Skocz do zawartości

Wynajmę obserwatorium na ATACAMIE


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to siedzieć przy kompie, a po co ? Masz kłopoty sprzętowe?  Mając tyle czasu budkę chyba osiągnąłeś już 100% automatyki ? Nastawiasz przed robotą harmonogram a rano masz urobek, Kstars to potrafi wiem bo sam używam.

Chyba że z dobrej woli no to rozumiem, nie zły pomysł ;-)

Jak to rozwiązać pieniężnie ? u nas kapryśna pogoda...prognozy pokazują że będzie czyste niebo a co chwile guiding przerywa bo chmury...płacąc za całe noce można się prędzej spodziewać że ktoś będzie chciał zwrotu kasy bo nie będzie zadowolony z powodu ograniczeń naszej pogody. Co myślisz o pomyśle że cena będzie od każdej sukcesywnie zebranej ekspozycji ? a nie od czasu ;-).

 

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie patrząc na tytuł nie mam pojęcia, czy chcesz oferować komuś wynajem, czy samemu szukasz takiego teleskopu do wykupienia :) Wiadomo w treści jest waśnione, ale może część zainteresowanych nawet nie weszła, myśląc że szukasz teleskopu? :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jeszcze nie jest ustalona.

Pomysł się zrodził bo mi było żal kumpla jak jego część Polski była zachmurzona, a ja fociłem przez cztery dni.

Więc dlaczego nie wynająć komuś kto byłby w takiej sytuacji.

 

Co do pogody to wiadomo że jak ktoś będzie chciał wynająć to jak pogoda będzie pewna.

 

@Selmak sesja działa jak napisałeś :-)

 

Jeżeli chodzi o cenę pełnej sesji to ciekawi mnie na ile byście wycenili wynajęcie sprzętu na jedną noc?

Propozycje proszę na priv :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nowok76 napisał:

Jeżeli chodzi o cenę pełnej sesji to ciekawi mnie na ile byście wycenili wynajęcie sprzętu na jedną noc?

Ceny "rynkowe" zdalnych teleskopów są straszliwie drogie, więc myślę że możesz im zrobić ostrą konkurencję cenową :) Zobacz tutaj: https://go.itelescope.net/info.aspx. Im wyższy plan wybierzesz tym ceny niższe, ale najniższe co znalazłem to 35 usd/h, czyli wciąż straszliwie drogo. Oczywiście mają tam większe sprzęty, no ale wciąż chcąc robić sesje po kilka godzin można pójść z torbami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

Ciekawa inicjatywa!

Nie obawiasz sie, ze ktos niedoswiadczony nieumyslenie cos poprzestawia i bedzie klapa?

 

Pierwsze sesje bym kontrolował.

Poza tym w kstarsie można dać ograniczenia ruchu montażu.

Druga sprawa jeżeli będą chętni na pewno napisze jakiś regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gryf188 napisał:

Noc zimowa a noc letnia to zasadnicza różnica więc może jednak warto ustalić jakąś stawkę godzinową.

Może być stawka godzinowa.

Za dużo gdybania.

 

Ja bym jednak chciał się skupić na wstępnej ilości chętnych, żeby móc przejść do kolejnego etapu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja interesująca. Tak z ciekawości, na czym działa Twoje Kstars? Czy scenariusz zakłada sesję autonomiczną i potem pobranie FITsów? Czy sterowanie przewidujesz przez RD czy przez przeglądarkę jak w Astroberry? Jak z klatkami kalibracyjnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kstars działa na RPI4.

Nad kwestią połączenia się jeszcze zastanawiam. Najłatwiej dla klienta będzie przez www.

Biblioteka klatek Master oczywiście będzie udostępniona, natomiast Fitsy można będzie pobrać w dowolnej chwili lub

skonfiguruję sesję tak, że każda klatka będzie wysyłana na dysk Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym być szczery to 100 zł uważam za duża cena za noc.. To zależy dla jakich odbiorców jest to skierowane..raczej wąskiego grona, wśród nas forumowiczów są i tacy co na jakąś złączkę za 200 zł czy korektor muszą odkładać miesiąc czy dwa. A co za tym idzie by wykonać fotkę z przeciętną ilością materiału 6-12h klient by wydał do 300 zł.

Ale to tylko moje zdanie ;-)

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Selmak napisał:

Jeśli miałbym być szczery to 100 zł uważam za duża cena za noc.. To zależy dla jakich odbiorców jest to skierowane..raczej wąskiego grona, wśród nas forumowiczów są i tacy co na jakąś złączkę za 200 zł czy korektor muszą odkładać miesiąc czy dwa. A co za tym idzie by wykonać fotkę z przeciętną ilością materiału 6-12h klient by wydał do 300 zł.

Ale to tylko moje zdanie ;-)

Po części masz rację, choć śmiem stwierdzić że wśród naszej społeczności jest wiele osób które mają inną wartość pieniądza.

 

Druga sprawa to biorąc pod uwagę wartość (mojego) wynajmowanego sprzętu i porównując koszty wynajmu innych obserwatoriów to stówka za noc to nie jest wygórowana cena.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Offtop - jak to zrobić? :) Przydałoby mi się...

Ja bym spróbował zwyczajnie zrobić folder zsynchronizowany z google drive i jego wskazać jako docelowe miejsce zapisu klatek w czasie sesji.

 

https://support.google.com/drive/answer/2374987

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz_D napisał:

Ja bym spróbował zwyczajnie zrobić folder zsynchronizowany z google drive i jego wskazać jako docelowe miejsce zapisu klatek w czasie sesji.

 

https://support.google.com/drive/answer/2374987

Dokładnie tak to trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.