Skocz do zawartości
  • 0

Zasilacz


WaldekG15

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ten zasilacz spokojnie obsłuży Twój setup. Będzie nawet spory zapas, bo to "koń" wśród zasilaczy. 12 Volt, 16 Amper, 203 Watt. Ma wbudowane zabezpieczenia przed przeciążeniem i zwarciem. Używam takowego w swoim setupie. Trzeba tylko pamiętać, że jego obudowa nie jest hermetyczna, i może dostawać się do jego wnętrza wilgoć. Należy go przed tym chronić, montując go jak już wszystko mamy rozstawione. Włączamy zasilanie i niech sobie hula, aż do końca sesji.

iEQ30 Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Była ostatnio na forum duża dyskusja na temat zasilaczy do zastosowań w polu, chyba powinieneś do przeczytać.

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba zrobić dystrybutor zasilania. Najlepiej w formie zaciskanej lub lutowanej. Ja stosuje zwykłe tego typu jak poniżej, ale kiedyś ktoś zwrócił mi uwagę że mogą po latach nie kontaktować. Używam już 8 lat więc ten moment pewnie już niedługo :)

ZŁĄCZKA GWINTOWA 12 TOROWA 4MM BIAŁA ELZ-4 410-300140 ERGOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, isset napisał:

Podepnę się pod wątek. A jak w takim razie z takiego zasilacza powiedzmy od xboxa rozprowadzić kable na wszystkie sprzęty? Przecież z niego wychodzi jeden kabel, a musimy zasilić kilka urządzeń.

v1. z xboxa dajesz do astrolinka, a z astrolinka masz 3 wyjscia na 12V  i 1x regulowane

v2. sam lutujesz jakiegos powerboxa. polecam vago 5x.

obraz.png.cc6e8847a0c6e254a9baa9a27301f20c.png

v3. na rynku sa boxy typu rozdzielacz napięcia do ledow lub cctv.

ten pierwszy kupiłem i bede sobie na dniach lutował nowy projekcik.

trzeba uwazac, bo one maja przewaznie bezpieczniki 1A, a u nas czasami jest wiecej.

obraz.png.2e504acf461ef508e46112259a1da568.png

obraz.png.ebe730c65f56c493ebb837f85c19434d.png

 

obraz.png.6bf674a983154952f717e7848d035345.png

obraz.png.884890b482f916ca7a7ca46eea29ceb9.png

obraz.png.713d742e1bb42bc36bbdc5135f51a0bb.png

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ile pamiętam to tam potrzebna jest w zasilaczu jakaś zworka, bo ten zasilacz nie startuje bez podłączenia do konsoli. Ale to muszą potwierdzić koledzy którzy z tego zasilacza używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, ale raczej wątpię. Ta końcówka jest po pierwsze wielostykowa, co wskazywałoby na potrzebę wykorzystania więcej niż 2 przewodów a po drugie w co ją wetkniesz jak to zupełnie nietypowe wymiary i konstrukcja dedykowana no starszych konsol?

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, WaldekG15 napisał:

Jak podłączyć te przewody żeby zrobić wyjście do heq5 ( których użyć przewodów, jest ich za dużo )

IMG_20200730_192103.jpg

 

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niebieski mam połączony z czerwonym (juz w obudowie), ale mam inna wersję zasilacza. Nie widzę jak opisany jest czerwony przewód w twojej wersji. PWR_EN(able) łączysz z +5V i to włącza zasilacz (świeci zielona dioda). Żółte to +12V, czarne masa. U ciebie niebieski nazwano PS_ON, ale to to samo, co PWR_EN u mnie.

 

..sprawdziłem jeszcze w drugim egzemplarzu (jeszcze inna wersja). Niebieski z czerwonym łączysz juz w obudowie. To włącza zasilacz (LED świeci światłem zielonym, a nie pomarańczowym). Żółte to 12V, czarne masa. W tym egzemplarzu są jeszcze dwa przewody - cienki żółty i cienki czarny. Te dwa proponuje wylutować (jeżeli u ciebie też występują).

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, WaldekG15 napisał:

Występuje ten cienki czarny a żółtego cienkiego nie widziałem.

Wylutuj, zapomnij o nim.

32 minuty temu, WaldekG15 napisał:

Czym się różni kolor diody pomiędzy pomarańczowym a zielonym ?

Tym, czym jazda na luzie różni się od wbicia biegu. Pomarańczowy = standby (brak napięcia 12V na wyjściu), Zielony Power ON = Napięcie 12V podane na wyjście. Nie bój się ;) Lutuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.