zrobiłem kilka tysięcy zdjęć.

Przeinstalowałem ta wersje ale nic nie dało.

 

Możliwe, że migawka, bo chyba (choć nie jestem pewien, nie pamiętam) migawka się zamykała ale nie otwierała. A zrobiłem hmm sam nie wiem ale max 30 tys zdjec. - choć myślę, że mniej .

 

Jeśli migawka to jakie orientacyjne koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie .... 30tyś to nie dużo ... żywotności oscylują w okoliach 100tyś choć 200D nie ma w statystykach ... ale zdaża się że padają w okolicach właśnie 50tyś.

Jeśli robił byś to sam ... to na Ali migawki oscylują w okolicach 50zł ...  trochę zabawy jest z wymianą - z pomocą YouTube-a ok 4h by Ci zeszło.....

Serwis weźmie (to tylko moje przypuszczenie) od 400 do 700zł w zależności od modelu .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komprez napisał:

Różnie .... 30tyś to nie dużo ... żywotności oscylują w okoliach 100tyś choć 200D nie ma w statystykach ... ale zdaża się że padają w okolicach właśnie 50tyś.

Jeśli robił byś to sam ... to na Ali migawki oscylują w okolicach 50zł ...  trochę zabawy jest z wymianą - z pomocą YouTube-a ok 4h by Ci zeszło.....

Serwis weźmie (to tylko moje przypuszczenie) od 400 do 700zł w zależności od modelu .... 

Masakra :(

zobaczymy jak wycenia w ProClubie z Żytniej.

na.szczescie wycena jest darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komprez napisał:

Romek sory .. właśnie sprawdziłem i cena migawki to 200zł u Chinoli ... sugerowałem się ceną dla 50D ale to w końcu stare body :) 

Serwis może skroić w takim wypadku nawet pod 1000zł .... ile lat ma to Twoje body ?

2 lata

To dość nowy aparat.

Premierę miał chyba 2017 roku.

 

Trochę mam stresa odnośnie wyceny naprawy.

Do 500 zł to się zgodzę ale powyżej będę szukał pomocy u złotych rączek hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś się zmieniło ale na Żytniej zawsze kroili ... a to jedyny sensowny serwis Canona ... może dlatego pobłogosławiony przez nich ....
Jak dobrze pamiętam to 5 lat temu koszty 300-600 zeta za migawkę i cena wymiany-  200-400zł

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, komprez napisał:

Nie wiem czy coś się zmieniło ale na Żytniej zawsze kroili ... a to jedyny sensowny serwis Canona ... może dlatego pobłogosławiony przez nich ....
Jak dobrze pamiętam to 5 lat temu koszty 300-600 zeta za migawkę i cena wymiany-  200-400zł

Nie panikuję póki co hehe

Poczekam do wyceny.

 

Jak mnie załamią cena to jak pisałem.wyzej - poszukam złotej rączki ;)

Bo póki co nie stać mnie na wydatek nowego aparatu.

 

A plan mam taki, że następny aparat to będzie Eos 6D.

 

Ale zaplanowane to miałem.raczej za jakieś 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TheShackMeister napisał:

Próbowałeś wyjąc baterie na jakiś dłuższy okres czasu? Ewentualnie wgrać nowy soft.

najnowszy miałem wgrany - przeinstalowałem, wyjalem karte, baterie wystawilem na dwor by wysech, bo moze jakas wilgoc czy cos

nic nie dało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ubezpieczenie mieszkamia/domu to sprawdź, czy nie masz ubezpieczenia sprzętów ruchomych i nieruchomych. Kolega ostatnio naprawił tak telewizor i aparat. Niektóre ubezpieczenia obejmują uszkodzenie z winy użytkownika. tylko trzeba mieć kwity na sprzet.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dj_peterka napisał:

Jeśli masz ubezpieczenie mieszkamia/domu to sprawdź, czy nie masz ubezpieczenia sprzętów ruchomych i nieruchomych. Kolega ostatnio naprawił tak telewizor i aparat. Niektóre ubezpieczenia obejmują uszkodzenie z winy użytkownika. tylko trzeba mieć kwity na sprzet.

a widzisz mam :)

czyli jak coś to muszę wziąć fakturę od proClub-u? za wykonanie naprawy a potem się rozliczyć z ubezpieczalnią? 

tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury są różne, zadzwoń do ubezpieczyciela. U mnie w firmie jak i u kolegi najpierw zgłaszasz szkodę i przesyłasz ekspertyzę z wyceną do ubezpieczyciela i dopiero gdy ubezpieczyciel zatwierdzi to albo sam płacisz fakturę a oni zwracają, albo od razu fakturę do nich i oni opłacają i dopiero sprzęt wraca do Ciebie. Zadzwoń do ubezpieczyciela po informacje.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ubezpieczalnią na dom to uważaj - tak "błahej" usterki po prostu nie zawsze się opłaci zgłaszać a dlaczego ?  ano dlatego że później  za marnego tysiaka odszkodowania składka Ci wzrośnie :) W dodatku OWU jest tak napisane aby "oddać" jak najmniej oraz wyłączone są różne kwestie np zalania/burze etc.  

 

To co kolega mówił wyżej to wykupione ubezpieczenia extra na sprzęty przy zakupie (od uszkodzeń z własnej winy również) ale to też nie zawsze się opłaci bo nie znam nikogo ... komu by "dali" nowy sprzęt :D Tu się tylko opłaca przedłużenie standarowej gwarancji i z tego korzystałem ... TV po 4 latach padł .. naprawili.

 

Doczytaj sobie OWU swojego ubezpieczenia i będziesz widział wszystko.

Edytowane przez komprez
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komprez napisał:

Z tą ubezpieczalnią na dom to uważaj - tak "błahej" usterki po prostu nie zawsze się opłaci zgłaszać a dlaczego ?  ano dlatego że później  za marnego tysiaka odszkodowania składka Ci wzrośnie :) W dodatku OWU jest tak napisane aby "oddać" jak najmniej oraz wyłączone są różne kwestie np zalania/burze etc.  

 

To co kolega mówił wyżej to wykupione ubezpieczenia extra na sprzęty przy zakupie (od uszkodzeń z własnej winy również) ale to też nie zawsze się opłaci bo nie znam nikogo ... komu by "dali" nowy sprzęt :D Tu się tylko opłaca przedłużenie standarowej gwarancji i z tego korzystałem ... TV po 4 latach padł .. naprawili.

 

Doczytaj sobie OWU swojego ubezpieczenia i będziesz widział wszystko.

Tak tak wiem

Dlatego odpuściłem sobie ubezpieczalnie.

 

Aparat już się reperuje ;)

 

Kasę zbieram hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.