Skocz do zawartości

Letnia Droga Mleczna z Podlasia


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Szymoff napisał:

Już mnie uprzedzono ale też moje pierwsze wrażenie to, że bardzo klimatyczne zdjęcie. Może troszę pierwszy plan za mocno szumi ale za to niebo rewelacyjne. Super fotka!

Dzięki, zgadza się szumi, powinny być dłuższe ekspozycje na kościół, ale już nie było czasu, i wyszło jak wyszło. A ciemno tam masakrycznie :emotion-5:

 

29 minut temu, Mitek napisał:

Mam pytanko: 

Punkty wspólne ustawiasz sam w sofcie do składania panoram czy zdajesz się na automat?

Generalnie, używam płatnego oprogramowania PTGui, zazwyczaj robię z automatu. Ale dobry i darmowym programem jest Microsoft ICE

 

6 minut temu, TomekDw napisał:

Super, a ja bym chciał zapytać jak robisz tak duże gwiazdy. Ja ostatnio robiłem z 55mm gwiazdozbiór niedźwiedzicy, ale gwiazdki są malutkie, chciałbym żeby główne gwiazdy bardziej się odznaczały.

A to niech pozostanie tajemnicą:D Rok czasu wertowałem temat dużych gwiazd.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekDw napisał:

Super, a ja bym chciał zapytać jak robisz tak duże gwiazdy. Ja ostatnio robiłem z 55mm gwiazdozbiór niedźwiedzicy, ale gwiazdki są malutkie, chciałbym żeby główne gwiazdy bardziej się odznaczały.

Musisz użyć filtra zmiękczającego. Wybór jest bardzo duży - szukaj po nazwach typu - soft, mist, fog, satin itp. Do tego występują w wersjach o rożnej intensywności. Szukaj filtrów "vintage" z warstwami MC np. Marumi DHG Soft Fantasy.

 

Zrób dwie wersje zdjęcia - jedną z takim filtrem, a drugą bez. Jako tło daj zdjęcie normalne - a to "zmiękczone" wyżej, ale z maska o pełnej przezroczystości. I następnie białym, miękkim pędzelkiem / brushem o rozmiarze proporcjonalnym do jasności gwiazdy, zaznaczaj na masce najjaśniejsze z nich.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek_N napisał:

Musisz użyć filtra zmiękczającego. Wybór jest bardzo duży - szukaj po nazwach typu - soft, mist, fog, satin itp. Do tego występują w wersjach o rożnej intensywności. Szukaj filtrów "vintage" z warstwami MC np. Marumi DHG Soft Fantasy.

 

Zrób dwie wersje zdjęcia - jedną z takim filtrem, a drugą bez. Jako tło daj zdjęcie normalne - a to "zmiękczone" wyżej, ale z maska o pełnej przezroczystości. I następnie białym, miękkim pędzelkiem / brushem o rozmiarze proporcjonalnym do jasności gwiazdy, zaznaczaj na masce najjaśniejsze z nich.

Blisko, ale ja aż tak się nie bawię jak opisałeś :emotion-5:

 

12 godzin temu, MaPa napisał:

Wspaniały klimat ma ta praca. Sielanka nocna.

MaPa, bo miejsce mega klimatyczne, z bardzo przyjemnym niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 13:55, Winter napisał:

@TomekDw @Darek_B Kiedyś już udzielałem odpowiedzi w jednym z tematów Łukasza. Nie zaprzeczył, nie potwierdził, więc coś może tutaj znajdziecie. Sam nie stosowałem, ale tyle udało mi się znaleźć w internecie. :P

Zaraz po zadaniu pytania w wątku wspomnianym przez Wintera, zabrałem się za lekturę anglojęzycznych źródeł w temacie dużych gwiazd, po czym kupiłem filtr dyfuzyjny, którego użyłem raz i to w słabych warunkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.