Skocz do zawartości

Ciemny sąsiad z Irysem w parze


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MaPa napisał:

Szeroki kadr z okresu wiosennego bezpośrednio natchnął mnie na zrobienie pracy poniżej.

Irys jest szeroko znany ale jak zobaczyłem podkowę od sąsiedniego skupiska materii ( LDNy i LBNy ) to sprawdzałem aby się upewnić czy na prawdę jest tak "mocny".

Na bazie tego, wycelowałem i sparowałem w kadrze razem Irysa czyli NGC7023 oraz wspomniane  pyłowe sąsiedztwo.

 

FSQ/STL11000 - 4.5 h

Super zdjęcie. Mam pytanie. Pod jakim niebem robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Panowie za miłe słowa.

 

19 godzin temu, mirekk napisał:

Super zdjęcie. Mam pytanie. Pod jakim niebem robione?

Niestety nie dysponuje miernikiem ale jedno pamiętam: przejrzystość była bardzo dobra i całość materiału zbierałem gdy jeszcze obiekt się wznosił.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MaPa napisał:

Dzięki Panowie za miłe słowa.

 

Niestety nie dysponuje miernikiem ale jedno pamiętam: przejrzystość była bardzo dobra i całość materiału zbierałem gdy jeszcze obiekt się wznosił.

Dzięki za odpowiedź. Bardziej mi chodziło czy pod ciemnym, podmiejskim, miejskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Konrad RK napisał:

Witam , moje pytanie brzmi : jaki teleskop kupić ? - to będzie mój pierwszy teleskop . Drugie pytanie : jaki sprzęt potrzebuje żeby robić zdjęcia obserwowanego nieba i jak to się robi ? 

https://astropolis.pl/forum/132-dyskusje-o-astrofotografii/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowne zdjęcie. Mam DOKŁADNIE ten sam kadr zrobiony w kwietniu tego roku i w podobny sposób chciałem pokazać te ciemne pyły, ale niestety po 3 próbie obróbki poddałem się- za dużo błędów popełniłem przy zbieraniu materiału. Fajnie, że tobie tak ładnie wyszło!

 

No i widać na czubku pyłowego "V" Mgławicę Gyulbudaghian'a, która jest niesamowicie ciekawa- z roku na rok się zmienia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HAMAL napisał:

Cudeńko :)

 

Dałem 4 lajki za tę pracę :D obszedłem system :ph34r: podlajkowałem wszystkie posty Autora :grin: :showoff:

 

Dzięki !!! :D

 

To jeszcze dodam opis ( do nauczenia się na pamięć dla ambitnych ;)

ngc7023_ldn_2020_2500_Annotated.thumb.jpg.7d1142cfa66e4ad430ac4c1b033d3dae.jpg

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maciek z napisał:

Bardzo mi się podoba, piękne.

Dzieki

 

7 minut temu, ZbyT napisał:

czy to będzie na egzaminie?  ;)

 

pozdrawiam

Z geografii nieba Obieralny na maturze ;)

 

  

W dniu 27.07.2020 o 15:20, ziebol1 napisał:

..

No i widać na czubku pyłowego "V" Mgławicę Gyulbudaghian'a, która jest niesamowicie ciekawa- z roku na rok się zmienia.


Zwróciłem uwagę i na to maleństwo ale nie wiedziałem, że takie nietuzinkowe. Dzięki za ciekawostkę !

 

 

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.