Skocz do zawartości

Autostakker i Rawy..... ?


tomek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem wczoraj około 100 RAWów księżyca canem 6d. Niestety stwierdziłem właśnie że autostakker nie obsługuje RAWów... Czy w tej sytuacji powinienem je przekonwertować na tiff lub jpg (godząc się z pewną strata w tym drugim przypadku) ? Jak najszybciej to zrobić z taką ilością plików ? Mój Photoshop 7.0 nie posiada pluginu RAWowego. Przekonwertowałem na próbę kilka plików online ale jest to powolna metoda no i o ile po przekonwertowaniu autostakker czyta jpgi to z tiffami jest problem, pojawia się komunikat "invalid floating point...." Nie chciałbym aby cały materiał z wczoraj poszedł do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!AS jednak najlepiej sobie radzi z AVI. Zauważyłem, że jak mu wrzucisz dużo TIFów w dodatku w dużej rozdzielczości to go zwyczajnie muli i program przestaje odpowiadać. Podobnie ma też Registax. Ja na twoim miejscu wrzuciłbym to do PIPPa, który obsługuje RAW i daje możliwość zapisu do TIF. Wycentrowałbym Księżyc + zrobił crop tak by zmniejszyć rozmiar w pikselach. I to dopiero wrzucił do !AS albo Registaxa. Ostatnio wrzucałem do obu programów 30 xplików TIF w rozdzielczości około 5000x3000 px i oba programy zamuliły. O dziwo przy cropie do 2000x2000 problem zupełnie zniknął i wyszedł ładny stack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek1982 napisał:

. Przekonwertowałem na próbę kilka plików online ale jest to powolna metoda no i o ile po przekonwertowaniu autostakker czyta jpgi to z tiffami jest problem, pojawia się komunikat "invalid floating point...." Nie chciałbym aby cały materiał z wczoraj poszedł do śmieci.

Przed chwilą sprawdziłem swoje tify z 6Dna AutoStakkercie w wersji 3.0.14_x64 i nie mam problemów z otwarciem.

Pewnie w metodzie online zastosowano jakaś nieobsługiwaną kompresję.

Polecam program od producenta czyli Digital Photo Professional 4, nigdy nie sprawiał problemów przy dalszej obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje cr2 księżyca obrabiam w taki sposób, że najpierw je wczytuje  do programu PIPP, w nim wykonuję automatyczny cropp (do  3500x3500 ) oraz wyrównanie, czasami zmieniam color na BW,  wyrównuję automatycznie poziomy  do 75-80%. Program także dokonuje selekcji najlepszych zdjęć. Jako format wynikowy wybieram najczęściej tiff lub rzadziej avi. Wynik wczytuję do programu Autostakkert (także używam ostatniej 64-cio bitowej wersji) lub ostatniego registaxa. Zauważyłem podobnie jak reszta, wczytanie czystych tylko przekonwertowanych do tiff zdjęć kończyło się zawieszeniem Autostakkerta nawet na dobrej maszynie z niezgorszym  I7, szybkim SSD M.2  i 16GB RAM-u - po wykorzystaniu programu PIPP problem się skończył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.